24. 6. svátek má Jan

Práce na novém akvaparku v Příbrami by měly stát 280 až 300 milionů Kč

19. června 2023   (18:34)
Práce na novém akvaparku v Příbrami by měly stát 280 až 300 milionů Kč
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Město k projektu sestavuje odbornou skupinu, kompletní má být do konce června.


Práce na novém akvaparku v Příbrami by měly stát 280 až 300 milionů korun. Město k projektu sestavuje odbornou skupinu, kompletní má být do konce června, řekl na dnešním zasedání zastupitelstva starosta Jan Konvalinka (za ANO). Radnici se nedařilo sehnat firmu, která by chátrající akvapark opravila. Rozhodla se proto hledat jiná řešení. Zastupitelé nedávno souhlasili s možností vybudovat nový akvapark na místě nynějšího venkovního bazénu a dosavadní budovu využít k jiným účelům, například ji přestavět na multifunkční halu. Detailní řešení mají schválit 4. prosince, do té doby se má tato varianta prověřit.

Podle Konvalinky se uskutečnila dvě jednání, jichž se zúčastnili odborníci na pozemní stavitelství, městský architekt a akreditovaný inženýr technolog. "Prvotním úkolem bylo stanovení rámce a hlavně předpokládaného objemu stavby. Nedílnou součástí bylo i definování finančního rámce rekonstrukce, který jsme prozatím stanovili s ohledem na předpokládané další investiční akce města na částky 280 až 300 milionů korun," uvedl starosta.
Příbram chystá kompletní opravu akvaparku už několik let, nepodařilo se však sehnat stavební firmu. Zastupitelé stanovili cenový strop rekonstrukce na 350 milionů korun bez DPH. Jediný uchazeč ale nabídl 405 milionů Kč bez daně. Nesplnil tak podmínky vyhlášeného řízení a soutěž byla zrušena. Vedení města se rozhodlo hledat jiná řešení, jak by mohlo s projektem naložit. Zároveň ale muselo zajistit nutné opravy akvaparku, aby ho plavci mohli využívat do doby, než vznikne nový areál. Akvapark bude proto od 1. července do 31. srpna uzavřený, plavci budou mít k dispozici venkovní bazén.
Naplánované opravy jsou podle sportovních zařízení města pro provoz akvaparku nezbytné, půjde třeba o rekonstrukci částí střechy, sanaci a opravu stropu strojovny, rekonstrukci nosníků potrubí bazénové technologie, opravu plynového hospodářství nebo výměnu osvětlení strojoven a části elektroinstalace. Další investice mají zvýšit komfort pro návštěvníky, dělníci mimo jiné opraví sprchy, parní kabinu, vymění vybavení saunové kabiny, instalují nové vysoušeče vlasů nebo pokladní a šatnový systém.

Podle opozice měl být nový akvapark už dávno v provozu. Konvalinka namítal, že radnice čelila velkému množství dotazů od potenciálních dodavatelů, na něž musela odpovídat. Zároveň se podle něj snažila zakázku co nejlépe připravit.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Češi míří do Alp a Dolomit. Krásy Česka přitom často přehlížejí Češi míří do Alp a Dolomit. Krásy Česka přitom často přehlížejí Turistika je obrovským trendem a Češi stále častěji vyrážejí do rakouských Alp nebo … NÁZOR Dítě nechce k rodiči? Nově ho nikdo nutit nebude. Zákon se mění Dítě nechce k rodiči? Nově ho nikdo nutit nebude. Zákon se mění Když dítě odmítá kontakt s jedním z rodičů, žádný soud ani pokuty nedokážou změnit … AKTUÁLNĚ Úpal nebo úžeh? Dva letní nepřátelé, které si lidé často pletou Úpal nebo úžeh? Dva letní nepřátelé, které si lidé často pletou Stačí jedno odpoledne na pláži bez klobouku nebo hodina v rozpáleném autě a lidský … NEPŘEHLÉDNĚTE Pivní slavnosti na Řimbabě 2026: regionální piva, barokní pec a pokračující tradice v Bohutíně Pivní slavnosti na Řimbabě 2026: regionální piva, barokní pec a pokračující tradice v Bohutíně Bohutín si loni poprvé vyzkoušel, jak chutná vlastní pivní festival — a ukázalo se, že … KULTURA REMAX Nova v novém. A s chutí růst dál REMAX Nova v novém. A s chutí růst dál Možná jste si v posledních dnech všimli změny, která se objevila v oknech naší … PR Tepelná kupole rozpálí Česko do extrémních veder. Koncem týdne může být až 39 °C Tepelná kupole rozpálí Česko do extrémních veder. Koncem týdne může být až 39 °C Během týdne bude na celém území České republiky zesilovat příliv velmi teplého … AKTUÁLNĚ Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů Kapela Jelen patří k nejpopulárnějším českým skupinám současnosti a už tuto sobotu 27. … ROZHOVOR U Dubna vyletěl motorkář ze silnice, pro zraněného letěl vrtulník, hlavní tah je uzavřen U Dubna vyletěl motorkář ze silnice, pro zraněného letěl vrtulník, hlavní tah je uzavřen Na Příbramsku pokračuje série vážných dopravních nehod. Po včerejší hromadné havárii u … AKTUALIZOVÁNO Vědci zjistili, proč nás nové oblečení tak vzrušuje. A není to kvůli módě. Vědci zjistili, proč nás nové oblečení tak vzrušuje. A není to kvůli módě. Nový outfit dokáže mozek na pár minut rozsvítit jako světelnou show. Věda to … LIFESTYLE
Irský válečník, příbramské srdce: Fleury vítězí a podporuje Pudilovou před jejím titulákem Irský válečník, příbramské srdce: Fleury vítězí a podporuje Pudilovou před jejím titulákem Irský šampion a partner příbramské zápasnice Lucie Pudilové, Will Fleury, v neděli … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz