21. 4. svátek má Alexandra

PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem?

20. ledna 2019   (17:44)
Dalších 12 fotografií v galeriiPRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem?

Obleva odkryla paseku, jakou způsobila zmrzlá voda ve výtlucích. Mnohonásobně je zvětšila. Díra na silnici pak může být pro řidiče nebezpečná. Aktuální téma pro další díl seriálu s advokátní kanceláří Holá, Janík, Samek.


Stačilo projet město a pořídit pár fotek. Některé z nich aspirují na titul Díra roku. Prohlédněte si fotogalerii a místům se raději vyhněte.
Na fotkách poznáte  železniční přejezd na Obecnické, ulici Březnickou, cestu vedoucí od příbramské teplárny ke Kauflandu i Drkolnovskou. A zahanbit se rozhodně nenechala ani Dlouhá ulice.

Právník Michal Janík radí: Jestliže řidič určitý úsek silnice zná nebo delší dobu jede po určitém úseku silnice s řadou výmolů, je si logicky jejího špatného stavu vědom, nemůže pak úspěšně argumentovat tím, že pro něj závada ve sjízdnosti byla nepředvídatelná. To platí i tehdy, kdy vlastník komunikace opatřil daný úsek či jednotlivou závadu komunikace příslušnou dopravní značkou.
    Dojde-li už ke škodě na vozidle v důsledku vjetí do výtluku či jiného poškození vozovky, doporučuji, aby řidič zajistil o tomto co nejvíce důkazů, a to ať již za pomocí svědka, který událost viděl či za pomocí přivolané policie anebo pořízením vlastní fotodokumentace. 
Po shromáždění důkazů je nezbytné vyzvat odpovědnou osobu k náhradě škod\, což předpokládá nalézt vlastníka komunikace, na které došlo k řešené škodě. Vlastníkem dálnic a silnic I. třídy je stát. Vlastníkem silnic II. a III. třídy je kraj, na jehož území se silnice nacházejí, a vlastníkem místních komunikací je obec, na jejímž území se místní komunikace nacházejí. Vlastníkem účelových komunikací je pak právnická nebo fyzická osoba.
Bez ohledu na to, zda se rozhodnete vymáhat škodu za vlastníkem komunikace, doporučuji oslovit i pojišťovnu, u které máte případně sjednáno havarijní pojištění poškozeného vozidla, neboť pojišťovna Vám může bez dalšího škodu nahradit a pak se s regresním nárokem obrátit sama na vlastníka komunikace, čímž jednak pojištěný řidič v případě úspěchu pojišťovny nepřijde o případný bonus havarijního pojištění a jednak tato pojišťovna přebere rizika za případný neúspěch s vymáháním škody vůči vlastníkovi komunikaci, zejména tehdy, jsou-li určité pochybnosti o tom, že závada na komunikaci, v důsledku níž vznikla škoda, byla nepředvídatelná.
....

PRÁVNÍ OKÉNKO vzniká ve spolupráci s Advokátní kanceláří Holá, Janík, Samek, advokátní kancelář s.r.o. Byla založena v roce 2014 spojením dvou etablovaných příbramských advokátních kanceláří - advokátní kanceláře Holá, Samek založené v roce 2001 a Janík a spol. působící od roku 2001.

Fotogalerie

PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? () PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (1) PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (2) PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (3) PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (4) PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (5) PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (6) PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (7) PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (8) PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (9) PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (10) PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (11)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: navDalší články

Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky Ukázky tradičních velikonočních zvyků a rukodělných činností v autentickém prostředí venkovských chalup, dvorků a zápraží. To vše je k vidění ve Vysokém Chlumci. 20. dubna 2019   (19:47) Hasiči varují: V lese a jejich blízkosti je zakázáno rozdělávání ohňů! Hasiči varují: V lese a jejich blízkosti je zakázáno rozdělávání ohňů! Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu na zvýšené nebezpečí vzniku požárů. 20. dubna 2019   (16:24) Rekonstrukce sportovní haly na Dobříši uzavře restauraci a na prázdniny i knihovnu Rekonstrukce sportovní haly na Dobříši uzavře restauraci a na prázdniny i knihovnu Projekt byl vysoutěžen za 53 milionů korun. 20. dubna 2019   (13:50) ​Na zápase Příbrami s Plzní budou zajíčci nadělovat vajíčka ​Na zápase Příbrami s Plzní budou zajíčci nadělovat vajíčka Už tuto neděli 21. dubna, na Boží hod Velikonoční, se koná jeden z velmi očekávaných zápasů jara. Do hornické Příbrami dorazí Viktorka Plzeň, která je jedním z hlavních aspirantů na titul. Pro děti je připravena velikonoční nadílka 20. dubna 2019   (11:08) Zdemoloval dopravní značení a omezil provoz na sjezdu z dálnice Zdemoloval dopravní značení a omezil provoz na sjezdu z dálnice Hasiči likvidují uniklé provozní kapaliny 20. dubna 2019   (09:43) AKTUALIZOVÁNO Aquapark vyžaduje urychlený zásah, jinak hrozí jeho uzavření. Ukážeme vám zákulisí Aquapark vyžaduje urychlený zásah, jinak hrozí jeho uzavření. Ukážeme vám zákulisí Byli jsme se podívat v místech, kam se návštěvník zařízení nedostane. 20. dubna 2019   (06:44) Čtyři jednotky hasičů zasahují u požáru lesa Čtyři jednotky hasičů zasahují u požáru lesa Ani na Velký pátek nemají hasiči klid 19. dubna 2019   (17:49) AKTUÁLNĚ Velký pátek připomíná smrt Ježíše Krista Velký pátek připomíná smrt Ježíše Krista Pokračujeme v našem mini seriálu o významu Velikonoc. 19. dubna 2019   (16:19) K nahlášenému požáru vyjížděli hasiči na Březové hory K nahlášenému požáru vyjížděli hasiči na Březové hory Právě nyní proběhl zásah hasičů na Březových Horách. 19. dubna 2019   (13:58) AKTUÁLNĚ Tragická nehoda na Příbramsku: Motorkář nepřežil srážku s autem Tragická nehoda na Příbramsku: Motorkář nepřežil srážku s autem Záchranářský vrtulník odlétl prázdný 19. dubna 2019   (12:28) AKTUÁLNĚKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz