26. 5. svátek má Filip




Před ČT budou lidé demonstrovat v autech za její nezávislost

17. listopadu 2020   (08:42)
Před ČT budou lidé demonstrovat v autech za její nezávislost
foto: pribram.cz, ČTK

Demonstrace podle organizátorů reaguje na stupňující se pokusy o omezení nezávislosti České televize.


Před hlavním vchodem do budovy České televize v Praze dnes budou od 14:00 demonstrovat lidé v zaparkovaných autech na obranu nezávislosti ČT a veřejnoprávních médií. Demonstrace podle organizátorů reaguje na stupňující se pokusy o omezení nezávislosti České televize. Akci pořádají iniciativy Vraťte nám stát! a Svobodu médiím! s podporou spolku Milion chvilek.

Do Rady ČT při poslední volbě jejích členů byla podle organizátorů akce dosazena řada osob, jejichž jedinou kvalifikací je bezmezná loajalita k politikům a stranám, které se nikterak netají svou nevraživostí vůči médiím veřejné služby i potřebě zachování nezávislosti médií na politické moci. Tito radní podle nich opakovaně útočí na nepohodlné redaktory, množí se pokusy ovlivňovat obsah vysílání a personální politiku. Poslední varovnou ukázkou má být odvolání dozorčí komise ČT minulý týden.
Na demonstraci vystoupí scenárista a senátor, zástupce iniciativy Svobodu médiím! David Smoljak, filosof, zástupce iniciativy Vraťte nám stát! Václav Němec a předseda Milionu chvilek pro demokracii Benjamin Roll.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Jakub Pečenka








Další články

Tropy udeří naplno. Meteorologové varují před vedry i rizikem požárů, od léta spustí nový systém výstrah Tropy udeří naplno. Meteorologové varují před vedry i rizikem požárů, od léta spustí nový systém výstrah Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varuje před vysokými teplotami a zároveň … AKTUÁLNĚ Luxusní auta, motorky bez výfuků a noční řev motorů. Obyvatelé Milínské ulice už mají hluku dost Luxusní auta, motorky bez výfuků a noční řev motorů. Obyvatelé Milínské ulice už mají hluku dost Obyvatelé Milínské ulice v Příbrami si stále častěji stěžují na nadměrný hluk … NEPŘEHLÉDNĚTE Povinné čipování, venčení i konec množíren. EU schválila největší změnu pravidel pro psy a kočky v historii Povinné čipování, venčení i konec množíren. EU schválila největší změnu pravidel pro psy a kočky v historii Evropský parlament 23. dubna 2026 schválil historicky první nařízení, které sjednocuje … ZVÍŘATA Thajsko hlásí objev století: gigantický dinosaurus, o kterém nikdo netušil Thajsko hlásí objev století: gigantický dinosaurus, o kterém nikdo netušil Vědci v Thajsku oznámili objev, který otřásl paleontologickým světem. Identifikovali … ZAJÍMAVOSTI Za Hluboší skončilo auto na boku, silnice byla uzavřena Za Hluboší skončilo auto na boku, silnice byla uzavřena V pondělí odpoledne zasahovaly složky integrovaného záchranného systému na silnici … AKTUALIZOVÁNO Pomněnkový den připomíná zmizelé děti. Policisté na Příbramsku loni pátrali po 14 dětech Pomněnkový den připomíná zmizelé děti. Policisté na Příbramsku loni pátrali po 14 dětech Každoročně si 25. května lidé po celém světě připomínají Mezinárodní den pohřešovaných … ZAJÍMAVOSTI Na většině středočeských stanic měřících přes 30 let padly v neděli teplotní rekordy Na většině středočeských stanic měřících přes 30 let padly v neděli teplotní rekordy Ve Středočeském kraji v neděli 24. května padly teplotní rekordy na 13 z 16 stanic s … NEPŘEHLÉDNĚTE Půlstoletí od premiéry: „Na samotě u lesa“ slaví 50 let. Kultovní film má kořeny na Příbramsku Půlstoletí od premiéry: „Na samotě u lesa“ slaví 50 let. Kultovní film má kořeny na Příbramsku Rok 2026 přináší významné výročí jednoho z nejmilovanějších českých filmů. Komedie Na … ZAJÍMAVOSTI Chodec po střetu s autem v Brodské ulici odešel. Policie ho teď hledá Chodec po střetu s autem v Brodské ulici odešel. Policie ho teď hledá Příbramští dopravní policisté pátrají po chodci, který se stal účastníkem dopravní … AKTUÁLNĚ
Obřadní síň v Ernestinu září novotou. Příbram dokončila kompletní rekonstrukci a chystá první obřady Obřadní síň v Ernestinu září novotou. Příbram dokončila kompletní rekonstrukci a chystá první obřady Historická budova Zámeček-Ernestinum má za sebou další výraznou proměnu. Obřadní síň, …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz