18. 5. svátek má Nataša




Povolební jednání v Příbrami by mohla být uzavřena tento týden

15. října 2014   (10:05)
Povolební jednání v Příbrami by mohla být uzavřena tento týden
foto: pribram.cz

Do spolupráce bude možná přizvána i Šance pro Příbram.



O tom, jak bude vypadat nové vedení příbramské radnice, by mohlo být rozhodnuto tento týden. ČTK to dnes řekl lídr vítězného hnutí ANO Jindřich Vařeka. ANO jedná v Příbrami o koalici s TOP 09 a uvítalo by i podporu Šance pro Příbram.

Zástupci ANO a TOP 09 se poprvé setkali v pondělí, další jednání je čeká ve středu. Podle Vařeky narazili na jediný drobný problém. O co jde, Vařeka nechtěl říci. Jakmile bude tato překážka odstraněna, mělo by podle něj už vše směřovat k uzavření koaliční smlouvy. "Byl bych rád, kdyby to bylo ještě v tomto týdnu, udělám pro to všechno," uvedl.

Z dosavadních informací vyplývá, že v Příbrami by mohla vzniknout koalice ANO a TOP 09, která by mohla blíže spolupracovat s Šancí pro Příbram. "Jejich program a náš program se v 90 procentech bodů prolínají. Takže bychom rád pracovali i s jejich podporou," potvrdil Vařeka.

Šéf příbramské TOP 09 Petr Vácha by uvítal, kdyby nová koalice byla jen dvoučlenná, protože by to umožnilo snazší vládnutí. Také Vařeka souhlasí s názorem, že dva se lépe domluví. "Ale myslím si, že ve výsledku je to i pro Šanci prakticky totéž, protože rozhodně dostanou šanci se spolupodílet na dalších plánech, co s městem dělat," podotkl.

ANO obsadí v pětadvacetičlenném zastupitelstvu deset křesel, TOP 09 čtyři. Společně by tedy měly většinu. ČSSD v komunálních volbách skončila sice druhá, ale obhájila jen čtyři z původních 11 křesel. Volební debakl utrpěla také ODS, která dosud se sociálními demokraty na příbramské radnici vládla. Přišla o pět křesel, v novém zastupitelstvu bude mít pouze jednoho zástupce. Po třech křeslech obsadí KSČM a Šance pro Příbram.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: khj dr








Další články

Majitelé sousedního pozemku reagují na spor se Zooparkem Majitelé sousedního pozemku reagují na spor se Zooparkem Dotčené osoby využily právo na odpověď podle § 10 tiskového zákona. Text zveřejňujeme … Devět pošt Partner končí dočasně provoz. Česká pošta řeší schodek u provozovatele, služby převezmou náhradní pobočky Devět pošt Partner končí dočasně provoz. Česká pošta řeší schodek u provozovatele, služby převezmou náhradní pobočky Česká pošta dočasně uzavřela devět poboček Pošta Partner. Důvodem je finanční schodek … AKTUÁLNĚ Před Brdskou 25 někdo otáčel značení tratě. Pořadatelé mluví o nepochopitelném jednání Před Brdskou 25 někdo otáčel značení tratě. Pořadatelé mluví o nepochopitelném jednání Nedělní závod Brdská 25, který je součástí Brdského poháru, letos provázely nepříjemné … SPORT Veterináři v dovezených divočácích znovu potvrdili svalovce Veterináři v dovezených divočácích znovu potvrdili svalovce V České republice byl po zhruba měsíci znovu potvrzen výskyt nebezpečného parazita … AKTUALIZOVÁNO Lidé ve Vrančicích v referendu odmítli stavbu větrných elektráren Lidé ve Vrančicích v referendu odmítli stavbu větrných elektráren Lidé ve Vrančicích v referendu odmítli stavbu větrné elektrárny nebo elektráren v … NEPŘEHLÉDNĚTE Po odchodu starosty přichází změna: Karpíšek potvrdil, že se bude ucházet o pozici lídra ANO Po odchodu starosty přichází změna: Karpíšek potvrdil, že se bude ucházet o pozici lídra ANO Současný místostarosta Vladimír Karpíšek dnes na svém profilu uvedl, že se v letošních … BLESKOVÁ ZPRÁVA Generace pod dekou: Proč citlivé děti kolabují pod tlakem života Generace pod dekou: Proč citlivé děti kolabují pod tlakem života Psychologové upozorňují, že české děti mají méně odolnosti vůči stresu než jejich … ZAJÍMAVOSTI Děti z Bohutína zastavovaly řidiče. Rozdávaly sluníčka i „mračouny“ Děti z Bohutína zastavovaly řidiče. Rozdávaly sluníčka i „mračouny“ U základní školy v Bohutíně proběhla preventivní dopravní akce s názvem „Slunce na … AKTUÁLNĚ Klučenice se uchází o titul Vesnice roku. Do soutěže se letos přihlásilo 245 obcí, nejvíce od roku 2016 Klučenice se uchází o titul Vesnice roku. Do soutěže se letos přihlásilo 245 obcí, nejvíce od roku 2016 Do letošního ročníku soutěže Vesnice roku se přihlásilo 245 obcí z celé České … ZAJÍMAVOSTI
Vznikající malba na Březových Horách budí emoce. Lidé řeší autora i její budoucnost Vznikající malba na Březových Horách budí emoce. Lidé řeší autora i její budoucnost Na Březových horách vzniká velkoplošná malba, která má na zhruba sto metrech … NÁZOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz