25. 8. svátek má Radim

Prázdniny a doba dovolených pomalu končí, dočasně se ochladilo a řada míst zve znovu ke koupání

28. srpna 2018   (06:14)
Prázdniny a doba dovolených pomalu končí, dočasně se ochladilo a řada míst zve znovu ke koupání

Podle posledních rozborů kvality vod došlo na několika místech již ke zlepšení


Měsíc srpen pomalu končí, doba letních dovolených dochází k závěru, prázdniny letí do finále a s tím se blíží i konec letošní koupací sezóny. Začátkem tohoto týdne proběhla ve většině koupacích oblastí a přírodních koupališť Středočeského kraje poslední kontrola kvality vody podle monitorovacího kalendáře.
 
Letošní extrémně teplé a slunečné počasí si bohužel vybralo svou daň ve formě zhoršování vody v přírodních koupalištích. Nelze však tvrdit, že na všech místech se voda zhoršuje.
 
Naopak v koupací oblasti Podskalí na přehradní nádrži Orlík se proti minulému týdnu obsah sinic snížil a původní hodnocení na stupni 4 (voda nevhodná ke koupání) mohlo být sníženo na stupeň 3. V současné době je tudíž ve všech sledovaných oblastech středočeské části přehradního jezera Orlík klasifikována stupněm 3 – zhoršená kvality vody.
 
Pro návštěvníky citovaných lokalit to sice neznamená žádné omezení v koupacích aktivitách, nicméně lidem se sníženou imunitou, případně alergikům a malým dětem či těhotným ženám se však jednoznačně doporučuje, aby se po vykoupání vždy osprchovali.

V letošní sezóně si oproti stavu v předchozím roce udržuje dobrou kvalitu vody přehradní nádrž Slapy. Na většině sledovaných míst je voda hodnocena po celou sezónu stupněm 1, pouze v posledních 14 dnech došlo k mírnému zhoršení v Županovicích a na Staré Živohošti, kde vzhledem ke zvýšenému obsahu chlorofylu je voda klasifikována stupněm 2.

Na ostatních sledovaných přírodních koupalištích je voda i na konci letošní, mírně řečeno „přehřáté“ sezóny, na výborné úrovni. Aktuální stav je veřejnosti dostupný na webových stránkách hygienické stanice Středočeského kraje – ZDE  pod odkazem „koupaliště“.
 
Tento týden budou provedeny poslední kontroly kvality vod pouze na lokalitách ovlivněných vysokým obsahem sinic, které jsou podle posledního vyhodnocení klasifikovány stupněm 3 a 4.

Měsíc srpen pomalu končí, doba letních …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Info: Krajská hygienická stanice Středočeského kraje se sídlem v Praze
Ing. Luboš Mandík
ved. odd. HOK ÚP Příbram

autor: mipDalší články

Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Zaměstnanci energetické společnosti pracují na odstranění závady 24. srpna 2019   (19:29) Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Koncert se uskuteční v Hornickém muzeu v Příbrami. 24. srpna 2019   (15:18) V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika Ani k jednomu z tzv. křížových domů se nedostane výšková technika. Kritických míst je však v Příbrami daleko více 24. srpna 2019   (12:10) Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Příští týden poklesne hladina vody pod hranici, která je potřebná pro provoz lodního výtahu 24. srpna 2019   (09:47) Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz