14. 8. svátek má Alan




Požár rodinného domu v Solenicích způsobil škodu za tři miliony

5. prosince 2019   (15:19)
Požár rodinného domu v Solenicích způsobil škodu za tři miliony

Z hořícího domu se dostaly tři osoby, dvě byly nadýchané toxickým kouřem, jedna z nich i popálená. Zdravotnická záchranná služba je převezla do nemocnice.


Požár střechy rodinného domu v obci Solenice na Příbramsku byl středočeským hasičům oznámen ve středu 4. prosince asi dvacet minut před 19. hodinou.

Operační středisko na místo vyslalo profesionální hasiče ze stanice Příbram a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Bohostice, Dolní Hbity a Solenice.

Cestou k požáru příbramští hasiči zastavili u dopravní nehody se zraněním, při které se na křižovatce před Milínem střetla dvě osobní vozidla. Jednotka se proto rozdělila a cisterna s menší nádrží na vodu zůstala u nehody, kde hasiči usměrňovali dopravu do vyšetření kolize Policií ČR. Velitel čety, velkoobjemová cisterna a automobilový žebřík pokračovali do Solenic.

Velitel zásahu po příjezdu informoval, že jde o rozvinutý požár pod plechovou střechou. Z hořícího domu se dostaly tři osoby, dvě byly nadýchané toxickým kouřem, jedna z nich i popálená. Zdravotnická záchranná služba je převezla do nemocnice.

Náročný zásah za použití dýchací techniky si vyžádal přivolání dalších hasičů na střídání a také protiplynového automobilu s větší zásobou tlakových lahví do dýchacích přístrojů. Na místo se dostavil i řídící důstojník územního odboru. Po téměř dvou hodinách měli hasiči požár pod kontrolou a pokračovalo rozebírání konstrukcí a dohašování, závěrečná likvidace byla ohlášena půl hodiny před půlnocí. Starosta obce zajistil uživatelům domu náhradní ubytování.

Vyšetřovatel vyčíslil škodu na tři miliony korun, příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování. Až do čtvrtečního poledne zůstala na dohlídku požářiště dobrovolná jednotka ze Solenic. Po dobu zásahu zajistili zálohu stanice Příbram pro případ dalšího výjezdu dva profesionální hasiči z mezisměnového volna společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů Příbram – Březové Hory.

O požáru jsme informovali v článku: Rodinný dům zachvátily plameny
Požár střechy rodinného domu v obci Solenice …





Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: HZS Středočeského kraje
autor: top








Další články

Léky na cukrovku změnily svět. Mounjaro a Wegovy lámou rekordy, pomáhají s obezitou a mění nejen americkou společnost Léky na cukrovku změnily svět. Mounjaro a Wegovy lámou rekordy, pomáhají s obezitou a mění nejen americkou společnost Dvě největší globální firmy vyrábějící léky na cukrovku a obezitu oznámily výsledky za … ZDRAVOTNICTVÍ Bouračka? Lísteček za stěrač nestačí! Řidič může přijít o tisíce i o řidičák Bouračka? Lísteček za stěrač nestačí! Řidič může přijít o tisíce i o řidičák Stačí nehoda na parkovišti, poškozená značka nebo svodidla a problém může být mnohem … Solvayovy lomy lákají na jízdu vláčkem i jedinečný pohled do historie těžby Solvayovy lomy lákají na jízdu vláčkem i jedinečný pohled do historie těžby Jen kousek od obce Svatý Jan pod Skalou se ukrývá místo, kde se snoubí průmyslová … TIP NA VÝLET Drama v MOL Cupu: Spartak Příbram potrápil třetiligového favorita z Písku Drama v MOL Cupu: Spartak Příbram potrápil třetiligového favorita z Písku Spartak šel do vedení už v úvodu a proti třetiligovému Písku se dokázal vrátit a … SPORT Letošní rok míří mezi nejsušší za posledních 65 let Letošní rok míří mezi nejsušší za posledních 65 let Česko dál vysychá. Letošní rok je zatím z hlediska srážek nejsušší od roku 1961 a … AKTUÁLNĚ SPOJENCI jdou do voleb. Lídryní je Markéta Škodová, cílem je Příbram bez bariér a bez rozdělování SPOJENCI jdou do voleb. Lídryní je Markéta Škodová, cílem je Příbram bez bariér a bez rozdělování Uskupení SPOJENCI Příbram podalo kandidátní listinu pro podzimní komunální volby. … VOLBY 2026 Mezinárodní den leváctví: Evoluční záhada, rychlejší mozek a každodenní boj s nůžkami Mezinárodní den leváctví: Evoluční záhada, rychlejší mozek a každodenní boj s nůžkami Mezinárodní den leváctví připadá na 13. srpna a připomíná desetinu lidí, kteří svět … ZAJÍMAVOSTI Kraj poskytne finance na projekt Sanitka splněných snů, který pomáhá těžce nemocným lidem Kraj poskytne finance na projekt Sanitka splněných snů, který pomáhá těžce nemocným lidem Umožnit těžce nemocným a umírajícím splnit mnohdy jedno z jejich posledních přání. To … AKTUÁLNĚ Žně končí, výnosy klesly až o desítky procent. Chovatelům schází krmivo Žně končí, výnosy klesly až o desítky procent. Chovatelům schází krmivo Žně ve Středočeském kraji končí, výnosy meziročně klesly v důsledku sucha až o desítky … AKTUÁLNĚ
Omezení na D4 u Jíloviště potrvá do 21. srpna, další bude v září. Řidiči si stěžují na kolony Omezení na D4 u Jíloviště potrvá do 21. srpna, další bude v září. Řidiči si stěžují na kolony Současné omezení provozu na dálnici D4 u Jíloviště, kde se kvůli stavbě nového mostu … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz