16. 4. svátek má Irena




Potvrzeno: Prodloužení R4 se začne stavět ještě v prvním čtvrtletí

10. února 2015   (06:36)
Potvrzeno: Prodloužení R4 se začne stavět ještě v prvním čtvrtletí
foto: sxc

Výběrové řízení již bylo ukončeno, nyní běží lhůta pro odvolání.



Několikrát opožďované zahájení stavby prodloužení rychlostní silnice R4 by mělo začít ještě v tomto čtvrtletí. Tuto informaci portálu pribram.cz potvrdila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová.

"Oznámení o výběru nejvhodnější nabídky k R4 Skalka již bylo v pátek odesláno uchazečům. Nyní probíhá 15denní lhůta na případné odvolání uchazečů. S ohledem na průběh výběrového řízení na zhotovitele předpokládáme zahájení vlastní realizace stavby koncem prvního čtvrtletí r. 2015."

Rychlostní silnice R4 by se měla prodlužovat i dále v úseku Lety - Čimelci. Na Ministerstvu dopravy ČR aktuálně probíhá schvalovací proces Tahová studie a Hodnocení ekonomické efektivnosti stavby. Následně by měla být vypracována aktualizace zadávací dokumentace. Je předpoklad, že výběrové řízení na zhotovitele stavby bude zahájenomv roce 2015 a s realizací by se mohlo začít v roce následujícím.

Prodloužení vyjde v první etapě přibližně na miliardu

Prodloužení rychlostní silnice by mělo být řešeno jako obchvat Dubence. Stavba bude začínat u křižovatky Skalka a končit u křižovatky se silnicí II/118. Předpokládaná cena projektu je necelá jedna miliarda korun bez DPH. V rámci projektu budou vybudovány 3 protihlukové stěny, 4 mostní objekty a 17 přeložek inženýrských sítí.

Plocha nové vozovky by měla být 102.500 metrů čtverečních a objem zemních prací přesáhne 340.000 metrů krychlových.

Obchvat Příbrami se nezačne dřív než v roce 2016

V návaznosti na tuto stavbu by měl být vybudován i jihovýchodní obchvat města, který by měl odlehčit městu v otázce dopravy. Jeho první etapa by měla být dlouhá přes 4 kilometry a počítá se s cenou, která překračuje jednu miliardu korun bez DPH.

Aktuálně je věc ve fázi projednávání územního rozhodnutí a se stavbou se tak nejspíš nezačne dříve než v roce 2016.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Máte doma octomilky? Tohle je důvod — a řešení, které opravdu funguje Máte doma octomilky? Tohle je důvod — a řešení, které opravdu funguje Octomilky. Malé, otravné a neuvěřitelně rychlé. Stačí jeden přezrálý banán, otevřená … ZAJÍMAVOSTI Benzin i nafta zlevnily o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu Benzin i nafta zlevnily o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,59 Kč za litr. … AKTUÁLNĚ V Husově ulici náklaďák poškodil semafor V Husově ulici náklaďák poškodil semafor Ve čtvrtek 16. dubna po 15. hodině chvíli brzdila provoz v dopravní špičce nehoda. FOTO Drbákov–Albertovy skály: nejkrásnější vyhlídky středního Povltaví. Náročnější okruh, ale odměna stojí za to Drbákov–Albertovy skály: nejkrásnější vyhlídky středního Povltaví. Náročnější okruh, ale odměna stojí za to Skály, tisy, prudké svahy a výhledy, které vám zůstanou v hlavě ještě dlouho po … TIP NA VÝLET Zrod nové tradice? Březnický špacír zve na první kroky Zrod nové tradice? Březnický špacír zve na první kroky První ročníky bývají vždy trochu nejisté. Neví se, kolik lidí dorazí, jaké bude … NEPŘEHLÉDNĚTE Po jarním nádechu přinese studená fronta citelné ochlazení, hrozí i mrazy, na horách i sníh Po jarním nádechu přinese studená fronta citelné ochlazení, hrozí i mrazy, na horách i sníh Po několika dnech, kdy jaro konečně ukázalo přívětivější tvář, přijde výrazný obrat. … AKTUÁLNĚ Kraj chce koupit školní budovu v Příbrami za 54 milionů. Město požaduje tvrdé podmínky Kraj chce koupit školní budovu v Příbrami za 54 milionů. Město požaduje tvrdé podmínky Středočeský kraj chce od města Příbrami odkoupit budovu střední školy v ulici Gen. R. … AKTUÁLNĚ První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky Město vstupuje do třetí sezóny oblíbených bleších trhů, které doplňují tradiční … NEPŘEHLÉDNĚTE Senior přejel do protisměru a srazil se s protijedoucím autem Senior přejel do protisměru a srazil se s protijedoucím autem U dopravní nehody před Čenkovem zasahovali ve středu 15. dubna odpoledne záchranáři. … AKTUALIZOVÁNO
Hasiči ve Středočeském kraji loni evidovali 2670 požárů, nejvíce hořelo na Příbramsku Hasiči ve Středočeském kraji loni evidovali 2670 požárů, nejvíce hořelo na Příbramsku Hasiči ve Středočeském kraji minulý rok evidovali 2670 požárů, což bylo meziročně o … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz