14. 2. svátek má Valentýn

Před příchodem zimy je třeba ošetřit vodovodní přípojky a vodoměry

27. listopadu 2014   (11:28)
Před příchodem zimy je třeba ošetřit vodovodní přípojky a vodoměry
foto: sxc

Za škody kvůli nedostatečné ochraně odpovídá odběratel.



Přestože zimní mrazivé období ještě nepropuklo, neměli by podle vodohospodářů odběratelé podcenit zabezpečení vodovodních přípojek. Teploty klesající pod nulu jim totiž mohou způsobit nemalé komplikace, a to od zamrznutých a prasknutých víček vodoměrů, až po vytopený sklep. Preventivní opatření jsou přitom snadná a majitelům ušetří peníze za případné škody.

„I přes pravidelné varování se každoročně objevuje celá řada případů poškozených vodoměrů. Jejich nefunkčnost způsobuje v největší míře právě mráz. Abychom předešli zamrznutí a následným škodám, vyplatí se ještě před zimou věnovat pozornost jejich zabezpečení,“ uvedla Kristina Blaszczyková, tisková mluvčí společnosti 1. SčV, a. s., a dodala: „Za škody na vodoměru, které vzniknou jeho nedostatečnou ochranou, plně zodpovídá podle zákona odběratel. Kromě nemalé částky, kterou zaplatí za výměnu poškozeného vodoměru, hrozí i únik vody a ten se může značně prodražit.“

Před nástupem nejchladnějšího období v roce je tak vhodné zkontrolovat, zda je vodoměr umístěn ve vytápěné místnosti. Teploty by se měly pohybovat nad nulou, okna by měla být zavřená a potrubí obaleno nesavým izolačním materiálem. Pokud jsou vodovodní přípojky mimo objekt, například ve vodoměrné šachtě, je třeba je zabezpečit polystyrénovou deskou nebo pytlem s drceným polystyrénem. Šachta musí být navíc pečlivě uzavřena, aby ji nemohla zaplavit povrchová voda. „Náchylné k zamrznutí jsou vodoměry zejména v místě, kde potrubí vychází z objektu. Často se stává, že při stavbě objektu nebyla dodržena potřebná hloubka pro její uložení a zamrznutí vody je tak při silnějších mrazech velice pravděpodobné,“ poznamenala Blaszczyková. Vyplatí se průběžně kontrolovat i vodovodní zařízení, které máme na chatách a chalupách. V případě, že jsou odběry vody minimální nebo dokonce žádné, je nutné rozvody vody úplně vypustit.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: 1. SčV
autor: red








Další články

Turistický boom ve Středních Čechách: Brdy a Příbram lákají stále víc návštěvníků Turistický boom ve Středních Čechách: Brdy a Příbram lákají stále víc návštěvníků Středočeský kraj má za sebou nejúspěšnější rok v cestovním ruchu od roku 2012. Loni do … ANKETA Ševčinský důl na Březových Horách zaplní masky a veselí. Vstupné je za jednu korunu Ševčinský důl na Březových Horách zaplní masky a veselí. Vstupné je za jednu korunu Historické báňské objekty Ševčinského dolu na Březových Horách se v sobotu 14. února … Masopust Nenechte si ujít! Šest planet na jedné obloze a Příbram bude u toho Nenechte si ujít! Šest planet na jedné obloze a Příbram bude u toho Večer 28. února nabídne obloha vzácnou podívanou, která se jen tak neopakuje. Šest … Zajímavosti Napadení učitelky v Nečíni: policie vyšetřuje incident mezi žákem a dospělou osobou Napadení učitelky v Nečíni: policie vyšetřuje incident mezi žákem a dospělou osobou Na základní škole v Nečíni došlo v pátek 13. února k incidentu, při kterém měl žák … AKTUÁLNĚ Rožmitálští vedoucí se vzdělávali na krajském semináři rybářských kroužků Rožmitálští vedoucí se vzdělávali na krajském semináři rybářských kroužků Zástupci rybářského kroužku z Rožmitálu pod Třemšínem nechyběli na krajském semináři … Nepřehlédněte Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nejdráze natankujete  na čerpacích stanicích značky OMV Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nejdráze natankujete na čerpacích stanicích značky OMV Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,91 … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Tematické plesy, Šibřinky, oslavy masopustu – to vše nabídne valentýnský víkend! Tipy na víkend: Tematické plesy, Šibřinky, oslavy masopustu – to vše nabídne valentýnský víkend! Tento víkend si můžete vybrat z opravdu široké nabídky kulturních akcí – od … Dva příslušníci z Věznice Příbram pomohli zachránit lidské životy Dva příslušníci z Věznice Příbram pomohli zachránit lidské životy Dva příslušníci z Věznice Příbram převzali z rukou generálního ředitele genmjr. Tomáše … Kauza „dezinfekce stadionů“ míří k soudu. Obžalobě čelí i FK Příbram Kauza „dezinfekce stadionů“ míří k soudu. Obžalobě čelí i FK Příbram Obvodní soud pro Prahu 6 může zahájit hlavní líčení v rozsáhlé kauze spojené se …
Zdravotní stav starší populace se lepší. Proto první lékařská prohlídka kvůli řidičáku od 70 let Zdravotní stav starší populace se lepší. Proto první lékařská prohlídka kvůli řidičáku od 70 let Řidiči senioři si polepšili. Připomínáme, že první povinná lékařská prohlídka už se … Doprava
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz