16. 4. svátek má Irena




Pražská ulice bezpečnější

18. září 2019   (11:44)
Pražská ulice bezpečnější

Na základě podnětů od občanů se vedení města zabývalo situací, která nastává každý víkend na pěší zóně Pražské ulice. Lidé jdoucí touto nákupní třídou jsou nuceni proplétat se mezi zaparkovanými vozidly.



Nejen, že dochází k nebezpečným situacím, ale je vážně narušován ráz i účel prostoru označeného jako pěší zóna. Ta je definována příslušnou dopravní značkou, která je u každého vjezdu do Pražské již několik let osazena. Nejedná se tedy o nově zaváděné opatření, ale o nově kladený důraz na jeho dodržování.

Auta mohou do Pražské ulice vjíždět od 18 do 10 hodin za účelem zásobování obchodů či jiných dopravně obslužných činností. V této době zde vozidlo může stát jen po dobu nezbytně nutnou pro splnění účelu, za kterým do vymezené oblasti vjelo. Parkování jako takové by mohlo být povoleno pouze na místech k tomu vyznačených a taková v Pražské ulici nejsou.

„Jako problém nevidím noční či večerní vjezd vozidel do Pražské. Hlavní potíží je to, že v sobotním či nedělním dopoledni tam parkují auta i po desáté hodině a komplikují pohyb chodců, jejich přístup do obchodů. Pražská opravdu není místo k parkování a obzvláště ne v sobotu dopoledne, kdy jsou obchody otevřené a ulicí se pohybují lidé.
Vjezdy do Pražské ulice budou o víkendu uzamykány tak, jako je tomu ve všedních dnech, tj. v deset hodin dopoledne. Věříme, že dojde postupně k pochopení a k respektování ze strany obchodníků a jiných lidí, kteří zde auta nechávají.
Pražskou ulici jako nákupní zónu dlouhodobě trápí nižší návštěvnost. Chceme tento trend zvrátit. Osvobození od víkendové záplavy vozidel před obchody je jedním z kroků. Dalším je třeba podpora kulturních akcí konaných na Václavském náměstí, s jejichž pořádáním pomáhá nově zřízené Městské kulturní centrum,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: MěÚ
autor: top








Další články

Máte doma octomilky? Tohle je důvod — a řešení, které opravdu funguje Máte doma octomilky? Tohle je důvod — a řešení, které opravdu funguje Octomilky. Malé, otravné a neuvěřitelně rychlé. Stačí jeden přezrálý banán, otevřená … ZAJÍMAVOSTI Benzin i nafta zlevnily o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu Benzin i nafta zlevnily o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,59 Kč za litr. … AKTUÁLNĚ V Husově ulici náklaďák poškodil semafor V Husově ulici náklaďák poškodil semafor Ve čtvrtek 16. dubna po 15. hodině chvíli brzdila provoz v dopravní špičce nehoda. FOTO Drbákov–Albertovy skály: nejkrásnější vyhlídky středního Povltaví. Náročnější okruh, ale odměna stojí za to Drbákov–Albertovy skály: nejkrásnější vyhlídky středního Povltaví. Náročnější okruh, ale odměna stojí za to Skály, tisy, prudké svahy a výhledy, které vám zůstanou v hlavě ještě dlouho po … TIP NA VÝLET Zrod nové tradice? Březnický špacír zve na první kroky Zrod nové tradice? Březnický špacír zve na první kroky První ročníky bývají vždy trochu nejisté. Neví se, kolik lidí dorazí, jaké bude … NEPŘEHLÉDNĚTE Po jarním nádechu přinese studená fronta citelné ochlazení, hrozí i mrazy, na horách i sníh Po jarním nádechu přinese studená fronta citelné ochlazení, hrozí i mrazy, na horách i sníh Po několika dnech, kdy jaro konečně ukázalo přívětivější tvář, přijde výrazný obrat. … AKTUÁLNĚ Kraj chce koupit školní budovu v Příbrami za 54 milionů. Město požaduje tvrdé podmínky Kraj chce koupit školní budovu v Příbrami za 54 milionů. Město požaduje tvrdé podmínky Středočeský kraj chce od města Příbrami odkoupit budovu střední školy v ulici Gen. R. … AKTUÁLNĚ První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky Město vstupuje do třetí sezóny oblíbených bleších trhů, které doplňují tradiční … NEPŘEHLÉDNĚTE Senior přejel do protisměru a srazil se s protijedoucím autem Senior přejel do protisměru a srazil se s protijedoucím autem U dopravní nehody před Čenkovem zasahovali ve středu 15. dubna odpoledne záchranáři. … AKTUALIZOVÁNO
Hasiči ve Středočeském kraji loni evidovali 2670 požárů, nejvíce hořelo na Příbramsku Hasiči ve Středočeském kraji loni evidovali 2670 požárů, nejvíce hořelo na Příbramsku Hasiči ve Středočeském kraji minulý rok evidovali 2670 požárů, což bylo meziročně o … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz