10. 8. svátek má Vavřinec

Potvrzených případů koronaviru v ČR od rána zatím přibylo pět na 8460

17. května 2020   (19:18)
Potvrzených případů koronaviru v ČR od rána zatím přibylo pět na 8460
foto: pribram.cz

Aktuálně se s nemocí v ČR potýká 2727 lidí, na Příbramsku k dnešnímu dni čtyři.


Potvrzených případů koronaviru v ČR podle údajů na webu ministerstva zdravotnictví k 17:30 od rána zatím přibylo pět na 8460. Konečná čísla budou ale známa až po půlnoci a o víkendu navíc laboratoře provádí méně testů než ve všední dny. Obdobně nízké denní přírůstky nakažených byly na počátku epidemie v prvních březnových dnech. Tento týden činily kolem 50 případů s výjimkou čtvrtku. Aktuálně se s nemocí potýká 2727 lidí.

Vyléčených lidí od rána mírně přibylo na 5435, ráno jich ministerstvo evidovalo o 13 méně. Dva lidé s nákazou covid-19 dnes zemřeli, počet obětí se tak zvýšil na 298. V nemocnicích je s nákazou podle dosavadních informací ministerstva 175 pacientů, z toho 39 je ve vážném stavu.
Nejvíce případů nákazy zůstává v Praze, kde ministerstvo eviduje od počátku epidemie téměř 2000 případů koronaviru. V hlavním městě je nejhorší situace i v přepočtu na počet obyvatel, na 100.000 lidí tam připadá téměř 150 nakažených. Následuje Karlovarský kraj s 147 nakaženými na 100.000 obyvatel. Naopak nejnižší je toto číslo na jihu Čech, kde evidují 28 nakažených na 100.000 obyvatel.
Ve Středočeském kraji bylo k dnešnímu dni evidováno 1015 potvrzených případů, kdy se z nemoci vyléčilo 741 lidí. Na Příbramsku hygienici evidují čtyři nakažené, 45 se vyléčilo a jeden člověk s covid-19 zemřel.

První nákaza koronavirem se v Česku prokázala 1. března, první nakažený člověk zemřel o tři týdny později.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Dobříš bude patřit BMX! Skatepark ovládne česká špička, pojede se o tituly mistrů republiky Dobříš bude patřit BMX! Skatepark ovládne česká špička, pojede se o tituly mistrů republiky Dobříš se na konci srpna stane dějištěm jedné z nejatraktivnějších sportovních akcí … DOBŘÍŠ Voda mizí před očima. Orlík odhaluje rozsah sucha, vysychají řeky, potoky, studny i mokřady Voda mizí před očima. Orlík odhaluje rozsah sucha, vysychají řeky, potoky, studny i mokřady Na Orlické přehradě si současného sucha všimne každý. Hladina největší české přehradní … AKTUÁLNĚ Kdo nám to tu bere domov? V Nepomuku zvítězila čistá, odporná bezohlednost Kdo nám to tu bere domov? V Nepomuku zvítězila čistá, odporná bezohlednost Úmyslné znečištění požární nádrže v obci Nepomuk u Rožmitálu pod Třemšínem ropnými … BLESKOVÁ ZPRÁVA Perseidy 2026: největší hvězdná show roku, známá jako Slzy svatého Vavřince Perseidy 2026: největší hvězdná show roku, známá jako Slzy svatého Vavřince Každé léto se na noční obloze odehrává úchvatná podívaná, kterou známe jako Perseidy. … ZAJÍMAVOSTI Kamery na těle, virtuální realita i nové vybavení. Kraj investuje miliony do středočeské policie Kamery na těle, virtuální realita i nové vybavení. Kraj investuje miliony do středočeské policie Kraj přispěje středočeským policistům na minikamery, na speciální komoru na … AKTUÁLNĚ Důchody 2027: komu přijde dopis, kolik stát přidá a proč se řeší dvojnásobek Důchody 2027: komu přijde dopis, kolik stát přidá a proč se řeší dvojnásobek ČSSZ vydala nové instrukce k tomu, jak budou důchodci dostávat valorizační oznámení … AKTUÁLNĚ První Příbramský Pride přinese pochod, debaty i hudbu První Příbramský Pride přinese pochod, debaty i hudbu V sobotu 15. srpna se uskuteční vůbec první Příbramský Pride. Jednodenní komunitní … Automat nás „uspává“? Nové studie ukazují, že manuál zapojuje mozek víc, než jsme si mysleli Automat nás „uspává“? Nové studie ukazují, že manuál zapojuje mozek víc, než jsme si mysleli Manuál je práce. Automat je pohodlí. A podle nové studie z roku 2026 se ten rozdíl … ZAJÍMAVOSTI Vyrazte na borůvky. Doma si upečte voňavý koláč podle rodinného receptu Vyrazte na borůvky. Doma si upečte voňavý koláč podle rodinného receptu Sběr lesních plodů a borůvek prospívá nejen peněžence, ale také zdraví. A až se … NEPŘEHLÉDNĚTE
Středočeský kraj plánuje nasadit téměř 50 elektrobusů Středočeský kraj plánuje nasadit téměř 50 elektrobusů Na vybraných autobusových linkách ve středních Čechách by mělo v letech 2028 až 2030 … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz