Pražský hasič pomáhal v době osobního volna při žních na Příbramsku. Na poli pomohl zachránit lidský život
Nepřehlédněte
24. července 2023 (14:34)
Každý třetí den nastupuje Emil Tabaček, sloužící na směně „A“, u Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy, na stanici na Petřinách. Aktuálně zde působí jako velitel družstva.
Ve službě toho zažil již mnoho, hasil kupříkladu střechu Ústřední vojenské nemocnice Střešovice. Tentokrát však pomohl v době osobního volna.
Mezi směnami usedl v pátek do kombajnu a vyrazil na pole pomoci při probíhajících žních, konkrétně u Dubna na Příbramsku. Na polích tam běžně působí také myslivci, kteří redukují počet divokých prasat.
Při práci si všiml, jak jeden z myslivců leží nehybně na zemi. Doběhl proto k němu, zjistil zdravotní stav a na místo přivolal záchranáře. Zároveň s tím zahájil u 47letého muže nepřímou masáž srdce (resuscitaci).
Záchranáři na místo vyslali nejen pozemní posádku, ale také vrtulník Letecké záchranné služby. „Byla zahájena telefonicky asistovaná neodkladná resuscitace. Náš lékař zajistil u pacienta dýchací cesty a dvakrát podal výboj defibrilátorem. Úspěšně se podařilo obnovit srdeční rytmus a pacient mohl být letecky přepraven do motolské nemocnice v Praze,“ sdělila mluvčí středočeských záchranářů Monika Nováková.
Svým profesionálním jednáním tak Emil Tabaček bezesporu přispěl k záchraně lidského života. Bez zajímavosti není ani to, že na stejném poli řešil netradiční situaci i v loňském roce. Tehdy uhasil, pomocí hasicího přístroje z kombajnu, hořící auto a postaral se o jeho řidiče, kterého pak předal do péče přivolaným záchranářům.
O svém činu před svými nadřízenými skromně pomlčel.
O svém činu před svými nadřízenými skromně pomlčel.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Pavel Jaňurek
Související
•Hasiči dohasili požár stohu v Rosovicích, škoda 300 tisíc korun
•Hasiči zasahovali u netradičního požáru. Bezdomovci v Březnické zapálili vanu
•Oheň ze stohu v Rosovicích zasáhl uskladněné pneumatiky, na místě zasahují další hasičské jednotky
Další články
Děti v restauracích: klid pro hosty, nebo diskriminace?
Některé restaurace v Česku i zahraničí zakazují vstup dětem. Zastánci vítají klidnou …
ANKETA
Rozpočtové provizorium se dotkne i financování sociálních služeb. Kraj už obdržel stovky žádostí o dotace
Středočeský kraj obdržel pro letošní rok bezmála šest set žádostí o dotace na …
Městská policie vybavila všechna vozidla defibrilátory. Strážníci mohou zasáhnout ještě před příjezdem záchranářů
Strážníci Městské policie Příbram mají nově ve všech služebních vozidlech k dispozici …
Pod ostružinovou strání se začal psát příběh brdského lesa
Po dusivých vedrech konečně přišla úleva a příroda si mohla zhluboka oddechnout. Věděl …
Příroda
Děti na sociálních sítích: Co skutečně říká zákon a jakou roli hrají rodiče
Máte doma dítě mladší 15 let? A věděli jste, že téměř 80 % dětí v tomto věku už …
Osobák skončil pod traktorem
V pátek 16. ledna přibližně v půl desáté dopoledne zasahovaly složky integrovaného …
Ples města Březnice: slavnostní večer plný hudby, tance a elegance
Kulturní dům v Březnici ožije v sobotu 17. ledna slavnostní atmosférou tradičního …
Jak bezpečně jezdit, když se na silnici střídá voda, led a sníh
Zimní silnice umí překvapit hlavně tam, kde se během pár metrů střídá voda, led a …
Ceny benzinu a nafty v Příbrami zůstávají stejné jako před týdnem
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 30,90 Kč do 33,50 …
AKTUÁLNĚ
Tipy na víkend: Myslivecké plesy a pestrý hudební program
O víkendu si budete moci zavzpomínat na Hanu Hegerovou, poslechnout si blues-rockové …





