Pražská ulice v Příbrami se dočkala nových košů. Mluvili do nich i památkáři
11. června 2024 (19:10)
Další fotografie v galerii
foto: Technické služby města Příbrami
Technické služby dnes odstartovaly výměnu košů v Pražské ulici. Postupně bude instalováno 19 nových nádob na odpadky, jejichž podobu museli schválit památkáři.
Koše v historickém a někdejším obchodním centru města nebyly dlouhodobě schopny pojmout zvyšující se objem odpadků. Nová varianta je větší, před deštěm a následným protékáním ji chrání stříška. Její podoba, vzhledem k umístění v památkové zóně, podléhala připomínkám památkářů. Nutnost vytvoření nových základů pro každý z 19 nových košů v příštích dnech minimalizuje počet použitelných nádob na odpadky v Pražské ulici.
O záměru výměny mobiliáře podél centrální pěší třídy informovalo město už před rokem. O konečné podobě malých a nevyhovujících odpadkových košů se však vedly spory. Výhrady k novému návrhu měli členové Spolku Pražské ulice i městský architekt. Konečné slovo však patřilo památkářům. Ti sice původně požadovali zelenou barvu s odkazem na historii města a jeho barvy, ale nakonec jsou nové praktické a prostorné koše kovově šedé. Město chce zároveň sjednotit podobu odpadních nádob na celém svém území.
Nové koše ale Pražskou ulici, která kdysi bývala„srdcem“ města i jeho obchodní tepnou, nejspíš nespasí. Aktuálně trpí „citelnými šelesty“. Odklon zákazníků místním obchodům způsobila velká obchodní centra. Častým nářkem potenciálních nakupujících je i problematické parkování v centru města.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Radka Typltová
Související
•Útulek v Lazci je plný, do adopce může jít deset psů
•Jen zabírají místo, ale vyhodit je nechcete? Řešením je výměnný swap
•Do Příbrami přijedou herci z Ordinace i moderátoři z Novy, uvaří vítěz MasterChefa a mozek potrápí lovec Lišák
Další články
Lom Alkazar: Od těžby vápence k oblíbenému výletnímu místu s tajemnou minulostí
Bývalý vápencový lom Alkazar mezi Berounem a Srbskem patří k nejzajímavějším místům v …
TIP NA VÝLET
Příbram v tropech: Kašna jako pódium, mladá žena jako hlavní hvězda. Nuda pláž? Zatím ne, ale poptávka roste
Léto v Příbrami letos ukazuje, že má fantazii i odvahu.
Teploty, které se šplhají k …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Příbramsko v zajetí nehod: Tři zničená auta během dopoledne, posádky zachránili andělé strážní
Příbramské složky integrovaného záchranného systému mají od samotného rána plné ruce …
AKTUÁLNĚ
Tropické vedro ukončí v pátek studená fronta s citelným ochlazením
Česko čeká výrazný zlom v počasí. Příliv velmi teplého a vlhkého vzduchu od jihu …
AKTUÁLNĚ
Ulice Nádražní je od 16. července zcela uzavřena. Svah je v havarijním stavu, oprava bude technicky náročná
Ulice Nádražní v Příbrami je od dneška (16. 7. 2026) zcela uzavřena. Důvodem je …
AKTUÁLNĚ
800 dětí, 19 sezon a žádný tlak na výkon. Fotbalová školka Spartaku je příbramský unikát
SK Spartak Příbram otevírá nový ročník fotbalové školky pro děti narozené v letech …
SPORT
Příbram kropí ulice, aby se ochladily. Vydrží to jen chvíli, říká místostarosta
V horkých dnech, kdy teploty v Příbrami stoupají k třiceti stupňům, vyrážejí do ulic …
AKTUÁLNĚ
Objevte kouzlo studánek: Víte, že existuje národní registr pramenů?
Máte rádi chladivou, čistou a pramenitou vodu? Nejčastěji ji vyhledáváme někde na …
ZAJÍMAVOSTI
Tenhle film lidé milují víc než všechny novinky. Proč?
Nové filmy přicházejí každý týden. Premiéra střídá premiéru, streamovací služby chrlí …
ZAJÍMAVOSTI
Příbramské divadlo má prázdniny. Herci ale v srpnu zahrají pod širým nebem
Než se v září znovu otevře opona na domovské scéně Divadla A. Dvořáka Příbram, čeká …
NEPŘEHLÉDNĚTE





