16. 1. svátek má Ctirad




Požár garáže v Zaječově byl uhašen moderními prostředky

7. února 2021   (10:15)
Požár garáže v Zaječově byl uhašen moderními prostředky
foto: pribram.cz, HZS Středočeského kraje

Přímá škoda způsobená požárem byla vyčíslena na 400 000 korun.


V sobotu 6. února v 14.10 hodin byl na tísňovou linku Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje ohlášen požár samostatně stojící garáže v obci Dolní Kvaň, která je místní částí Zaječova v okrese Beroun.

Operační důstojník k události vyslal profesionální jednotku z Hořovic, velitele čety z Berouna a dále dobrovolné hasiče ze Zaječova a Komárova.

Po příjezdu první jednotky bylo potvrzeno, že jde o požár střechy garáže, a to v prostoru okolo komínového tělesa. Na hašení požáru byl nejprve nasazen vysokotlaký proud ke sražení plamenného hoření. Po dojezdu dalších jednotek byly dále nasazeny ještě dva D proudy. Hašení pokračovalo za postupného rozebírání střechy z nastavovacích žebříků a pro větší efektivitu zásahu byly využity hasicí hřeby. Požár se podařilo lokalizovat v 14.47 hodin, závěrečná likvidace byla operačnímu středisku ohlášena v 16.19 hodin.
Přímá škoda způsobená požárem byla vyčíslena na 400 000 korun, uchráněné hodnoty na 200 000 korun. Příčinou vzniku požáru byla podle vyšetřovatele HZS Středočeského kraje technická závada na komínovém tělese. Celá událost se obešla bez zranění.
foto: pribram.cz, HZS Středočeského kraje

foto: pribram.cz, HZS Středočeského kraje
foto: pribram.cz, HZS Středočeského kraje

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
HZS Středočeského kraje
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Ples města Březnice: slavnostní večer plný hudby, tance a elegance Ples města Březnice: slavnostní večer plný hudby, tance a elegance Kulturní dům v Březnici ožije v sobotu 17. ledna slavnostní atmosférou tradičního … Jak bezpečně jezdit, když se na silnici střídá voda, led a sníh Jak bezpečně jezdit, když se na silnici střídá voda, led a sníh Zimní silnice umí překvapit hlavně tam, kde se během pár metrů střídá voda, led a … Ceny benzinu a nafty v Příbrami zůstávají stejné jako před týdnem Ceny benzinu a nafty v Příbrami zůstávají stejné jako před týdnem Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 30,90 Kč do 33,50 … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Myslivecké plesy a pestrý hudební program Tipy na víkend: Myslivecké plesy a pestrý hudební program O víkendu si budete moci zavzpomínat na Hanu Hegerovou, poslechnout si blues-rockové … Kdy s dětmi k zápisu? Příbramské školy otevírají termíny už od ledna Kdy s dětmi k zápisu? Příbramské školy otevírají termíny už od ledna Zápisy do prvních tříd proběhnou letos v Příbrami dříve než obvykle — od 16. ledna do … Kruh se uzavírá: v Drakovně bude znovu kavárna. Prostory si pronajal provozovatel dvou příbramských restaurací Kruh se uzavírá: v Drakovně bude znovu kavárna. Prostory si pronajal provozovatel dvou příbramských restaurací Po více než sto letech se do přízemí Drakovny vrací kavárna. V místech, kde na počátku … Nepřehlédněte Tři týdny strachu, naděje a vyčerpání. Příběh fenky Týny spojil desítky lidí Tři týdny strachu, naděje a vyčerpání. Příběh fenky Týny spojil desítky lidí Začalo to nenápadně. Dvě feny utekly ze zahrady rodinného domu. Jedna se brzy našla. … Kraj pokračuje v projektu „Obědy do škol“ Kraj pokračuje v projektu „Obědy do škol“ Radní kraje odsouhlasili poskytnutí financí na zajištění školního stravování pro děti … Příbram se chystá na událost roku 2026. Do města míří 30. Setkání hornických měst a obcí i Evropský den horníků a hutníků Příbram se chystá na událost roku 2026. Do města míří 30. Setkání hornických měst a obcí i Evropský den horníků a hutníků Příbram se v červnu stane centrem evropského hornictví. Od 12. do 14. června bude … Kultura
Nehod ve Středočeském kraji ubylo. Na Příbramsku při nich ale v roce 2025 zemřelo pět lidí Nehod ve Středočeském kraji ubylo. Na Příbramsku při nich ale v roce 2025 zemřelo pět lidí Dopravní policisté ve Středočeském kraji řešili v roce 2025 celkem 13 857 dopravních …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz