30. 11. svátek má Ondřej
Povolení stavby akvaparku napadli dva občané, výsledek bude znám až na začátku příštího roku

16. října 2021   (11:43)
Povolení stavby akvaparku napadli dva občané, výsledek bude znám až na začátku příštího roku
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Podle místostarosty Martina Buršíka se ze strany občanů jedná o obstrukční jednání.


Rekonstrukce příbramského akvaparku se zřejmě opět o něco málo opozdí. Důvodem je aktuálně rozhodnutí stavebního úřadu o povolení stavby. Jeho výsledek byl napaden dvěma občany. Odvolání bylo tento týden vyvěšeno a aktuálně běží lhůta pro vyjádření všech účastníků řízení. Po uplynutí lhůty bude vyjádření města s projektovou dokumentací zasláno na Krajský úřad Středočeského kraje k posouzení. Výsledek ale bude známý nejspíše až na začátku příštího roku.
 

 „Domnívám se, že jsme bohužel svědky obstrukčního jednání z řad jednotlivců, kteří si berou jako rukojmí děti v plavecké výuce a sportovní veřejnost,“ posteskl si během jednání příbramského zastupitelstva místostarosta města Martin Buršík.
 
Rekonstrukce příbramského akvaparku je pro město velmi diskutovaným tématem, které má své příznivce i odpůrce. Poté, co se předpokládané náklady vyšplhaly na zhruba 500 milionů korun, byl rozsah rekonstrukce pokrácen. Podle představitelů města bude možné bazén zrekonstruovat i po navýšení cen ve stavebnictví zhruba do 300 milionů korun. Vzhledem k tomu, že město Příbram má dostatečné úspory, neměl by být městský rozpočet nijak ohrožen.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka

Další články

Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou V týdnu, kdy budou vánoční svátky - mezi 20. a 26. prosincem, průměr denních teplot … Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Dosud očkovaní lidé podle metodického pokynu hlavní hygieničky z 19. října nemuseli … Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Policie silnici obousměrně uzavřela. Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Při střetu dvou aut došlo k poranění jednoho z řidičů. Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Výstraha před silným větrem platí v úterý od 06:00 do 24:00. Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Nárok na přeočkování mají nyní lidé šest měsíců po dokončeném předchozím očkování. Od … Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Jmelí je neodmyslitelným symbolem Vánoc. Jeho léčivé účinky a magické síly byly známy … Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů V městské kase je v tuto chvíli zhruba 300 milionů korun. V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol Hlavní role v klipu se zhostil herec Martin Dejdar.
Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta Příbrami Jan Konvalinka společně se starostkou Lhoty u Příbramě Evou Drmlovou …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz