7. 7. svátek má Bohuslava




Přechod studené fronty bude dnes odpoledne a večer provázet silný vítr

28. března 2024   (13:38)
Přechod studené fronty bude dnes odpoledne a večer provázet silný vítr
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka

Silný vítr zasáhla část Česka už v úterý a ve středu.


Na Příbramsku hrozí dnes odpoledne a večer silný vítr, který může mít v nárazech rychlost až 70 kilometrů v hodině, upozorňuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v dnes vydané výstraze s nízkým stupněm nebezpečí.

Meteorologové proto lidem doporučují zajistit okna, upevnit volně uložené předměty či zabezpečit skleníky. Motoristé by měli dbát zvýšené opatrnosti při řízení a pozor by si měli dát i chodci, kterým hrozí úraz uvolněnými předměty a zlomenými větvemi.
Silný vítr zasáhl část Česka už v úterý a ve středu. Problémy působil hlavně na východě Čech a na severu Olomouckého kraje. Vítr tam lámal stromy, které padaly přes silnice, narušovaly dopravu a působily poruchy na elektrickém vedení. Na Chrudimsku přerušil v noci na středu dodávky proudu zhruba 2000 odběratelů. Na železniční trati mezi Hanušovicemi a Jindřichovem na Šumpersku v úterý odpoledne najel osobní vlak do spadlého stromu. Nikdo nebyl zraněn, cestující přestoupili do náhradního autobusu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK / ČHMU
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Začaly nám žně: že to nebude poprvé, se vědělo. Ale tohle asi nikdo nečekal... Začaly nám žně: že to nebude poprvé, se vědělo. Ale tohle asi nikdo nečekal... Letošní žně na Příbramsku odstartovaly teprve před pár dny, ale pro hasiče už začala … AKTUÁLNĚ Česko znovu vysychá, vítr a slunce zvyšují riziko požárů Česko znovu vysychá, vítr a slunce zvyšují riziko požárů Dlouhodobé sucho pokračuje a podle meteorologů se situace v nejbližší době … AKTUÁLNĚ Mapa odhaluje, kde hrozí největší riziko. Nová Klíšťapka ukáže výskyt nakažených klíšťat i nebezpečí boreliózy Mapa odhaluje, kde hrozí největší riziko. Nová Klíšťapka ukáže výskyt nakažených klíšťat i nebezpečí boreliózy S letními prázdninami tráví lidé více času v přírodě, a právě teď vrcholí i aktivita … AKTUÁLNĚ Pálí vás oči po koupání? Není to chlor, ale reakce s močí a potem Pálí vás oči po koupání? Není to chlor, ale reakce s močí a potem Pálení očí po koupání není známkou „přechlorovaného“ bazénu. Ve skutečnosti jde o … ZAJÍMAVOSTI Nehoda před Příbramí komplikuje dopravu. Jedna osoba skončila v nemocnici Nehoda před Příbramí komplikuje dopravu. Jedna osoba skončila v nemocnici Dopravu na hlavním tahu od Rožmitálu směrem na Příbram v úterý dopoledne zkomplikovala … AKTUÁLNĚ Středočeští dopravci testovali elektrický kloubový autobus MAN Středočeští dopravci testovali elektrický kloubový autobus MAN Je možné, že cestující v regionu se potkají s novým kloubovým autobusem. Integrovaná … DOPRAVA Borůvková sezóna je tady! Vydejte se do lesa a prozraďte, jak máte nejraději borůvky Borůvková sezóna je tady! Vydejte se do lesa a prozraďte, jak máte nejraději borůvky Kdo v těchto dnech zavítá do lesů, občas může zahlédnout typický obrázek prázdninových … ZAJÍMAVOSTI Samořiditelné taxi v praxi: Waymo v San Franciscu Samořiditelné taxi v praxi: Waymo v San Franciscu Když dnes přijedete do San Francisca, je téměř nemožné minout bílé Jaguary s velkou … ZAJÍMAVOSTI Absolventi, startuje vaše kariéra! Firmy na Příbramsku hledají novou krev a mají pro vás volná místa Absolventi, startuje vaše kariéra! Firmy na Příbramsku hledají novou krev a mají pro vás volná místa Maturity i závěrečné zkoušky jsou za vámi a před vámi stojí první velký krok do … NEPŘEHLÉDNĚTE
Rožmitál promění dva parky! Revitalizace přinese nové stromy, lavičky i vodní prvek Rožmitál promění dva parky! Revitalizace přinese nové stromy, lavičky i vodní prvek Obyvatelé Rožmitálu pod Třemšínem se mohou těšit na výrazné zvelebení veřejných … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz