14. 5. svátek má Bonifác




Pozor v Pražské ulici na Dobříši. Od února zde bude radar

8. ledna 2016   (13:11)
Pozor v Pražské ulici na Dobříši. Od února zde bude radar
foto: pribram.cz

Povolenou rychlost zde nedodržuje více než polovina řidičů.



Dobříš na Příbramsku v únoru spustí úsekové měření rychlosti v Pražské ulici. Povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině tam podle průzkumu pořízeného radnicí nedodržuje více než polovina řidičů. Původně chtěla radnice měřit rychlost a pokutovat neukázněné motoristy od prosince, instalace zařízení se ale zkomplikovala, řekl dnes novinářům starosta Stanislav Vacek (STAN).

Instalaci kamer oddálilo zjištění, že je veřejné osvětlení neunese, a musel být proto osazen nový sloup. Deštivé počasí pak znemožnilo vyznačení čar na silnici. Instalace se tak protáhla a přes Vánoce nebylo možné získat pro zařízení certifikát. Nyní je už ale podle starosty vše připravené.

Rychlost se bude měřit v části ulice od autobusové zastávky u závodu na výrobu stavebních strojů Bobcat po křížení s ulicí Nad Prachandou. Podle kontrolního měření, které bylo provedeno loni na jaře, tímto úsekem denně projede v obou směrech kolem 5000 aut. Někteří řidiči jezdí i rychleji než 90 kilometrů v hodině.
Radnice počítá s tím, že zpočátku bude vůči řidičům tolerantnější, aby si na změnu mohli zvyknout. Rychlostní limit proto podle starosty nebude od února ještě nastaven na nejnižší hranici.

Vyhodnocování dat a řešení přestupků budou mít na starosti dva lidé - jeden pracovník městské policie a jeden úředník. Jedná se o dosavadní zaměstnance, kteří byli pověřeni jinou agendou, nikoho nového radnice nepřijímala.

S úsekovým měřením rychlosti mají zkušenosti také v Kladně a nedávno ho nainstalovali i v Říčanech u Prahy. V Dobříši dosud takové zařízení chybělo. Další úsekové měření by podle Vacka mohlo do budoucna vzniknout v ulici Plk. B. Petroviče a mohou následovat i jiné lokality.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: khj ver








Další články

Zámek Hořovice jako ideální tip na výlet za historií i odpočinkem Zámek Hořovice jako ideální tip na výlet za historií i odpočinkem Hledáte nenáročný výlet, kde se spojí historie, krásné interiéry i procházka v parku? … TIP NA VÝLET Legendární pochod Praha–Prčice je zpět. Tisíce lidí znovu obují toulavé boty Legendární pochod Praha–Prčice je zpět. Tisíce lidí znovu obují toulavé boty Už v sobotu 16. května odstartuje 59. ročník jednoho z nejslavnějších turistických … AKTUÁLNĚ V ulici pod nemocnicí byl hlášen únik plynu V ulici pod nemocnicí byl hlášen únik plynu Ve čtvrtek 14. května ráno mířily hasičské vozy do ulice Gen. R. Tesaříka v … AKTUÁLNĚ Kyberpodvody prudce rostou. Policie radí, jak nenaletět a kde si vše ověřit Kyberpodvody prudce rostou. Policie radí, jak nenaletět a kde si vše ověřit Kyberkriminalita v Česku dál prudce roste. Jen za první čtvrtletí letošního roku … AKTUÁLNĚ Policie během tří dnů narazila na opilé i zdrogované řidiče. Zkontrolovala přes 2100 aut Policie během tří dnů narazila na opilé i zdrogované řidiče. Zkontrolovala přes 2100 aut Více než dva tisíce zkontrolovaných vozidel, stovky přestupků a desítky řidičů pod … AKTUALIZOVÁNO Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5 milionů. A přesto fotbal získal nejvyšší dotaci Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5 milionů. A přesto fotbal získal nejvyšší dotaci Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5,3 milionu korun. Vůči … AKTUÁLNĚ Záchranná mise na Dole Anna: Ze Dne otevřených dveří přímo k zásahu Záchranná mise na Dole Anna: Ze Dne otevřených dveří přímo k zásahu PŘÍBRAM – Zatímco dvůr centrální hasičské stanice ve Školní ulici byl plný dětí ze … NEPŘEHLÉDNĚTE Dubánci vyrážejí mezi lidi. V Dobříši otevřou novou rodinnou stezku Dubánci vyrážejí mezi lidi. V Dobříši otevřou novou rodinnou stezku Malé postavičky z přírodnin, které si získaly srdce dětí i dospělých, přicházejí s … DOBŘÍŠ Střet u Vranovic: Tesla srazila divočáka, silnice na Rožmitál byla průjezdná jedním pruhem Střet u Vranovic: Tesla srazila divočáka, silnice na Rožmitál byla průjezdná jedním pruhem V úterý 12. května po 21. hodině večer došlo na silnici č. I/18 k nehodě. Na trase z … AKTUALIZOVÁNO
Sto metrů příbramské historie. Na Březových Horách vzniká velkoplošná malba Sto metrů příbramské historie. Na Březových Horách vzniká velkoplošná malba V Kladenské ulici na Březových Horách začne už ve středu 13. května vznikat … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz