15. 6. svátek má Vít

Potvrzeno: Příbramská nemocnice omezí operace a uzavře chirurgické poradny. Zachovány budou drobné gynekologické zákroky

25. listopadu 2021   (12:49)
Potvrzeno: Příbramská nemocnice omezí operace a uzavře chirurgické poradny. Zachovány budou drobné gynekologické zákroky
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

V nemocnici nyní leží 68 lidí s koronavirem, z toho pět je ve vážném stavu. Dva jsou umístěni na jednotce intenzivní péče a tři na ARO.


Příbramská nemocnice bude od příštího týdne provádět jen neodkladné a onkologické operace a uzavře chirurgické odborné poradny. Důvodem je nárůst počtu pacientů s covidem-19. V nemocnici nyní leží 68 lidí s koronavirem, z toho pět je ve vážném stavu. Dva jsou umístěni na jednotce intenzivní péče a tři na ARO. Ve středu bylo hospitalizovaných s covidem 61, proti minulému týdnu počet pacientů vzrostl zhruba o 20, řekl dnes mluvčí nemocnice Martin Janota.

Nemocnice se chystá zprovoznit další prostory pro covidové pacienty, tentokrát na jednom oddělení chirurgie. Od pondělí tak budou lékaři dělat pouze urgentní zákroky. V provozu budou dva sály ze šesti, které budou řešit jen neodkladné a onkologické operace. Zachovány však budou oční operace a drobné gynekologické zákroky. Už dříve nemocnice vyčlenila pro pacienty s koronavirem prostory v pavilonu I v patře nad internou, na gynekologii, na oddělení následné péče a na ortopedii.
Testy ve středu v Česku potvrdily 18.004 případů onemocnění covid-19. Je to nejvyšší středeční hodnota od začátku epidemie. O týden dříve, ve státní svátek 17. listopadu, byl denní přírůstek nižší o 3859 případů. V nemocnicích v ČR je podle posledních údajů 5886 lidí s prokázanou koronavirovou nákazou. Počet pacientů v těžkém stavu se blíží 850, což je nejvíc za posledních sedm měsíců. Ve středních Čechách bylo ve středu potvrzeno 2299 nových případů koronaviru, o týden dříve jich bylo 1980.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Proč má dnešní generace tolik „pozdních paniců“? Věda ukazuje, že problém není sex, ale společnost Proč má dnešní generace tolik „pozdních paniců“? Věda ukazuje, že problém není sex, ale společnost Je to trend, o kterém se dlouho šeptalo — a teď ho potvrzují i velké sociologické … LIFESTYLE Na Příbramsku shořel traktor za miliony, silnice 18 je kvůli odtahu opět uzavřena Na Příbramsku shořel traktor za miliony, silnice 18 je kvůli odtahu opět uzavřena Rozsáhlý požár traktoru v plném rozsahu zcela zablokoval v pondělí odpoledne provoz na … AKTUÁLNĚ /FOTO/ Příbram Bobcats ovládli i rakouskou ligu a jsou v semifinále! /FOTO/ Příbram Bobcats ovládli i rakouskou ligu a jsou v semifinále! Flag fotbalisté Příbram Bobcats zažívají další výjimečný rok. Po třech českých … SPORT Budoucnost myslivosti pod lupou. Seminář představí nové technologie i ochranu zvěře Budoucnost myslivosti pod lupou. Seminář představí nové technologie i ochranu zvěře Myslivost dnes zdaleka neznamená jen péči o zvěř a tradice předávané z generace na … NEPŘEHLÉDNĚTE Po deseti letech zpět — a rovnou ve velkém. Hornické slavnosti strhly Příbram i přes páteční déšť Po deseti letech zpět — a rovnou ve velkém. Hornické slavnosti strhly Příbram i přes páteční déšť Příbram má za sebou jeden z nejvýraznějších víkendů posledních let. Hornické slavnosti … FOTOGALERIE Březnické gulášování na starém kluzišti: Vůně, skvělá zábava a dvanáct soutěžních týmů přilákaly stovky lidí Březnické gulášování na starém kluzišti: Vůně, skvělá zábava a dvanáct soutěžních týmů přilákaly stovky lidí Šestý ročník oblíbeného Březnického gulášování proměnil uplynulou sobotu staré … FOTOGALERIE Pravomocné rozsudky k pádu domu v Hailově ulici: odpovědnost nese zhotovitel, nikoli LDM Group Pravomocné rozsudky k pádu domu v Hailově ulici: odpovědnost nese zhotovitel, nikoli LDM Group Pravomocné rozsudky Okresního soudu v Příbrami a Krajského soudu v Praze potvrdily, že … Hřiměždice znovu ovládne adrenalin. Highjump letos přiveze evropskou špičku i rekordmana světa Hřiměždice znovu ovládne adrenalin. Highjump letos přiveze evropskou špičku i rekordmana světa Lom v Hřiměždicích se letos 7. a 8. srpna znovu promění v centrum adrenalinu a … NEPŘEHLÉDNĚTE Bez černý, voňavá léčivka našich zahrad a cest Bez černý, voňavá léčivka našich zahrad a cest Na přelomu května a června rozkvétá podél cest, na okrajích lesů i v zahradách jeden z … AKTUÁLNĚ
Eutanazie není problém. Problém je naše zbabělost. Eutanazie není problém. Problém je naše zbabělost. Eutanazie není ten strašák, za který ji vydáváme. Strašákem je naše vlastní zbabělost: … ZDRAVOTNICTVÍ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz