vývoj COVID-19
17. 5. 2021
Bezděkov 1
Bohutín 1
Březnice 9
Bukovany 1
Čenkov 1
Chrást 1
Čím 1
Dobříš 32
Drásov 1
Dublovice 1
Dubno 1
Hlubyně 1
Jablonná 2
Jince 4
Kamýk n. V. 1
Klučenice 3
Kosova H. 3
Krásná H. 4
Láz 1
Lešetice 1
Milín 11
Nalžovice 1
Nechvalice 4
Nečín 4
Nedrahovice 1
Nová Ves p. P. 4
Nový Knín 6
Obecnice 7
Obořiště 1
Ouběnice 2
Petrovice 2
Pičín 2
Příbram 84
Rožmitál p. T. 5
Rybníky 1
Sedlčany 18
Sedlec-Prč. 6
Stará Huť 6
Trhové Dušníky 3
Věšín 1
Višňová 5
Voznice 3
Vys. Chlumec 1
Vysoká u Pb 1
Zalužany 3
Zduchovice 2
ONP Příbram
Čekající na termín očkování282
Přiřazený termín / týden1136
ONP Příbram Zdaboř
Čekající na termín očkování323
Přiřazený termín / týden2290

Potřebuje jarní úklid i vaše okolí? Přírodu vyčistí v Brodě nebo Novém Kníně

26. března 2021   (20:16)
Potřebuje jarní úklid i vaše okolí? Přírodu vyčistí v Brodě nebo Novém Kníně
foto: pribram.cz

Do celorepublikové aktivity Ukliďme Česko se také letos zapojí dobrovolníci na Příbramsku. Úklidy se konají v sobotu 27. března.


V sobotu 27. března se uskuteční další celorepubliková akce s názvem Ukliďme Česko. K dobrovolné aktivitě se připojí také řada míst na Příbramsku. Brigáda se opakuje každý rok, pandemie narušila jen její masový společenský a prostorový rozměr. Úklidy budou probíhat bezkontaktně a v rámci povolených území.
 

Zítra se bude uklízet například v Brodu u Příbrami. Začíná se v 10.00 v Horní ulici, čistění podstoupí místní park, prostor u koupaliště a klubovny. Zájemci o úklid v Obořišti najdou igelitové pytle a informace na návsi u hospody. Organizátor Jan Klička bude na místě od 14.00 do 14.30 a poskytne tipy, kam se vydat. „Cesta na Rosovice, pilu a k ovčínu je opravdu lahůdka a materiálu ke sbíraní je tu dost,“ zmiňuje Jan Klička jeden z nich.
 
Od osmi ráno se na úklid příjezdových komunikací do města a případnou likvidaci černých skládek vydají v Novém Kníně. Sraz je na náměstí Jiřího z Poděbrad. Od 9.00 se k veřejnému úklidu připojí také blízké Libčice, kde se aktivisté zaměří na střed obce a silnice k obci. Výchozím bodem je hasičské zbrojnice na návsi. O hezčí Lisovice se budou od 10.00 snažit místní především úklidem okolních křovin s nahromaděnými odpadky a černými skládkami. Připojit se lze kdykoliv během dne, pytle a rukavice budou k dispozici u hřiště v Lisovicích.
 
Letošní novinkou jsou takzvané pytlomaty, ve kterých si jednotlivci nebo rodiny vyzvednou pytle na odpad. Doplňují je bezpečnostní pravidla a navigace, kde je potřeba uklidit a kde zanechat sesbíraný odpad. Mapu všech zapojených míst na Příbramsku najdou zájemci na webu www.uklidmecesko.cz.
 


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Období následujících čtyř týdnů bude teplotně podprůměrné, srážkově nadprůměrné Období následujících čtyř týdnů bude teplotně podprůměrné, srážkově nadprůměrné Celkově bude období od 17. května do 13. června teplotně podprůměrné a pršet bude … Za týden asi bude možné pořádat kulturní akce uvnitř až pro 500 lidí Za týden asi bude možné pořádat kulturní akce uvnitř až pro 500 lidí Od dnešního dne je možné pořádat kulturní akce venku s maximální účastí 700 sedících … Opilý muž se zákazem řízení ujížděl v Březnici policistům. Když vjel do slepé ulice, dal se na útěk Opilý muž se zákazem řízení ujížděl v Březnici policistům. Když vjel do slepé ulice, dal se na útěk Nadýchal 1,5 promile, test na drogy odmítl. Přijďte 22. května na testovací dny elektrokol Rock Machine a Haibike do Ebike Partners v Příbrami Přijďte 22. května na testovací dny elektrokol Rock Machine a Haibike do Ebike Partners v Příbrami Přichystáno bude více jak dvacet elektrokol na vyzkoušení a otevíráme zbrusu nový … Komerční sdělení Policisté pátrají po svědcích sobotní nehody na dálnici D4 Policisté pátrají po svědcích sobotní nehody na dálnici D4 Řidič po nehodě skončil se synem v nemocnici. Rodina těžce nemocného Káji potřebuje pomoc. Malému bojovníkovi zkomplikovalo život osm minut bez kyslíku Rodina těžce nemocného Káji potřebuje pomoc. Malému bojovníkovi zkomplikovalo život osm minut bez kyslíku Čtyřletý Kája tvrdě cvičí, aby se naučil sedět nebo lézt, aby zvládl držet předměty, … Dětem končí rotační výuka, otevírají se zahrádky restaurací a  fitness centra Dětem končí rotační výuka, otevírají se zahrádky restaurací a fitness centra Ode dneška byla pro školy zrušena i podmínka, že se v nich nesmí potkávat děti z … Vážným zraněním skončila pro muže jízda na kole, do nemocnice ho přepravil vrtulník Vážným zraněním skončila pro muže jízda na kole, do nemocnice ho přepravil vrtulník Záchranná služba vyjížděla v neděli odpoledne k úrazu cyklisty do obce Láz na … Začíná sezona klíšťat. Umíte se nezvaného hosta správně zbavit? Začíná sezona klíšťat. Umíte se nezvaného hosta správně zbavit? Jaro je v plném proudu a pěkné počasí láká do přírody. Při užívání si sluníčka bychom …
Koncerty na Svaté Hoře opět vítají příznivce varhanní hudby, zatím na dálku Koncerty na Svaté Hoře opět vítají příznivce varhanní hudby, zatím na dálku Interpretem Nedělní varhanní půlhodinky je Adam Suk. On-line přenos začíná ve …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz