Pošta od února zdraží známku na dopis o dvě Kč na 23 korun
24. listopadu 2022 (15:38)
Vzrostou rovněž ceny za poslání doporučených zásilek nebo poštovních poukázek.
Česká pošta zvýší od února cenu za doručení obyčejného dopisu o dvě koruny na 23 korun. Známka pro prioritní doručení zdraží z 28 na 30 korun. Vzrostou rovněž ceny za poslání doporučených zásilek nebo poštovních poukázek. Vyplývá to z ceníku na stránkách České pošty na který upozornil web Peníze.cz.
Naposledy podnik zvyšoval ceny od letošního listopadu. Zdražování je podle zástupců pošty reakcí na rostoucí náklady, zejména drahé energie a pohonné hmoty.
Cena ekonomické varianty doporučeného dopisu bude nově začínat na 62 korunách namísto dosavadních 52 Kč, cena prioritní varianty stoupne o deset korun na 69 korun. Cena firemního psaní vzroste o dvě koruny v ekonomické i prioritní variantě a podobně zdraží i cenná psaní, která budou začínat na 67 Kč. Ceny balíkových služeb včetně Balíkovny se nezmění.
Poštovní a dobírkové poukázky zdraží ve všech případech o tři koruny. Základní cena za poslání částky do 5000 Kč se od února zvýší na 52 Kč u poukázky typu A, na 45 Kč u poukázky typu B a na 61 Kč u poukázky typu C.
Již od ledna příštího roku pak vzroste cena za odeslání poštovní datové zprávy přes datovou schránku. Z dosavadních pěti korun se zvýší na deset korun. V ceníku se podle webu Peníze.cz od ledna nově objeví limit pro zprávy 20 MB.
Cena za hotovostní platbu SIPO na přepážce rovněž od ledna stoupne z dosavadních 25 na 28 korun, s využitím Zákaznické karty z 19 na 22 korun. Také za platbu SIPO u poštovního doručovatele si lidé od ledna připlatí tři koruny, nově přijde na 32 korun.
Od letošního listopadu pošta zdražila posílání dopisů, balíků i poštovních poukázek. Doručení obyčejného dopisu podražilo o dvě koruny na 21 korun, prioritní psaní doručované do druhého dne pak vyjde na 28 Kč namísto 26 Kč. Základní cenu služby Balíkovna podnik zvýšil o deset korun na 75 Kč, s dobírkou na 94 Kč. Pro registrované uživatele se cena nezměnila.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Stavební úřad zastavil práce na domě, kde dělníci obezdili elektrické vedení
•Kristián Šimek a Tomáš Krejčí: Seznamte se s mladými nadějemi českého tenisu
•ČEZ vyzval své klienty k samoodečtu energií, má to pomoci k nastavení záloh
Další články
Policie během tří dnů narazila na opilé i zdrogované řidiče. Zkontrolovala přes 2100 aut
Více než dva tisíce zkontrolovaných vozidel, stovky přestupků a desítky řidičů pod …
AKTUALIZOVÁNO
Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5 milionů. A přesto fotbal získal nejvyšší dotaci
Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5,3 milionu korun. Vůči …
AKTUÁLNĚ
Záchranná mise na Dole Anna: Ze Dne otevřených dveří přímo k zásahu
PŘÍBRAM – Zatímco dvůr centrální hasičské stanice ve Školní ulici byl plný dětí ze …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Dubánci vyrážejí mezi lidi. V Dobříši otevřou novou rodinnou stezku
Malé postavičky z přírodnin, které si získaly srdce dětí i dospělých, přicházejí s …
DOBŘÍŠ
Střet u Vranovic: Tesla srazila divočáka, silnice na Rožmitál byla průjezdná jedním pruhem
V úterý 12. května po 21. hodině večer došlo na silnici č. I/18 k nehodě. Na trase z …
AKTUALIZOVÁNO
Sto metrů příbramské historie. Na Březových Horách vzniká velkoplošná malba
V Kladenské ulici na Březových Horách začne už ve středu 13. května vznikat …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pičínská rybka 2026: kdo vytáhne vítězný kousek?
ČRS MO Bohutín ve spolupráci s obcí Pičín, místním SDH a dalšími partnery pořádá 4. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Mezinárodní den sester si v příbramské nemocnici připomněli poděkováním zdravotním sestrám
Oblastní nemocnice Příbram si v úterý 12. května připomněla Mezinárodní den sester. …
Hasiči likvidují požár v rodinném domě ve Věšíně
Několik jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahuje v úterý 12. května u …
AKTUALIZOVÁNO
Taxikář zachránil ženě 300 tisíc. Málem je předala falešným policistům z Příbrami
Jen díky duchapřítomnosti řidiče taxislužby nepřišla devětačtyřicetiletá žena o 300 …
AKTUÁLNĚ




