31. 7. svátek má Ignác




Povolení k vjezdu do zrušených újezdů lze vyřizovat elektronicky

26. ledna 2016   (15:15)
Povolení k vjezdu do zrušených újezdů lze vyřizovat elektronicky
foto: pribram.cz

Prostřednictvím internetu lze sledovat i vyřízení žádosti.



Povolení k vjezdu na obslužné cesty v oblastech spravovaných Vojenskými lesy a statky ČR lze nově vyřizovat elektronicky. Týká se to především zrušených vojenských újezdů, jako jsou Brdy nebo Ralsko. Zájemci mohou o povolenku požádat prostřednictvím elektronického formuláře na webu státního lesnického podniku, sdělil dnes ČTK mluvčí Vojenských lesů a statků ČR Jan Sotona.

Žádost je možné podat prostřednictvím elektronického systému a sledovat její vyřízení on-line. Každá žádost bude individuálně posouzena.

Povolení se vydávají k vjezdu do lokalit mimo výcvikové prostory, jako jsou Brdy, Ralsko nebo lokality v okolí nynějších újezdů. Zájemci o přístup do armádních výcvikových prostorů se musejí obracet na místně příslušné újezdní úřady. Povolení k vjezdu do Brd je vydáváno v součinnosti s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR.

Chráněná krajinná oblast Brdy vznikla 1. ledna na území někdejšího vojenského újezdu. Pěším a cykloturistům se zatím otevřelo 20 až 30 procent území bývalého armádního prostoru. Veškeré plochy, kde už nebude působit armáda, budou pro veřejnost otevřené, až skončí povrchový pyrotechnický průzkum. Termín mají vojáci do konce příštího roku.

Na celém území CHKO Brdy platí zákaz vjezdu motorových vozidel, výjimku mohou udělit právě Vojenské lesy a statky ČR. Režim na vodních nádržích a dalších vodních zdrojích zůstává nezměněn, platí tedy nadále zákaz vstupu do prvního stupně ochranného pásma vodních zdrojů.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: khj dr








Další články

Středočeští hygienici provedli v dětských táborech 95 kontrol, zjistili 23 závad Středočeští hygienici provedli v dětských táborech 95 kontrol, zjistili 23 závad Středočeští hygienici od začátku letních prázdnin provedli na dětských táborech 95 … AKTUÁLNĚ Letecká záchranka v permanenci: Od slapské nehody přes zranění ve Hvožďanech až po ranní střet u Milína Letecká záchranka v permanenci: Od slapské nehody přes zranění ve Hvožďanech až po ranní střet u Milína Posádka záchranářského vrtulníku LZS Kryštof 1 zažívá v posledních hodinách mimořádně … AKTUALIZOVÁNO Cyklisté na Příbramsku pod lupou II: Když jde o život, pravidla musí ctít hlavně řidiči Cyklisté na Příbramsku pod lupou II: Když jde o život, pravidla musí ctít hlavně řidiči Letní sezóna na silnicích Příbramska přináší tradiční napětí mezi řidiči a cyklisty. … DOPRAVA Trendy v bydlení pro rok 2026: Domov má být útulný, osobitý a praktický Trendy v bydlení pro rok 2026: Domov má být útulný, osobitý a praktický Trendy v interiérovém designu se letos posouvají směrem k větší útulnosti a … ZAJÍMAVOSTI Na tísňových linkách se rozdrnčely telefony: Po nárazu vodního skútru do skály na Slapech vzlétl vrtulník Na tísňových linkách se rozdrnčely telefony: Po nárazu vodního skútru do skály na Slapech vzlétl vrtulník Operační střediska tísňových linek 158 a 112 přijala dnes po půl druhé odpoledne … AKTUALIZOVÁNO Vedra utne v sobotu studená fronta, přijdou i silné bouřky. Po víkendu se horko vrátí Vedra utne v sobotu studená fronta, přijdou i silné bouřky. Po víkendu se horko vrátí Česko čeká velmi proměnlivý víkend. Pátek přinese vrchol současné vlny veder, kdy … AKTUÁLNĚ Pára na rožmitálské železnici nabídne historický vlak, drezínu i historický autobus Robur. Na nádraží bude celodenní program Pára na rožmitálské železnici nabídne historický vlak, drezínu i historický autobus Robur. Na nádraží bude celodenní program Milovníci železnice, historie i rodiny s dětmi si přijdou na své v sobotu 1. srpna, … TIP NA VÝLET Lboy míří do Příbrami. Klub Peklo se po prázdninách znovu otevře koncertem mladého rappera Lboy míří do Příbrami. Klub Peklo se po prázdninách znovu otevře koncertem mladého rappera Příbramský klub Peklo se po prázdninové pauze znovu otevírá a hned startuje silným … KULTURA Pozor na instantní nudle! Inspekce varuje před salmonelou Pozor na instantní nudle! Inspekce varuje před salmonelou Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vydala naléhavé varování před … AKTUÁLNĚ
Podpora až 38.500 korun. V Příbrami je práce dost — je čas pravidla změnit? Podpora až 38.500 korun. V Příbrami je práce dost — je čas pravidla změnit? Podpora v nezaměstnanosti může v prvních měsících dosáhnout až 38 500 korun. V době, … ANKETA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz