vývoj COVID-19
17. 5. 2021
Bezděkov 1
Bohutín 1
Březnice 9
Bukovany 1
Čenkov 1
Chrást 1
Čím 1
Dobříš 32
Drásov 1
Dublovice 1
Dubno 1
Hlubyně 1
Jablonná 2
Jince 4
Kamýk n. V. 1
Klučenice 3
Kosova H. 3
Krásná H. 4
Láz 1
Lešetice 1
Milín 11
Nalžovice 1
Nechvalice 4
Nečín 4
Nedrahovice 1
Nová Ves p. P. 4
Nový Knín 6
Obecnice 7
Obořiště 1
Ouběnice 2
Petrovice 2
Pičín 2
Příbram 84
Rožmitál p. T. 5
Rybníky 1
Sedlčany 18
Sedlec-Prč. 6
Stará Huť 6
Trhové Dušníky 3
Věšín 1
Višňová 5
Voznice 3
Vys. Chlumec 1
Vysoká u Pb 1
Zalužany 3
Zduchovice 2
ONP Příbram
Čekající na termín očkování282
Přiřazený termín / týden1136
ONP Příbram Zdaboř
Čekající na termín očkování323
Přiřazený termín / týden2290

Pozůstalá po požáru v Ohrazenicích převzala peníze z transparentní sbírky

Nepřehlédněte
10. dubna 2021   (07:17)
Pozůstalá po požáru v Ohrazenicích převzala peníze z transparentní sbírky
foto: pribram.cz

Chtěla bych každému, kdo nám v této nelehké době pomohl, ze srdce poděkovat, řekla se slzami v očích.


Při tragické události, která se odehrála na konci prosince v obci Ohrazenice na Příbramsku, zemřel tatínek mladé rodiny. Matka dvou dětí, Mirečka a šestileté Kristýnky, při požáru utrpěla vážné popáleniny a skončila ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady v Praze. Starosta Ohrazenic Tomáš Král, ve spolupráci s pribram.cz, uspořádal sbírku.

Požár dětem tehdy pohltil veškeré dárky, o vánoční překvapení se postarali lidé. „Bylo to úplně neuvěřitelné, takovou solidaritu jsem v dnešní době nečekal. Dárky během tří dnů zaplnily celou zasedací místnost,“ řekl pribram.cz starosta Tomáš Král.
Největší překvapení na děti ale teprve čekalo, maminka byla na Štědrý den dočasně propuštěna do domácí péče. „Neměla jsem bohužel možnost dětem připravit náhradní dárky. Lidé nám moc pomohli. Mireček měl asi největší radost z motorek. Během požáru o všechny přišel, nyní má díky hodným lidem nové. Také si velice oblíbil popelářský vůz. Kristýnka si celé svátky hrála s novými panenkami,“ řekla redakci maminka Karolína.
Nyní bydlí Karolína s dětmi u svých rodičů v Komárově. Většina příjmů, které rodina měla, byla od zemřelého. Díky sbírce, ve které lidé zaslali téměř 1,4 milionu, se tak začíná blýskat na lepší časy. Peníze zaslalo neuvěřitelných 1175 lidí. „Chtěla bych dětem zařídit nový domov. Vůbec jsem nečekala, že nám tolik lidí pomůže. Strašně moc všem ze srdce děkuji,“ řekla při předání finanční sbírky se slzami v očích.

Karolína plánuje dětem zachovat kamarády, které mají v Jincích. „Hlavně kvůli školce a škole vůbec neuvažuji, že bych se odstěhovala mimo obec. Tady byl jejich domov a mé přání je jim ho zachovat,“ dodala.
Celou částku na nové bydlení se sice vybrat nepodařilo, ale sbírka rodině velice pomohla. Jelikož je Karolína na mateřské dovolené a nemá momentálně šanci získat hypoteční úvěr, pomocnou ruku podal opět starosta. „Oslovil jsem některé developery, kteří budují v okolí nové byty. S žádostí o pomoc jsem zatím neuspěl. Věřím, že pro Karolínu a její děti nakonec bydlení najdeme,“ dodal starosta.
Celou částku na nové bydlení se sice vybrat …
foto: pribram.cz


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz/Jakub Pečenka (na úvodní fotografii je starosta Ohrazenic Tomáš Král
uprostřed administrativní pracovnice Michaela Benedová a vpravo pozůstalá Karolína)
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Období následujících čtyř týdnů bude teplotně podprůměrné, srážkově nadprůměrné Období následujících čtyř týdnů bude teplotně podprůměrné, srážkově nadprůměrné Celkově bude období od 17. května do 13. června teplotně podprůměrné a pršet bude … Za týden asi bude možné pořádat kulturní akce uvnitř až pro 500 lidí Za týden asi bude možné pořádat kulturní akce uvnitř až pro 500 lidí Od dnešního dne je možné pořádat kulturní akce venku s maximální účastí 700 sedících … Opilý muž se zákazem řízení ujížděl v Březnici policistům. Když vjel do slepé ulice, dal se na útěk Opilý muž se zákazem řízení ujížděl v Březnici policistům. Když vjel do slepé ulice, dal se na útěk Nadýchal 1,5 promile, test na drogy odmítl. Přijďte 22. května na testovací dny elektrokol Rock Machine a Haibike do Ebike Partners v Příbrami Přijďte 22. května na testovací dny elektrokol Rock Machine a Haibike do Ebike Partners v Příbrami Přichystáno bude více jak dvacet elektrokol na vyzkoušení a otevíráme zbrusu nový … Komerční sdělení Policisté pátrají po svědcích sobotní nehody na dálnici D4 Policisté pátrají po svědcích sobotní nehody na dálnici D4 Řidič po nehodě skončil se synem v nemocnici. Rodina těžce nemocného Káji potřebuje pomoc. Malému bojovníkovi zkomplikovalo život osm minut bez kyslíku Rodina těžce nemocného Káji potřebuje pomoc. Malému bojovníkovi zkomplikovalo život osm minut bez kyslíku Čtyřletý Kája tvrdě cvičí, aby se naučil sedět nebo lézt, aby zvládl držet předměty, … Dětem končí rotační výuka, otevírají se zahrádky restaurací a  fitness centra Dětem končí rotační výuka, otevírají se zahrádky restaurací a fitness centra Ode dneška byla pro školy zrušena i podmínka, že se v nich nesmí potkávat děti z … Vážným zraněním skončila pro muže jízda na kole, do nemocnice ho přepravil vrtulník Vážným zraněním skončila pro muže jízda na kole, do nemocnice ho přepravil vrtulník Záchranná služba vyjížděla v neděli odpoledne k úrazu cyklisty do obce Láz na … Začíná sezona klíšťat. Umíte se nezvaného hosta správně zbavit? Začíná sezona klíšťat. Umíte se nezvaného hosta správně zbavit? Jaro je v plném proudu a pěkné počasí láká do přírody. Při užívání si sluníčka bychom …
Koncerty na Svaté Hoře opět vítají příznivce varhanní hudby, zatím na dálku Koncerty na Svaté Hoře opět vítají příznivce varhanní hudby, zatím na dálku Interpretem Nedělní varhanní půlhodinky je Adam Suk. On-line přenos začíná ve …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz