22. 8. svátek má Bohuslav

PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem?

20. ledna 2019   (17:44)
Dalších 12 fotografií v galeriiPRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem?

Obleva odkryla paseku, jakou způsobila zmrzlá voda ve výtlucích. Mnohonásobně je zvětšila. Díra na silnici pak může být pro řidiče nebezpečná. Aktuální téma pro další díl seriálu s advokátní kanceláří Holá, Janík, Samek.


Stačilo projet město a pořídit pár fotek. Některé z nich aspirují na titul Díra roku. Prohlédněte si fotogalerii a místům se raději vyhněte.
Na fotkách poznáte  železniční přejezd na Obecnické, ulici Březnickou, cestu vedoucí od příbramské teplárny ke Kauflandu i Drkolnovskou. A zahanbit se rozhodně nenechala ani Dlouhá ulice.

Právník Michal Janík radí: Jestliže řidič určitý úsek silnice zná nebo delší dobu jede po určitém úseku silnice s řadou výmolů, je si logicky jejího špatného stavu vědom, nemůže pak úspěšně argumentovat tím, že pro něj závada ve sjízdnosti byla nepředvídatelná. To platí i tehdy, kdy vlastník komunikace opatřil daný úsek či jednotlivou závadu komunikace příslušnou dopravní značkou.
    Dojde-li už ke škodě na vozidle v důsledku vjetí do výtluku či jiného poškození vozovky, doporučuji, aby řidič zajistil o tomto co nejvíce důkazů, a to ať již za pomocí svědka, který událost viděl či za pomocí přivolané policie anebo pořízením vlastní fotodokumentace. 
Po shromáždění důkazů je nezbytné vyzvat odpovědnou osobu k náhradě škod\, což předpokládá nalézt vlastníka komunikace, na které došlo k řešené škodě. Vlastníkem dálnic a silnic I. třídy je stát. Vlastníkem silnic II. a III. třídy je kraj, na jehož území se silnice nacházejí, a vlastníkem místních komunikací je obec, na jejímž území se místní komunikace nacházejí. Vlastníkem účelových komunikací je pak právnická nebo fyzická osoba.
Bez ohledu na to, zda se rozhodnete vymáhat škodu za vlastníkem komunikace, doporučuji oslovit i pojišťovnu, u které máte případně sjednáno havarijní pojištění poškozeného vozidla, neboť pojišťovna Vám může bez dalšího škodu nahradit a pak se s regresním nárokem obrátit sama na vlastníka komunikace, čímž jednak pojištěný řidič v případě úspěchu pojišťovny nepřijde o případný bonus havarijního pojištění a jednak tato pojišťovna přebere rizika za případný neúspěch s vymáháním škody vůči vlastníkovi komunikaci, zejména tehdy, jsou-li určité pochybnosti o tom, že závada na komunikaci, v důsledku níž vznikla škoda, byla nepředvídatelná.
....

PRÁVNÍ OKÉNKO vzniká ve spolupráci s Advokátní kanceláří Holá, Janík, Samek, advokátní kancelář s.r.o. Byla založena v roce 2014 spojením dvou etablovaných příbramských advokátních kanceláří - advokátní kanceláře Holá, Samek založené v roce 2001 a Janík a spol. působící od roku 2001.

Fotogalerie

PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? () PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (1) PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (2) PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (3) PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (4) PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (5) PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (6) PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (7) PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (8) PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (9) PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (10) PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (11)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: navDalší články

Agresor, který vyhrožoval zabitím, byl zfetovaný Agresor, který vyhrožoval zabitím, byl zfetovaný Policisté vydali tiskovou zprávu k včerejšímu incidentu v Kosově Hoře 22. srpna 2019   (09:02) Provoz  na dálnici omezil střet motorkáře s autem Provoz na dálnici omezil střet motorkáře s autem Při cestě do Prahy dbejte zvýšené opatrnosti 22. srpna 2019   (08:39) Město Příbram chce revitalizovat vnitrobloky, setkalo se však s mizivým zájmem rezidentů Město Příbram chce revitalizovat vnitrobloky, setkalo se však s mizivým zájmem rezidentů Lidé žijící ve vnitroblocích měli šanci se vyjádřit k tomu, co by se mělo v místě jejich bydliště zlepšit, využili toho však jen minimálně 22. srpna 2019   (06:27) Autíčko na vysílačku je podle inspekce nebezpečné, nemáte ho doma? Autíčko na vysílačku je podle inspekce nebezpečné, nemáte ho doma? Čínská hračka obsahuje mnohonásobně více toxického olova a kadmia, než povoluje norma. 21. srpna 2019   (19:52) Aktuálně: Se střelnou zbraní ohrožoval ženu, na místo byla povolána zásahová jednotka Aktuálně: Se střelnou zbraní ohrožoval ženu, na místo byla povolána zásahová jednotka Po incidentu se dal na útěk 21. srpna 2019   (16:37) V létě se opět konal oblíbený Sportovní příměstský tábor pod taktovkou SZM V létě se opět konal oblíbený Sportovní příměstský tábor pod taktovkou SZM Všechny tři termíny byly téměř okamžitě plně obsazené 21. srpna 2019   (14:39) Projekt vyžaduje nové chodníky a prodlužuje uzavírku Projekt vyžaduje nové chodníky a prodlužuje uzavírku Provádějící firma požádala o prodloužení termínu dokončení stavby o pět týdnů. 21. srpna 2019   (12:25) Příbramští policisté zastavili během pátku a soboty 127 aut, odhalili 53 přestupků Příbramští policisté zastavili během pátku a soboty 127 aut, odhalili 53 přestupků 29 řidičů překročilo povolenou rychlost 21. srpna 2019   (10:55) „Doufám, že v co nejbližší době venku body urveme,“ říká Jan Starka, majitel klubu 1. FK Příbram „Doufám, že v co nejbližší době venku body urveme,“ říká Jan Starka, majitel klubu 1. FK Příbram Do pořadu Na slovíčko jsme si tentokrát pozvali Bc. Jana Starku, majitele klubu 1. FK Příbram. 21. srpna 2019   (08:36) Do vzhledu restauračních předzahrádek radní v Příbrami nemluví Do vzhledu restauračních předzahrádek radní v Příbrami nemluví Předzahrádky jsou v Příbrami osvobozeny od místního poplatku, jejich vzhled není městem ovlivňován 21. srpna 2019   (06:12)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz