27. 1. svátek má Ingrid
Požár v Sedlčanech napáchal škodu za dva miliony. Příčinou zahoření bylo samovznícení

Nepřehlédněte
15. prosince 2019   (07:14)

Škodu vzniklou požárem odhadl vyšetřovatel hasičů po konzultaci se zástupcem firmy na dva miliony korun, hodnoty ve stejné výši se hasičům podařilo uchránit.


První informaci o požáru v areálu kovošrotu v Sedlčanech v okrese Příbram přijala tísňová linka HZS Středočeského kraje v sobotu 14. prosince devět minut po 13. hodině. 

Operační důstojník k události vyslal jednotku profesionálních hasičů ze stanice Sedlčany. Vzhledem k množícím se telefonátům o mohutném černém dýmu, který vycházel z prostoru skládky, i vysokých plamenech byl vyhlášen poplach také jednotkám sboru dobrovolných hasičů Sedlčany, Kosova Hora, Osečany, Nalžovice a Vysoký Chlumec.

První jednotka byla na místě po čtyřech minutách od výjezdu ze stanice, přičemž velitel zásahu potvrdil požár kovového odpadu na ploše cca 60x50 metrů navršený na hromadě. Prvotní zásah byl proveden pomocí lafetových proudnic ze zásahových vozidel. Následně byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu a na místo postupně vyjely ještě dobrovolné jednotky obcí Jesenice, Dublovice a Libíň a jednotka HZS ze stanice Příbram.

Hasičům komplikoval hašení hlavně hustý černý dým, takže museli neustále pracovat v dýchací technice. Na obměnu tlakových lahví proto vyjel z příbramské stanice i protiplynový automobil.

Protože se areál firmy nachází na okraji Sedlčan, byla k události vyslána také jednotka Chemické laboratoře Kamenice, která prováděla monitoring ovzduší. Chemici proměřovali hlavně oblasti po směru větru, kde pak bylo přes starostu ORP Sedlčany v několika obcích doporučeno omezit větrání i pohyb venku. Přivoláni byli i technici pohotovostní služby rozvodných závodů, aby vypnuli proud ve vedení vysokého napětí, které se nacházelo v těsné blízkosti požáru.

Po příjezdu zástupce firmy byla domluvena těžká technika, s jejíž pomocí se hasičům podařilo dostat k epicentru požáru a pomalu začít s jeho postupnou likvidací, při které hasičům pomohlo i nasazení těžké pěny. Kolem 19. hodiny rozhodl velitel zásahu o redukci sil a ponechal si na místě dvě profesionální a čtyři dobrovolné jednotky.

Zásah pokračoval přes celou noc až do nedělního rána, během nedělního dopoledne ještě hasební práce pokračují. Stále je vidět z místa černý dým. Na místo míří speciální jednotka hasičů ze Zbirohu, která veze těžkou techniku. Bude pomáhat s prohrabováním hromady odpadu, díky čemuž se bude hasičům lépe hasit.
Podle hasičů byly na skládce převážně počítače nebo tiskárny, hoří tak velké množství plastu.

Skládka elektroodpadu v Sedlčanech na Příbramsku stále hoří. (Neděle 15. prosince 17:00 hodin)

Hasiči požár hasí od sobotních zhruba 13:00, v sobotu večer zredukovali množství hasičských jednotek, dnes ráno ale znovu další povolali. Podle posledních informací budou hasiči požár likvidovat do pozdních nočních hodin.

Příčinou vzniku požáru bylo podle příbramského vyšetřovatele samovznícení elektroodpadu. Škodu vzniklou požárem odhadl po konzultaci se zástupcem firmy na dva miliony korun, hodnoty ve stejné výši se hasičům podařilo uchránit.


O požáru jsme informovali v článku: Hasiči likvidují požár odpadu v kovošrotu

První informaci o požáru v areálu kovošrotu v …

Fotogalerie

Požár v Sedlčanech napáchal škodu za dva miliony. Příčinou zahoření bylo samovznícení () Požár v Sedlčanech napáchal škodu za dva miliony. Příčinou zahoření bylo samovznícení (1) Požár v Sedlčanech napáchal škodu za dva miliony. Příčinou zahoření bylo samovznícení (2) Požár v Sedlčanech napáchal škodu za dva miliony. Příčinou zahoření bylo samovznícení (3) Požár v Sedlčanech napáchal škodu za dva miliony. Příčinou zahoření bylo samovznícení (4) Požár v Sedlčanech napáchal škodu za dva miliony. Příčinou zahoření bylo samovznícení (5) Požár v Sedlčanech napáchal škodu za dva miliony. Příčinou zahoření bylo samovznícení (6) Požár v Sedlčanech napáchal škodu za dva miliony. Příčinou zahoření bylo samovznícení (7) Požár v Sedlčanech napáchal škodu za dva miliony. Příčinou zahoření bylo samovznícení (8) Požár v Sedlčanech napáchal škodu za dva miliony. Příčinou zahoření bylo samovznícení (9) Požár v Sedlčanech napáchal škodu za dva miliony. Příčinou zahoření bylo samovznícení (10) Požár v Sedlčanech napáchal škodu za dva miliony. Příčinou zahoření bylo samovznícení (11) Požár v Sedlčanech napáchal škodu za dva miliony. Příčinou zahoření bylo samovznícení (12) Požár v Sedlčanech napáchal škodu za dva miliony. Příčinou zahoření bylo samovznícení (13) Požár v Sedlčanech napáchal škodu za dva miliony. Příčinou zahoření bylo samovznícení (14) Požár v Sedlčanech napáchal škodu za dva miliony. Příčinou zahoření bylo samovznícení (15) Požár v Sedlčanech napáchal škodu za dva miliony. Příčinou zahoření bylo samovznícení (16) Požár v Sedlčanech napáchal škodu za dva miliony. Příčinou zahoření bylo samovznícení (17) Požár v Sedlčanech napáchal škodu za dva miliony. Příčinou zahoření bylo samovznícení (18) Požár v Sedlčanech napáchal škodu za dva miliony. Příčinou zahoření bylo samovznícení (19)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: HZS Středočeského kraje
video: pribram.cz

autor: Tomáš PečenkaDalší články

Příbramská nemocnice kvůli chřipce omezuje návštěvy Příbramská nemocnice kvůli chřipce omezuje návštěvy Omezení platí až do odvolání. 27. ledna 2020   (10:00) Senior léta zneužíval tísňové linky. Požadoval převoz manželky do blázince Senior léta zneužíval tísňové linky. Požadoval převoz manželky do blázince Sestřih hovorů naleznete v článku 27. ledna 2020   (08:47) Památce na utonulou dívku svitla naděje. Odborníci si cení nejen samotné stavby Památce na utonulou dívku svitla naděje. Odborníci si cení nejen samotné stavby Most přes Pilský potok bude projednáván na pondělním zasedání dobříšského zastupitelstva 27. ledna 2020   (06:15) Dopravní nehoda uzavřela silnici na výjezdu z Příbrami, hasiči vyprošťovali zraněnou řidičku Dopravní nehoda uzavřela silnici na výjezdu z Příbrami, hasiči vyprošťovali zraněnou řidičku Příčinu střetu dvou vozidel prošetřují policisté, silnice je v místě zledovatělá. 26. ledna 2020   (19:35) Vojáci budou v Jeseníkách bojovat o přežití. Dělostřelci z Jinců museli svou účast odříci Vojáci budou v Jeseníkách bojovat o přežití. Dělostřelci z Jinců museli svou účast odříci Přestože jsou jinečtí dělostřelci uvedeni na startovní listině, extrémního víceboje se letos nezúčastní 26. ledna 2020   (18:38) Lidé se začínají obávat chřipkové epidemie i koronaviru, v lékárnách nejsou roušky Lidé se začínají obávat chřipkové epidemie i koronaviru, v lékárnách nejsou roušky Jednorázové roušky momentálně nejdou ani objednat, říká příbramská lékárnice 26. ledna 2020   (14:49) Meteorologové varují: Silnice a chodníky pokryje ledovka Meteorologové varují: Silnice a chodníky pokryje ledovka Střední Čechy může už v neděli večer zasáhnout námraza. Varování vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Nebezpečí hrozí řidičům na silnicích, klouzat budou ale také chodníky. 26. ledna 2020   (12:55) Má handicap, přesto získala svou vysněnou práci. Musela však ujít velký kus cesty Má handicap, přesto získala svou vysněnou práci. Musela však ujít velký kus cesty Moniččina cesta za snem začala před pěti lety v nácvikovém kiosku společnosti Alka o.p.s. Zde se osmělila a naučila se mluvit s cizími lidmi 26. ledna 2020   (10:42) Lucie Pudilová rozhodující zápas v UFC prohrála Lucie Pudilová rozhodující zápas v UFC prohrála Duel skončil v neprospěch příbramské bojovnice, připsala si tak čtvrtou porážku v řadě. 26. ledna 2020   (07:23) V Příbrami žije bezmála tři tisíce psů, někteří z nich však načerno V Příbrami žije bezmála tři tisíce psů, někteří z nich však načerno K dnešnímu dni dluží majitelé psů městské kase přes 155 tisíc korun 26. ledna 2020   (06:39)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz