Prázdniny na Sedlčansku si užijí milovníci gastronomie, divadla i cyklistiky
26. června 2021 (14:26)
foto: město Sedlčany
Sedlčany v srpnu chystají první ročník street food festivalu. Na zámku v Osečanech pokračuje další sezóna divadelního léta.
Konec školního roku je na spadnutí, diáře plní harmonogram dovolených a hlavu představy nových zážitků. Ty lze nalézt i blíže než na jaderském pobřeží nebo výšlapech po Krkonoších. Pokračujeme v letním přehledu, jaké akce pořádají města na Příbramsku a které cíle v okolí doporučují návštěvníkům. Po „ochutnávce“ prázdninové nabídky v Březnici se podíváme do Sedlčan.
Až do 29. srpna můžete v Městském muzeu Sedlčany zhlédnout výstavu Láska k historii, která přibližuje deset let činnosti Veterán klubu Sedlčany od jeho založení do současnosti. Aktuální výstavou klub již potřetí představí své úspěchy na setkáních historických vozidel nebo události, které organizuje.
Na film pod širým nebem zve srpnový program v Sedlčanech. Letní kino přivede 6. srpna na plátno mexickou malířku Fridu a 27. srpna české drama Bábovky. „V sobotu 21. srpna od 10.00 do 20.00 se bude na náměstí T. G. Masaryka konat Street food festival,“ uvádí Markéta Křivská z Turistického informačního centra Sedlčany. Gastronomickou akci doprovodí koncerty orchestru sedlčanské základní umělecké školy Infinity Melody a country kapely Fanda Tomášek a přátelé. O týden dříve – v neděli 15. srpna – proběhne sedlčanská pouť. V druhé půlce prázdnin dojde také na letní otevírání místního kostela sv. Martina, a to každou srpnovou sobotu od 14.00 do 18.00.
Další sezónou pokračuje divadelní léto na zámku v nedalekých Osečanech. Program během prázdnin nabídne představení Naši furianti, Úča musí pryč a Milostný dopis ženě, kterou nemilujeme. Diváky čekají i dvě reprízy myslivecké komedie Zlý jelen s Anežkou Rusevovou a Danem Krejčíkem. Děti se vydají na Cestu kolem světa za 80 dní (31. července) a pohádku Pyšná princezna zahraje na zámeckém nádvoří Divadlo Akorát (28. srpna). Festival se prezentuje jako benefiční a zakoupením vstupenky lidé přispějí na obnovu zchátralého zámku.
Příznivci cyklistiky mohou projet nově vybudovanou téměř čtrnáct kilometrů dlouhou Krčínovu cyklostezku spojující Sedlčany a Sedlec-Prčice, jež byla otevřena na podzim loňského roku. Známého rybníkáře Jakuba Krčína připomenou také dvě tematické cyklistické trasy. Kromě Krčínova okruhu nabízí web www.sedlcansko.cz další tipy na výlety na kole například po stopách skladatele Josefa Suka.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Další články
Objevte kouzlo studánek: Víte, že existuje národní registr pramenů?
Máte rádi chladivou, čistou a pramenitou vodu? Nejčastěji ji vyhledáváme někde na …
ZAJÍMAVOSTI
Tenhle film lidé milují víc než všechny novinky. Proč?
Nové filmy přicházejí každý týden. Premiéra střídá premiéru, streamovací služby chrlí …
ZAJÍMAVOSTI
Příbramské divadlo má prázdniny. Herci ale v srpnu zahrají pod širým nebem
Než se v září znovu otevře opona na domovské scéně Divadla A. Dvořáka Příbram, čeká …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Supercela se zformovala nad Příbramskem. Po nedávných ničivých bouřkách měli lidé znovu důvod ke znepokojení
V úterý přes náš region přešlo několik bouřek. Ta první, nejvýraznější přinesla …
POČASÍ
Řidič při policejní akci nadýchal půl promile. Policie rozdávala nealko piva
Policisté společně s pracovníkem BESIP uspořádali v úterý 14. července v Bohutíně …
DOPRAVA
Na náměstí 17. listopadu je nové mlžítko. Město reagovalo na přání občanů, část veřejnosti má ale obavy
Na náměstí 17. listopadu je nově zprovozněné mlžítko, které má v horkých dnech pomáhat …
AKTUÁLNĚ
Traktor se 17 tunami obilí zablokoval silnici, hasiči museli náklad přečerpat
Dopravní nehoda zemědělské soupravy komplikovala v úterý odpoledne provoz na místní …
AKTUALIZOVÁNO
Středočeští hygienici provedli zatím na táborech 43 kontrol, zjistili dvě závady
Středočeští hygienici od začátku letních prázdnin provedli na dětských táborech 43 …
AKTUÁLNĚ
Hrající fontána na náměstí Arnošta z Pardubic už roky mlčí. Technologie je pod soudem a ten provoz nechce
Hrající fontána na náměstí Arnošta z Pardubic měla v létě každou celou hodinu spouštět …
AKTUÁLNĚ
Kombajny nezastavují: Žně ve středních Čechách výrazně předbíhají loňské tempo
Zemědělci ve středních Čechách dosud sklidili zhruba 81 procent ploch s ozimým …




