25. 5. svátek má Viola

PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem?

20. ledna 2019   (17:44)
Dalších 12 fotografií v galeriiPRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem?

Obleva odkryla paseku, jakou způsobila zmrzlá voda ve výtlucích. Mnohonásobně je zvětšila. Díra na silnici pak může být pro řidiče nebezpečná. Aktuální téma pro další díl seriálu s advokátní kanceláří Holá, Janík, Samek.


Stačilo projet město a pořídit pár fotek. Některé z nich aspirují na titul Díra roku. Prohlédněte si fotogalerii a místům se raději vyhněte.
Na fotkách poznáte  železniční přejezd na Obecnické, ulici Březnickou, cestu vedoucí od příbramské teplárny ke Kauflandu i Drkolnovskou. A zahanbit se rozhodně nenechala ani Dlouhá ulice.

Právník Michal Janík radí: Jestliže řidič určitý úsek silnice zná nebo delší dobu jede po určitém úseku silnice s řadou výmolů, je si logicky jejího špatného stavu vědom, nemůže pak úspěšně argumentovat tím, že pro něj závada ve sjízdnosti byla nepředvídatelná. To platí i tehdy, kdy vlastník komunikace opatřil daný úsek či jednotlivou závadu komunikace příslušnou dopravní značkou.
    Dojde-li už ke škodě na vozidle v důsledku vjetí do výtluku či jiného poškození vozovky, doporučuji, aby řidič zajistil o tomto co nejvíce důkazů, a to ať již za pomocí svědka, který událost viděl či za pomocí přivolané policie anebo pořízením vlastní fotodokumentace. 
Po shromáždění důkazů je nezbytné vyzvat odpovědnou osobu k náhradě škod\, což předpokládá nalézt vlastníka komunikace, na které došlo k řešené škodě. Vlastníkem dálnic a silnic I. třídy je stát. Vlastníkem silnic II. a III. třídy je kraj, na jehož území se silnice nacházejí, a vlastníkem místních komunikací je obec, na jejímž území se místní komunikace nacházejí. Vlastníkem účelových komunikací je pak právnická nebo fyzická osoba.
Bez ohledu na to, zda se rozhodnete vymáhat škodu za vlastníkem komunikace, doporučuji oslovit i pojišťovnu, u které máte případně sjednáno havarijní pojištění poškozeného vozidla, neboť pojišťovna Vám může bez dalšího škodu nahradit a pak se s regresním nárokem obrátit sama na vlastníka komunikace, čímž jednak pojištěný řidič v případě úspěchu pojišťovny nepřijde o případný bonus havarijního pojištění a jednak tato pojišťovna přebere rizika za případný neúspěch s vymáháním škody vůči vlastníkovi komunikaci, zejména tehdy, jsou-li určité pochybnosti o tom, že závada na komunikaci, v důsledku níž vznikla škoda, byla nepředvídatelná.
....

PRÁVNÍ OKÉNKO vzniká ve spolupráci s Advokátní kanceláří Holá, Janík, Samek, advokátní kancelář s.r.o. Byla založena v roce 2014 spojením dvou etablovaných příbramských advokátních kanceláří - advokátní kanceláře Holá, Samek založené v roce 2001 a Janík a spol. působící od roku 2001.

Fotogalerie

PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? () PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (1) PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (2) PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (3) PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (4) PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (5) PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (6) PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (7) PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (8) PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (9) PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (10) PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (11)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: navDalší články

Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Pojďme dětem vysvětlit, co je ještě zdravý adrenalin a co už je nebezpečné 25. května 2019   (10:58) Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Nehoda se stala 4. dubna ráno na trati mezi Jinci a Bratkovicemi 25. května 2019   (08:16) Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Slavnostní liturgie bude zakončena mariánským průvodem a uctíváním u Korunovačního oltáře. 25. května 2019   (06:46) Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Už potřetí se ze Svaté Hory do centra Příbrami rozjede okolo 130 jezdců. Tradice Svatohorského Downtownu pokračuje 8.června a chystá se několik změn a novinek. 24. května 2019   (19:19) Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Počasí by akcemi nabitý víkend nemělo pokazit. 24. května 2019   (16:27) Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Autobusová zastávka, která byla přemístěna od Lidlu k novému nákupnímu centru, bude v provozu od 14. června 24. května 2019   (13:27) Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Při hledání detektorem kovů objevil oznamovatel dne 22. května po osmé hodině večerní v obci Buková u Příbramě nevybuchlou munici. 24. května 2019   (11:22) Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Hrozí jim až pět let za mřížemi 24. května 2019   (09:06) Češi dnes míří k volebním urnám Češi dnes míří k volebním urnám Úderem dnešní 14. hodiny budou Češi volit své zástupce do Evropského parlamentu 24. května 2019   (08:40) Většina příbramských základních škol přiznává zkušenost s kyberšikanou Většina příbramských základních škol přiznává zkušenost s kyberšikanou Kyberšikana se odehrává ve virtuálním světě, kterým dnešní děti žijí. Ponižující informace jsou dostupné komukoli, odkudkoli a kdykoli 24. května 2019   (06:32)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz