12. 6. svátek má Antonie

Práce na Drkoláči pokračují

27. září 2019   (12:58)
Práce na Drkoláči pokračují

Drkoláč je jeden z vítězných projektů participativního rozpočtu. Jde o projekt, který řeší přírodní cyklostezku, místo pro hry, setkávání a odpočinek. Jak název napovídá, jedná se projekt, který je realizován v oblasti Drkolnova.



Návrh byl v participativním rozpočtu města Příbram přihlášen již v roce 2018, kdy nezískal dostatečné množství hlasů. To však autory návrhu neodradilo a do realizace svého záměru se pustili na vlastní pěst. Možná i tento krok posunul projekt v participativním rozpočtu roku 2019 na první místo. Nyní se tedy pokračuje s podporou města.

„Na projektu byl odveden veliký kus práce, za který je třeba poděkovat všem, kdo se na budování této cyklostezky určené našim nejmenším podílejí. Jde skutečně o skvělý nápad a jsem rád, že paní Michaela Alimov s projektem budování trailu přišla, a dokonce bez příslibu podpory i začala,“ uvedl při prohlídce místa vznikající cyklostezky starosta města Jan Konvalinka.

Celý trail by měl být zhruba 400 metrů dlouhý a při jeho budování je myšleno nejen na samotné jezdce, ale s ohledem na jejich věk také na doprovod. „Celý trail je veden lesem po pravé straně cesty, po které mohou jít maminky malých jezdců. Stezka je tvořena tak, aby nemusely být káceny stromy, byla bezpečná a kopírovala terén. To znamená, že se vše snažíme nechat na svém místě, z kořenů tvoříme přirozené překážky a zbavujeme se pouze kamenů, které by mohly být určitým nebezpečím,“ přiblížil práce manžel navrhovatelky, který zároveň kvitoval spolupráci s městskými lesy a technickými službami.

Na co tedy mají být prostředky z participativního rozpočtu čerpány? Podle vyjádření tvůrců projektu je potřeba dodělat samotný trail, který je hotov zhruba ze ¾. Dále na konci cyklostezky je záměr vytvořit odpočinkové místo, které bude osazeno několika herními prvky pro děti. „Jde o skutečně vhodnou lokalitu, kde rodiče s dětmi ze sídliště Drkolnov mohou být během pár minut v klidové zóně bez dopravy a dalších rušivých elementů. Podobné projekty je třeba podporovat,“ dodal Jan Konvalinka.
Návrh byl v participativním rozpočtu města …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Eva Švehlová
DiS.
autor: top








Další články

Most přes dálnici u Jíloviště půjde o víkendu k zemi Most přes dálnici u Jíloviště půjde o víkendu k zemi Most přes dálnici D4 u Jíloviště se bude bourat a na jeho místě vyroste nový. Důvodem … AKTUÁLNĚ Z Pičína do Řitky: Pikantní pochod roku láká na 31 kilometrů recese i trasu pro kočárky Z Pičína do Řitky: Pikantní pochod roku láká na 31 kilometrů recese i trasu pro kočárky Legendární pochod s originálním názvem je zpět! Už v sobotu 13. června odstartuje 8. … TIP NA VÝLET Jinecké slavnosti 2026: Anna K., Turbo a skvělá atmosféra Jinecké slavnosti 2026: Anna K., Turbo a skvělá atmosféra Jince se chystají na jednu z největších akcí roku. Jinecké slavnosti 2026 ovládnou v … KULTURA Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin za týden zlevnil až o korunu, nafta zůstává téměř beze změny Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin za týden zlevnil až o korunu, nafta zůstává téměř beze změny Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 40,90 Kč … DOPRAVA Čeká nás mokrý čtvrtek i pátek. Zlepšení dorazí až v neděli Čeká nás mokrý čtvrtek i pátek. Zlepšení dorazí až v neděli Deštivé počasí, jak předpovídali meteorologové, už drazilo. Počasí bude nejen ve … Eduarts v centru Příbrami: místo, kde děti rostou s jistotou a radostí z učení Eduarts v centru Příbrami: místo, kde děti rostou s jistotou a radostí z učení Každý rodič si přeje, aby jeho dítě zvládalo školu, objevilo, co ho baví, a cítilo se … KOMERČNÍ SDĚLENÍ Barokní pec na Řimbabě bude jedním z hitů Hornických slavností. Nejvoňavější program Příbramských slavností Barokní pec na Řimbabě bude jedním z hitů Hornických slavností. Nejvoňavější program Příbramských slavností Ve Vysoké Peci na dole Řimbaba stojí stavba, která nemá v regionu obdoby. Replika … KULTURA Dobříšské náměstí ožije hudbou i zábavou pro celou rodinu zdarma Dobříšské náměstí ožije hudbou i zábavou pro celou rodinu zdarma Dobříš se v polovině června promění v místo plné vůní, chutí, hudby a setkávání. … DOBŘÍŠ Ztracený poklad i středověká vesnice. Hornické muzeum chystá dvě velké lákadla Ztracený poklad i středověká vesnice. Hornické muzeum chystá dvě velké lákadla Hornické muzeum Příbram připravilo pro návštěvníky hned dvě zajímavé akce, které … ZAJÍMAVOSTI
Hornické slavnosti změní dopravu v Příbrami. Na řidiče čekají uzavírky, MHD bude zdarma Hornické slavnosti změní dopravu v Příbrami. Na řidiče čekají uzavírky, MHD bude zdarma V rámci hornických slavností, které v Příbrami začínají už tento pátek 12. června a … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz