26. 10. svátek má Erik
Práce na hrázi Vysokopeckého rybníka jsou v plném proudu

Nepřehlédněte
18. dubna 2021   (12:01)
Dalších 9 fotografií v galeriiPráce na hrázi Vysokopeckého rybníka jsou v plném proudu
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Nově vybudovaná hráz by měla ochránit před povodněmi celkem 20 obyvatel a plnit další důležité úkoly.


Na konci loňského roku byla zahájena rekonstrukce hráze Vysokopeckého rybníka v Bohutíně. Celkové náklady jsou odhadovány na více než 35 milionů korun. Pokud vše půjde jak má, měly by být stavební práce dokončeny nejpozději na konci příštího roku. Předpokládá se ale, že hotovo by mělo být již během jarních měsíců.

Aktuální stav stavebních prací si můžete prohlédnout v přiložené fotogalerii. Každopádně je jasné, že lidé, kteří cestují mezi Bohutínem a Kozičínem, či lesoparkem, si budou na několik měsíců muset najít jinou zkratku, na hráz se totiž aktuálně nedostanou.
V rámci rekonstrukce dojde k zasypání stávajících bezpečnostních přelivů a bude vybudován nový, včetně odběrného potrubí uprostřed hráze. Vykáceny jsou také místní topoly, které byly vyschlé a jejich kořeny by mohly narušit hráz. Ta by měla být po rekonstrukci celkově širší a pohodlnější na přecházení, které bylo nyní možné jen pomocí úzkých lávek.

Fotogalerie

Práce na hrázi Vysokopeckého rybníka jsou v plném proudu () Práce na hrázi Vysokopeckého rybníka jsou v plném proudu (1) Práce na hrázi Vysokopeckého rybníka jsou v plném proudu (2) Práce na hrázi Vysokopeckého rybníka jsou v plném proudu (3) Práce na hrázi Vysokopeckého rybníka jsou v plném proudu (4) Práce na hrázi Vysokopeckého rybníka jsou v plném proudu (5) Práce na hrázi Vysokopeckého rybníka jsou v plném proudu (6) Práce na hrázi Vysokopeckého rybníka jsou v plném proudu (7) Práce na hrázi Vysokopeckého rybníka jsou v plném proudu (8)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka

Další články

Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Setkání na hranici čtyř katastrálních území – Dobříše, Hostomic, Rosovic a Bukové u … Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Průměrná teplota pro období od 25. října do 21. listopadu je šest stupňů Celsia. … Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Důvodem tohoto opatření je zhoršující se situace ohledně onemocnění covid-19. Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Dívka byla s vážnými poraněními letecky přepravena do nemocnice. Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Snažili se být neviditelní, skrytí, konspirativní – i přesto je kriminalisté v rámci … Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Zájem o očkování se v posledních dnech v ČR zvyšuje, v pátek bylo podáno téměř 31.000 … V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky Hasiči za pomoci čtyř vodních proudů likvidují jak požár budovy, ale z výškové … AKTUALIZOVÁNO Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Do života se zrakovým omezením vstoupíte 13. listopadu ve Vile Obora. Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Dneškem se zároveň zkracuje karanténa nařízená po kontaktu s nakaženým.
Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Již v úterý 26. října mohou lidé od 17 hodin přijít diskutovat s představiteli …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz