31. 7. svátek má Ignác
Zpravodajství   »   Doprava   |   Z regionů

Pražská ulice v Dobříši projde rekonstrukcí, řidiči se zbaví tankodromu

18. srpna 2020   (13:30)
Pražská ulice v Dobříši projde rekonstrukcí, řidiči se zbaví tankodromu
foto: Havlíčková

V pondělí 17. srpna 2020 byla podepsána třístranná smlouva mezi Krajskou správou a údržbou silnic Středočeského kraje, městem Dobříš a firmou ROBSTAV, díky které bude v brzké době zahájena velká a dlouho očekávaná rekonstrukce Pražské ulice v Dobříši.


Vozovka v Pražské ulici v Dobříši, jejímž správcem je Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje, je již několik let ve velmi špatném stavu a po její velké rekonstrukci volali občané města i jeho vedení již několik let. Nyní se konečně povedlo dotáhnout vše k podpisu smlouvy a rekonstrukce hlavního průtahu centrem Dobříše je doslova za dveřmi.

„Na opravu Pražské ulice jsme v Dobříši čekali velmi dlouho. Pro naše město je to klíčová stavba. Stará dlažba je na mnoha místech již propadlá. Při dešti se vytváří velké kaluže, o proražená kola není nouze. Stav ulice je oprávněným terčem kritiky nejen občanů, ale i návštěvníků našeho města. Proto věřím, že obyvatelé přijmou nutná omezení v rámci této velké rekonstrukce a objížďky s ní spojené pochopí. Těším se, až se po dokončení stavby budou auta i cyklisté pohybovat centrem plynule, tiše a bezpečně,“ řekl starosta města Pavel Svoboda.
Rekonstrukce Pražské ulice v hodnotě více jak 55 mil. Kč proběhne ve dvou etapách

Na základě smlouvy provede firma ROBSTAV k.s. rekonstrukci Pražské ulice, která je stěžejní komunikací a hlavním silničním průtahem v centru Dobříše. Hodnota této stavby činí 55 385 995,55 Kč včetně DPH.
Rekonstrukce Pražské ulice v hodnotě více …
foto: Havlíčková

Stavba je rozdělena do dvou etap. V té první dojde k rekonstrukci v úseku od kostela Nejsvětější Trojice (v blízkosti dobříšského zámku) po světelnou křižovatku v samotném centru města na Mírovém náměstí. V druhé etapě bude opravena část od budovy radnice až po část Příbramské ulice na křižovatce s ulicí Fričova. Součástí druhé etapy bude zároveň oprava Tyršova náměstí, části Bezručovy ulice a části ulice Plk. B. Petroviče (po hranici křižovatky, která se nachází u vjezdu na parkoviště k Penny Marketu). Desítky let stará dlažba v centru města tak bude téměř celá nahrazena tichým asfaltem.

Rekonstrukce bude zahájena během září

V následujících dnech dojde k předání staveniště a vlastnímu zahájení stavby. Rekonstrukce by měla být dokončena do roka. Harmonogram počítá s 8 měsíci práce, v nichž bude nutná zimní přestávka. Na stavbu navazují také opravy chodníků kolem Mírového náměstí a doplnění zeleně, což bude probíhat ve spolupráci s městem Dobříš, které je jejich majitelem.  
Následný harmonogram prací upřesnil místostarosta města Dobříše Tomáš Vokurka, který také celou věc s krajem aktivně komunikoval: „V tuto chvíli bude prvně podána výzva směrem k ROBSTAVU. S nimi budeme následně projednávat dopravně inženýrská opatření, která se budou týkat uzavírek a objížděk. Zároveň bude třeba aktualizovat časový harmonogram prací, jelikož během výběru zhotovitele došlo ke značnému zpoždění oproti původnímu plánu. Souběžně dojde také k protokolárnímu předání staveniště. Myslím, že první stroje bychom v Pražské ulici mohli vidět během září a pevně doufám, že v červenci příštího roku budeme mít vše kompletně hotové.“
Následný harmonogram prací upřesnil …
foto: Havlíčková


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Denisa Havlíčková
autor: Jakub Pečenka

Další články

U Památníku Vojna vznikne Alej svobody U Památníku Vojna vznikne Alej svobody Vojna byla táborem nucených prací, v jednu chvíli zde bylo i více než 1400 vězňů. Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Třikrát týdně dochází do objektu příbramské věznice kaplanka Mgr. Vendula Glancová. … Nepřehlédněte Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo. Sjezd z dálnice D4 na Skalce omezila nehoda fabie, tři zranění Sjezd z dálnice D4 na Skalce omezila nehoda fabie, tři zranění Řidič ve vysoké rychlosti nezvládl odbočovací manévr a skončil v příkopu. Večerní prohlídka povede i do pokoje, kde nocoval František Ferdinand d'Este Večerní prohlídka povede i do pokoje, kde nocoval František Ferdinand d'Este Vycházku do budovy Báňského ředitelství v Příbrami povede 5. srpna architekt Michal … Příbramská nemocnice stále neví, jestli získá prostředky z dotační výzvy REAC-EU Příbramská nemocnice stále neví, jestli získá prostředky z dotační výzvy REAC-EU O několika miliardách z první výzvy prozatím rozhodovala rychlost kliknutí v rámci … Bude je bavit házená? V Příbrami pokračují prázdninové tréninky pro děti Bude je bavit házená? V Příbrami pokračují prázdninové tréninky pro děti Sportovní setkání pro všechny věkové kategorie pořádá třikrát týdně na venkovních … Zdražování paliv ve Středočeském kraji pokračuje, benzin je nejdražší od prosince 2014 Zdražování paliv ve Středočeském kraji pokračuje, benzin je nejdražší od prosince 2014 Benzin Natural 95 je u čerpacích stanic ve Středočeském kraji nejdražší za šest a půl … Policisté zadrželi recidivistu, který má na svědomí 12 vloupaček v Příbrami a Obecnici Policisté zadrželi recidivistu, který má na svědomí 12 vloupaček v Příbrami a Obecnici Muži hrozí tříletý pobyt za mřížemi.
V příbramské nemocnici začne v říjnu rozsáhlá rekonstrukce V příbramské nemocnici začne v říjnu rozsáhlá rekonstrukce Nejprve bude zdemolována a znovu postavena budova N, která bude širší a především i …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz