3. 7. svátek má Radomír




Praha začíná hledat vánoční strom, lidé mohou do půlky září zasílat tipy

15. června 2023   (17:53)
Praha začíná hledat vánoční strom, lidé mohou do půlky září zasílat tipy
foto: pribram.cz/Miloslav Pavlík

Lidé mohou ode dneška do 15. září posílat tipy na jehličnany, které jsou podle nich pro metropoli vhodné.


Společnost Taiko začíná hledat pro Prahu strom pro letošní vánoční trhy na Staroměstském náměstí. Lidé mohou ode dneška do 15. září posílat tipy na jehličnany, které jsou podle nich pro metropoli vhodné. Ten, kdo vítězný strom nabídne nebo na něj upozorní, získá odměnu 10.000 korun. ČTK dnes o tom informovala společnost Taiko, která v Praze vánoční trhy pořádá. Letošní vánoční trhy v centru města začnou 2. prosince a potrvají do 6. ledna 2024.

Praha hledá vánoční strom formou soutěže potřinácté, fotografie a popis stromů mohou zájemci posílat na email info@taiko.cz. "Opět žádáme veřejnost, aby nám zasílala svoje tipy na vhodné stromy. Ať už bude stát na jejich pozemku, nebo jen o nějakém vhodném vědí, mohou vybrat ten správný a získat podle pravidel 10.000 korun," uvedla mluvčí společnosti Hana Tietze.
Ideálním stromem je podle zástupců společnosti 23 až 25 metrů vysoký smrk ztepilý s rovnoměrným zavětvením a pravidelným kmenem. Vhodnými kandidáty jsou stromy, které jsou přerostlé a začínají být nebezpečné svému okolí, takže je nutné je z bezpečnostních důvodů pokácet, případně stojí na stavebních pozemcích. Růst může kdekoliv v zemi. "Nikdy nekácíme stromy, které by nebylo nutné z důvodu bezpečnosti nebo plánované stavební činnosti pokácet," uvedl Tomáš Jílek z městské společnosti Technologie hlavního města Prahy, která je za kácení, převoz a zdobení stromu odpovědná.
Vítězný strom chtějí organizátoři trhů vybrat 1. listopadu ve spolupráci právě s pražskou společností Technologie hlavního města Prahy. Strom by se pak měl na Staroměstském náměstí v Praze rozsvítit v sobotu 2. prosince.

Jako loňský vánoční smrk byl vybrán 25 metrů vysoký a 58 let starý smrk ztepilý z Kytlice ze severních Čech, který bylo nutné pokácet z bezpečnostních důvodů.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Příbramské iktové centrum získalo už pošesté prestižní evropské ocenění. Za rok 2025 obdrželo nejvyšší diamantovou plaketu Příbramské iktové centrum získalo už pošesté prestižní evropské ocenění. Za rok 2025 obdrželo nejvyšší diamantovou plaketu Iktové centrum Oblastní nemocnice Příbram, specializované pracoviště určené pro … AKTUÁLNĚ Na silnici II/604 u Milína se řetězově srazila dvě auta s motorkou, zranila se spolujezdkyně Na silnici II/604 u Milína se řetězově srazila dvě auta s motorkou, zranila se spolujezdkyně K řetězové dopravní nehodě došlo v pátek dopoledne na silnici II/604 u Milína, která … AKTUALIZOVÁNO Tipy na víkend: Tradiční Prokopská pouť, farmářské trhy a tematické dílničky zaměřené na Brdy Tipy na víkend: Tradiční Prokopská pouť, farmářské trhy a tematické dílničky zaměřené na Brdy Na první červencový víkend připadá tradiční Prokopská pouť, která s sebou opět přinese … AKTUÁLNĚ Doprava u letiště se mění. Začínají prázdniny a omezení na Aviatické pocítí všichni řidiči Doprava u letiště se mění. Začínají prázdniny a omezení na Aviatické pocítí všichni řidiči Letní prázdniny začaly a spolu s nimi přišlo i období, kdy tisíce lidí i z mnoha … NEPŘEHLÉDNĚTE Konec papírování! Ženy od 45 let jdou na mamograf bez žádanky. Kam musí jezdit Příbram Konec papírování! Ženy od 45 let jdou na mamograf bez žádanky. Kam musí jezdit Příbram Od 1. července se ženám nad 45 let výrazně zjednodušila cesta na mamografické … ZDRAVOTNICTVÍ Tradice Březových Hor: Věra Smolová přibližuje počátky Prokopské pouti Tradice Březových Hor: Věra Smolová přibližuje počátky Prokopské pouti Prokopská pouť patří k nejstarším tradicím Březových Hor a o víkendu, 4. a 5. … HISTORIE Vysoké teploty nezhoršily kvalitu vody ve středočeských koupalištích Vysoké teploty nezhoršily kvalitu vody ve středočeských koupalištích Vysoké teploty v minulých dnech nezhoršily kvalitu vody ve středočeských koupalištích. … AKTUÁLNĚ Nepozornost na silnicích: U Kosovy Hory se kvůli chybám řidičů i motorkářů srazilo pět strojů Nepozornost na silnicích: U Kosovy Hory se kvůli chybám řidičů i motorkářů srazilo pět strojů Na silnici číslo 18 u Kosovy Hory na Příbramsku došlo ve čtvrtek v poledne ke dvěma … AKTUALIZOVÁNO Vydejte se na cestu do pravěku. U Jinců můžete objevit trilobity staré přes 500 milionů let Vydejte se na cestu do pravěku. U Jinců můžete objevit trilobity staré přes 500 milionů let Zapomeňte na dinosaury. Pokud chcete nahlédnout ještě hlouběji do historie Země, … TIP NA VÝLET
Záchranářům pomáhá na Slapech nový člun, původní se přestěhuje na Orlík Záchranářům pomáhá na Slapech nový člun, původní se přestěhuje na Orlík Středočeským záchranářům na Slapské přehradě pomáhá nový člun s moderní přístrojovou i … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz