25. 4. svátek má Marek

Potyčky a rvačky v Sedlčanech poslední dobou přibývají

9. května 2014   (08:52)
Potyčky a rvačky v Sedlčanech poslední dobou přibývají

Sedlčany - Při jedné z potyček přišel mladík ke zlomenině ruky.


Sedlčany – Ve městě v posledních měsících došlo k nárůstu především slovních střetů mezi obyvateli české a romské národnosti. Problém podobně jako před časem v Příbrami vyvolává především emoce na obou stranách a stejně jako tady i v Sedlčanech koluje řada „zaručených“ informací.

Městská policie eviduje od února několik slovních i fyzických útoků například na Severním sídlišti, v okolí základní umělecké školy nebo u tenisových kurtů. Asi největší vlnu emocí vyvolalo napadení dvou chlapců ve věku čtrnáct a šestnáct let skupinkou útočníků právě v blízkosti budovy městských strážníků. Pomocí ran pěstí se tam měl řešit spor ohledně poškozeného kola. Jeden z napadených chlapců měl přijít o řezák, špičák a stoličku a druhý ze šarvátky vyšel dokonce se zlomenou rukou. Bitku ukončil až příchod několika mužů z nedaleké posilovny.

V důsledku těchto událostí se strážníci městské policie podle slov sedlčanského místostarosty Miroslava Hölzela na problémové lokality víc zaměřili. Došlo ke změně složení služeb, strážníci častěji kontrolují lokality u základní umělecké školy, u tenisových kurtů, na autobusovém nádraží a také chatové osady v okolí Sedlčan.

Policie zároveň všem, kteří jsou napadáni někým byť jen slovně radí – ihned volat policii, to buď městskou nebo státní. Když totiž není takový případ nahlášený, nemůže s tím policie více méně nic dělat.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: redDalší články

Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie původně očekávala, že škodu bude znát již na počátku letošního roku, následně se termín posunul na únor, kdy se zjistilo, že rozsah poškození nelze vizuální prohlídkou zjistit a bude nutné vrtulník odstrojit. 24. dubna 2019   (20:17) Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Páteční večer bude patřit rockové hudbě! Při troše štěstí můžete jít zdarma! 24. dubna 2019   (17:12) Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Vozidla blokují oba jízdní pruhy. 24. dubna 2019   (14:49) AKTUÁLNĚ Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Již zítra, ve čtvrtek 25. dubna, se v areálu Nového rybníka koná akce Čarodějnice na Nováku. Akce začíná v 16 hodin a připraven je bohatý program. Jediné, co ještě není zcela jasné je, zda bude zapálena připravená vatra. 24. dubna 2019   (12:28) Turistický vláček prozatím mimo provoz Turistický vláček prozatím mimo provoz V měsíci květnu byl v minulosti zahajován provoz turistického vláčku. V letošním roce je provoz vláčku pozastaven. Hledá se provozovatel. 24. dubna 2019   (11:49) U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS V areálu budou s nebezpečnými situacemi a jejich řešením seznamováni především školáci, sloužit bude ale i pro cvičení profesionálů. 24. dubna 2019   (10:10) V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky Mají pomoci přírodě v době klimatických změn 24. dubna 2019   (08:17) Hlediště divadla nakonec zřejmě vybuduje firma Staler Hlediště divadla nakonec zřejmě vybuduje firma Staler Společnost musela vysvětlit podezřele nízkou nabídku a další formality. 24. dubna 2019   (06:06) Auto narazilo do stromu, vážně zraněnou řidičku transportovala záchranka do nemocnice Auto narazilo do stromu, vážně zraněnou řidičku transportovala záchranka do nemocnice Silnice I/18 byla uzavřena 23. dubna 2019   (18:56) AKTUÁLNĚ Hasiči bojují s rozsáhlým požárem lesa Hasiči bojují s rozsáhlým požárem lesa Na místě operuje 11 jednotek hasičů. 23. dubna 2019   (16:43) AKTUÁLNĚKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz