vývoj COVID-19
30. 11. 2020
Bezděkov 1
Bohostice 5
Bohutín 7
Borotice 1
Bratkovice 2
Březnice 24
Bukovany 2
Čenkov 3
Cetyně 4
Chotilsko 1
Chrást 1
Chraštice 1
Čím 1
Daleké Dušníky 2
Dobříš 54
Dolní Hbity 5
Drahlín 3
Drásov 2
Drevníky 1
Drhovy 1
Dubenec 2
Dublovice 7
Dubno 2
Háje 2
Hluboš 3
Hvožďany 3
Jablonná 1
Jesenice 2
Jince 6
Kamýk n. V. 8
Klučenice 3
Kňovice 1
Korkyně 1
Kosova H. 7
Krásná H. 4
Láz 5
Lazsko 2
Lešetice 1
Lhota u Pb 6
M. Hraštice 9
Milín 20
Mokrovraty 1
Nalžovice 8
Nechvalice 4
Nečín 6
Nedrahovice 3
Nepomuk 2
Nová Ves p. P. 19
Nové Dvory 1
Nový Knín 9
Obecnice 9
Obořiště 5
Ohrazenice 1
Pečice 4
Petrovice 3
Pičín 1
Počepice 11
Podlesí 5
Příbram 205
Příčovy 5
Prosen. L. 3
Prosenická Lhota 3
Rosovice 2
Rožmitál p. T. 52
Rybníky 6
Sedlčany 75
Sedlec-Prč. 26
Sedlice 3
Smolotely 1
Solenice 3
Stará Huť 9
Starosedlský H. 1
Suchodol 1
Svaté Pole 2
Svatý Jan 7
Tochovice 6
Tušovice 3
Velká Lečice 3
Věšín 7
Višňová 3
Voznice 3
Vrančice 5
Vranovice 2
Vševily 2
Vys. Chlumec 8
Vysoká u Příbramě 2
Zduchovice 3
Zpravodajství   »   Doprava   |   Z regionů

Pražská ulice v Dobříši projde rekonstrukcí, řidiči se zbaví tankodromu

18. srpna 2020   (13:30)
Pražská ulice v Dobříši projde rekonstrukcí, řidiči se zbaví tankodromu

V pondělí 17. srpna 2020 byla podepsána třístranná smlouva mezi Krajskou správou a údržbou silnic Středočeského kraje, městem Dobříš a firmou ROBSTAV, díky které bude v brzké době zahájena velká a dlouho očekávaná rekonstrukce Pražské ulice v Dobříši.


Vozovka v Pražské ulici v Dobříši, jejímž správcem je Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje, je již několik let ve velmi špatném stavu a po její velké rekonstrukci volali občané města i jeho vedení již několik let. Nyní se konečně povedlo dotáhnout vše k podpisu smlouvy a rekonstrukce hlavního průtahu centrem Dobříše je doslova za dveřmi.

„Na opravu Pražské ulice jsme v Dobříši čekali velmi dlouho. Pro naše město je to klíčová stavba. Stará dlažba je na mnoha místech již propadlá. Při dešti se vytváří velké kaluže, o proražená kola není nouze. Stav ulice je oprávněným terčem kritiky nejen občanů, ale i návštěvníků našeho města. Proto věřím, že obyvatelé přijmou nutná omezení v rámci této velké rekonstrukce a objížďky s ní spojené pochopí. Těším se, až se po dokončení stavby budou auta i cyklisté pohybovat centrem plynule, tiše a bezpečně,“ řekl starosta města Pavel Svoboda.
Rekonstrukce Pražské ulice v hodnotě více jak 55 mil. Kč proběhne ve dvou etapách

Na základě smlouvy provede firma ROBSTAV k.s. rekonstrukci Pražské ulice, která je stěžejní komunikací a hlavním silničním průtahem v centru Dobříše. Hodnota této stavby činí 55 385 995,55 Kč včetně DPH.
Rekonstrukce Pražské ulice v hodnotě více …
Stavba je rozdělena do dvou etap. V té první dojde k rekonstrukci v úseku od kostela Nejsvětější Trojice (v blízkosti dobříšského zámku) po světelnou křižovatku v samotném centru města na Mírovém náměstí. V druhé etapě bude opravena část od budovy radnice až po část Příbramské ulice na křižovatce s ulicí Fričova. Součástí druhé etapy bude zároveň oprava Tyršova náměstí, části Bezručovy ulice a části ulice Plk. B. Petroviče (po hranici křižovatky, která se nachází u vjezdu na parkoviště k Penny Marketu). Desítky let stará dlažba v centru města tak bude téměř celá nahrazena tichým asfaltem.

Rekonstrukce bude zahájena během září

V následujících dnech dojde k předání staveniště a vlastnímu zahájení stavby. Rekonstrukce by měla být dokončena do roka. Harmonogram počítá s 8 měsíci práce, v nichž bude nutná zimní přestávka. Na stavbu navazují také opravy chodníků kolem Mírového náměstí a doplnění zeleně, což bude probíhat ve spolupráci s městem Dobříš, které je jejich majitelem.  
Následný harmonogram prací upřesnil místostarosta města Dobříše Tomáš Vokurka, který také celou věc s krajem aktivně komunikoval: „V tuto chvíli bude prvně podána výzva směrem k ROBSTAVU. S nimi budeme následně projednávat dopravně inženýrská opatření, která se budou týkat uzavírek a objížděk. Zároveň bude třeba aktualizovat časový harmonogram prací, jelikož během výběru zhotovitele došlo ke značnému zpoždění oproti původnímu plánu. Souběžně dojde také k protokolárnímu předání staveniště. Myslím, že první stroje bychom v Pražské ulici mohli vidět během září a pevně doufám, že v červenci příštího roku budeme mít vše kompletně hotové.“
Následný harmonogram prací upřesnil …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Denisa Havlíčková
foto: Denisa Havlíčková

autor: Jakub Pečenka

Další články

Otakar Mrkvička mladší byl nadaný malíř, ilustrátor, scénograf i divadelník Otakar Mrkvička mladší byl nadaný malíř, ilustrátor, scénograf i divadelník Jeho otec byl známým příbramským fotografem a majitelem ateliéru. Původně ale chtěl být malířem. Syn Ota po něm zdědil všechny vlohy a splnil tak nejen svůj sen, ale i otcův. 30. listopadu 2020   (18:59) Středočeská muzea a galerie se otevřou po koronavirové pauze Středočeská muzea a galerie se otevřou po koronavirové pauze Příbramské hornické muzeum od čtvrtka zpřístupní všechny expozice včetně podzemí, možné budou i jízdy důlním vláčkem. 30. listopadu 2020   (15:56) Čas barborek je tady. Jak na to, aby do Vánoc vykvetly? Čas barborek je tady. Jak na to, aby do Vánoc vykvetly? Rozkvetlé barborky by na Štědrý den neměly chybět v žádné domácnosti. Podobně jako věnec se čtyřmi svíčkami jsou barborky oblíbeným symbolem nadcházejících svátků 30. listopadu 2020   (12:36) Ženu srazilo auto, nehodu oznámila až po čtyřech dnech Ženu srazilo auto, nehodu oznámila až po čtyřech dnech Policisté pátrají po svědcích nehody. 30. listopadu 2020   (10:07) Zloděj se vloupal do auta a usnul, vzbudil ho až majitel Zloděj se vloupal do auta a usnul, vzbudil ho až majitel Nyní mu hrozí, že bude usínat za zdmi věznice až osm let. 30. listopadu 2020   (09:53) Otevření hospod je na spadnutí, pivovary ale už sčítají letošní ztráty Otevření hospod je na spadnutí, pivovary ale už sčítají letošní ztráty Ve čtvrtek 3. prosince mohou po měsíci a půl do restaurací opět přijít hosté. Jak se druhá vlna restrikcí podepsala na celoročním hospodaření malých pivovarů na Příbramsku? 30. listopadu 2020   (08:37) Dvacka, granule, deky. I tak přispějete na lepší život koček a psů v útulcích Dvacka, granule, deky. I tak přispějete na lepší život koček a psů v útulcích Nemohou si o ně napsat, ale mají je také. Předvánoční charitativní sbírky pomohou plnit přání našich čtyřnohých přátel. 30. listopadu 2020   (06:19) Příbram zahájila advent on-line, v novodobé historii podruhé bez lidí Příbram zahájila advent on-line, v novodobé historii podruhé bez lidí Před pěti lety znemožnil zahájení adventu anonym, který hrozil bombou. V letošním roce omezila účast lidí pandemie koronaviru. 29. listopadu 2020   (16:47) Základní školy se připravují na příchod všech ročníků Základní školy se připravují na příchod všech ročníků Výuka na základních školách se vrací do prezenční formy. Jistá omezení ale budou i nadále. 29. listopadu 2020   (14:39)
Hornické muzeum Příbram zůstává v kontaktu s příznivci on-line Hornické muzeum Příbram zůstává v kontaktu s příznivci on-line Loni muzeum navštívilo téměř 124.000 lidí, letošní návštěvnost bude kvůli pandemii koronaviru výrazně nižší. 29. listopadu 2020   (09:27)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz