Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne
25. října 2021 (11:09)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Zájem o očkování se v posledních dnech v ČR zvyšuje, v pátek bylo podáno téměř 31.000 dávek, proti předchozímu týdnu dvojnásobek.
Do konce týdne by měli mít všichni praktičtí lékaři vakcíny proti covidu-19 od firmy Pfizer/BioNTech, které si objednali. Distributor Avenier je dnes začal do ordinací rozvážet, řekl mediální zástupce firmy Martin Nesrsta. V ordinacích praktických lékařů pro dospělé a pro děti a dorost bylo podle dat ministerstva dosud aplikováno zhruba 1,345 milionu dávek z celkem aplikovaných více než 12 milionů. Zájem o očkování se v posledních dnech zvyšuje, v pátek bylo podáno téměř 31.000 dávek, proti předchozímu týdnu dvojnásobek.
Proti covidu-19 se lidé nechávají očkovat většinou v nemocničních očkovacích centrech, zapojeno je také zhruba 3400 ordinací praktických lékařů. Těch je v Česku kolem 6800 pro dospělé a kolem 4800 pro děti a dorost. "Distribuce probíhá v rámci celé ČR. Počítáme, že v průběhu tohoto týdne budou do ordinací dodány veškeré objednávky, které lékaři vytvořili v průběhu minulého týdne," uvedl Nesrsta.
Firma Pfizer/BioNTech do poloviny října rozvážela vakcíny do 35 distribučních míst v nemocnicích ve všech krajích. Balení byla po zhruba 1000 dávkách, proto nebyly vhodné pro distribuci do ordinací. Nově jsou menší balení po 30 dávkách vakcíny.
Nových případů covidu-19 v posledních týdnech výrazně přibývá. Aktuální počty jsou nejvyšší od loňského března. Výrazně přibývá také hospitalizovaných s covidem a zemřelých. Podle dat ministerstva zdravotnictví tři čtvrtiny lidí z nově nakažených za říjen nebyli očkovaní, z hospitalizovaných starších 16 let nebyly očkované zhruba dvě třetiny a ze zemřelých více než polovina.
Od loňského začátku očkování proti covidu-19 bylo v Česku podáno zhruba 12,07 milionu dávek vakcín a přes 6,05 milionu lidí bylo plně naočkováno. Zájem se začal znovu zvedat poslední týden, od července spíš klesal. Tehdy se nechalo za den očkovalo i přes 100.000 lidí.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Děti mají právo na pocit bezpečí
Světový den prevence týrání a zneužívání dětí připomíná nutnost chránit …
Krajina, která učí i zrcadlí. Nová kniha o středních Čechách vede od starohor k dnešku i k sobě samým
Středočeský kraj ve spolupráci s nakladatelstvím Dokořán představil již dvanáctou …
30+ PARTY v Pekle: Večer, jaký Příbram ještě nezažila
Music Club Peklo slaví třetí narozeniny od otevření klubu a tak zve už tento pátek 21. …
Temala převzala štafetu v náhradní rodinné péči
Dlouholetou činnost kanceláře náhradní rodinné péče při Dětském domově Korkyně na …
Je čas námluv raka kamenáče
Rak kamenáč je nejvzácnější druh raka v naší zemi a stal se symbolem CHKO Brdy.
Pacific Crest Trail: Ema Albrechtová vypráví v Příbrami o cestě z Mexika do Kanady
Jaké to je projít pěšky legendární trasu Pacific Crest Trail? O tom bude ve čtvrtek …
Do Česka dorazily první výrazné projevy zimy: studená fronta přinesla sníh, mráz i náledí
Do České republiky zamířila už v pondělí výrazná studená fronta, která přinesla první …
Gertrudy pořádají MODES ROBES 9. Pomoc zvířatům skrz módu
Devátý ročník charitativního bazaru MODES ROBES se uskuteční v sobotu 22. listopadu v …
FOTOGALERIE
Vánoční MINT Market v Příbrami: místo, kde najdete originální dárky od českých tvůrců
Vánoční nákupy začínají letos v Příbrami už v sobotu 22. listopadu. Estrádní sál v …
Houpák zarůstá a stín nesvědčí vřesům
Každý, kdo si oblíbil vrchol Houpák v CHKO Brdy, kde se rozkládala bývalá cílová …




