31. 5. svátek má Kamila

Praha pojmenuje část ulice Korunovační na Ukrajinských hrdinů

25. března 2022   (06:44)
Praha pojmenuje část ulice Korunovační na Ukrajinských hrdinů
foto: MČ Praha 7

Alespoň dočasně v souvislosti s válkou na Ukrajině přejmenovala jednu ze svých ulic také Praha 22. Jak uvedla její mluvčí Veronika Blažková, radní městské části rozhodli o dočasném přelepení cedulí v ulici Přátelství na Česko-ukrajinské přátelství.


Praha změní název části Korunovační ulice u ruského velvyslanectví na Ukrajinských hrdinů. Zároveň pojmenuje blízký železniční most po ukrajinském válečném hrdinovi Vitaliji Skakunovi, který 24. února zahynul v ukrajinském městě Cherson, kde odpálil most, aby zabránil postupu ruských jednotek. Městští zastupitelé dnes v noci pověřili městskou radu, aby pojmenování schválila. Krok navrhlo zastupitelstvo Prahy 6.

Radní Jan Chabr (TOP 09) uvedl, že návrh ve středu podpořila místopisná komise magistrátu, na jejíž doporučení radní názvy ulic a veřejných prostranství schvalují. Změna nebude podle radního znamenat komplikaci pro obyvatele, protože v části ulice u náměstí Borise Němcova nikdo nebydlí. "V daném území nesídlí žádná fyzická osoba, která by si musela měnit občanský průkaz, ani zde není zapsáno sídlo žádné právnické osoby vyjma Ruské federace," řekl radní.
Přejmenování ulice kritizoval šéf klubu zastupitelů ANO Ondřej Prokop. "Nemůžu se ubránit tomu, že mi to přijde jako takové levné, laciné PR gesto některých představitelů na Praze 6, místo abychom se věnovali tomu, co Pražany opravdu trápí," řekl. Dodal, že název Korunovační má svůj historický smysl. Chabr na to odpověděl, že na tom se nic nezmění. "Korunovační ulice v Praze zůstává, pouze se zkracuje o zhruba 150 metrů," uvedl.
Alespoň dočasně v souvislosti s válkou na Ukrajině přejmenovala jednu ze svých ulic také Praha 22. Jak uvedla její mluvčí Veronika Blažková, radní městské části rozhodli o dočasném přelepení cedulí v ulici Přátelství na Česko-ukrajinské přátelství. "Název naší hlavní ulice v Uhříněvsi odkazuje na přátelství mezi Československem a Sovětským svazem. Je symbolické, že právě nyní mu dáme jiný význam," uvedl k tomu radní Štěpána Zmátlo (KDU-ČSL).

Pojmenování či přejmenování veřejných prostranství v Praze schvaluje městská rada. Podněty může podávat kdokoliv. Návrhy nejprve projednává radnice příslušné městské části. Po schválení jejím vedením je postoupen magistrátní místopisné komisi. Pokud s ním souhlasí, následně jej projednají pražští radní. Pojmenování veřejných prostranství nesmí být podle zákona po nikom žijícím.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Nový seznamovací trend „SHREKKING“ šokuje. Lidé randí s „horšími partnery“ schválně Nový seznamovací trend „SHREKKING“ šokuje. Lidé randí s „horšími partnery“ schválně Sociální sítě opět zaplavuje nový vztahový trend, který budí emoce i ostrou kritiku. … LIFESTYLE Příbram má bronz z Balkánu! Jan Štěpánek vybojoval medaili na IMMAF Příbram má bronz z Balkánu! Jan Štěpánek vybojoval medaili na IMMAF Jan Štěpánek z Pankration Gymu Příbram vybojoval na mezinárodním turnaji Balkan Open … SPORT Ředitel ZŠ Březové Hory Mgr. Josef Strejc MBA: Škola má být místem, kde se děti cítí bezpečně a učí se s chutí Ředitel ZŠ Březové Hory Mgr. Josef Strejc MBA: Škola má být místem, kde se děti cítí bezpečně a učí se s chutí ZŠ Březové Hory je jednou z mála škol v Příbrami, která staví výuku na slovním … ROZHOVOR Studenti z Dubna si zahráli na policisty. Vyzkoušeli si zbraně, zásahy i zastavování aut Studenti z Dubna si zahráli na policisty. Vyzkoušeli si zbraně, zásahy i zastavování aut Třicet studentů oboru Bezpečnostně právní činnost ze SOŠ Dubno si vyzkoušelo, jak … FOTO Příbram čeká sportovní nápor. Nový rybník obsadí stovky triatlonistů z celé republiky Příbram čeká sportovní nápor. Nový rybník obsadí stovky triatlonistů z celé republiky Příbram čeká nabitý sportovní víkend. Už 30. a 31. května se areál Nový rybník promění … SPORT Kociánek, drobný klenot brdských lesů Kociánek, drobný klenot brdských lesů Když člověk prochází jarními Brdy, snadno přehlédne jednu z jejich nejpůvabnějších … POZNÁVÁME BRDY Složky IZS v plném nasazení: Páteční odpoledne přineslo havárii na střechu i požár s nadýchaným řidičem Složky IZS v plném nasazení: Páteční odpoledne přineslo havárii na střechu i požár s nadýchaným řidičem Příbramští záchranáři, policisté i hasiči zasahovali během několika hodin u série … AKTUALIZOVÁNO Běžecké kluby místo seznamek? Single lidé mění Tinder za společné kilometry Běžecké kluby místo seznamek? Single lidé mění Tinder za společné kilometry Ještě před pár lety byly běžecké kluby hlavně o sportu. Dnes se z nich stále častěji … ZAJÍMAVOSTI Kam vyrazit s dětmi? Příbramsko zaplaví dětské dny plné her, soutěží i pohádek Kam vyrazit s dětmi? Příbramsko zaplaví dětské dny plné her, soutěží i pohádek Začátek června tradičně patří dětem. Mezinárodní den dětí, který připadá na 1. června, … ZAJÍMAVOSTI
Vypuštěná rysice už běhá po Brdech. Telemetrický obojek prozradil, že se pohybuje v místech, kde se objevují rysí samci Vypuštěná rysice už běhá po Brdech. Telemetrický obojek prozradil, že se pohybuje v místech, kde se objevují rysí samci /FOTO, VIDEO/ Minulý pátek byla v Chráněné krajinné oblasti Brdy navrácena do přírody … BLESKOVÁ ZPRÁVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz