Pošta bude garantovat doručení před Vánoci pro balíky podané do 21. prosince
25. listopadu 2022 (15:45)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Nevyzvednuté zásilky budou po svátcích 27. prosince k dispozici na ukládací poště.
Česká pošta bude letos zaručovat doručení balíku do Štědrého dne, pokud bude podaný nejpozději 21. prosince. Pokud pošťáci 23. prosince adresáta nezastihnou, uloží zásilku na místním depu, kde si ji lidé budou moci vyzvednout 24. prosince do 11:00, informoval mluvčí pošty Matyáš Vitík.
Nevyzvednuté zásilky budou po svátcích 27. prosince k dispozici na ukládací poště. Pro podání a vyzvednutí balíků mají zákazníci k dispozici pobočky České pošty a rozšířenou síť Balíkoven. Další z možností je doručení na adresu. Novinkou v letošním roce je síť Balíkoboxů.
"Vyzvednutí balíku v boxech je pro zákazníka rychlé a intuitivní. Stačí zadat na displeji boxu kód pro vyzvednutí, otevře se schránka a je to. Hlavní výhodou je, že boxy fungují většinou sedm dní v týdnu, 24 hodin denně, Do konce roku plánujeme mít v provozu na 200 Balíkoboxů," uvedl manažer útvaru regionální logistika Tomáš Kubina.
Konkurenční kurýrní služba PPL uvádí, že do Štědrého dne stihne doručit 98 procent zásilek podaných k přepravě 22. prosince. "V sezoně očekáváme největší nápor v období těsně před vánočními svátky s predikcí, že letos můžeme pokořit hranici 500.000 zásilek za den, což by znamenalo desetiprocentní nárůst od loňské sezony,“ uvedl generální ředitel PPL Petr Horák. Aby společnost tyto obrovské objemy zvládla, nabere před Vánocemi stovky sezonních řidičů a také manipulačních pracovníků navíc. Balíky bude vozit 2000 aut.
Další přepravce GLS doporučuje objednávat dárky s doručením na domácí adresu do pondělka 19. prosince. Firma před letošní slevovou akcí Black Friday rozšířila svoji síť výdejních míst o vlastní samoobslužné boxy, tzv. GLS Parcel Boxy. V pilotním provozu jich pro letošní sezonu bude 85, a to napříč celou zemí.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Soutěže o hodnotné ceny pokračují: Vyhrajte akumulátorový vysavač
•Unikátní slaměný betlém v Čenkově již tvoří šest desítek postav v životní velikosti
•Na náměstí v Příbrami je opět k vidění ručně vyřezávaný dřevěný betlém
Další články
Drkolnov vře kvůli plánovanému parkovišti. Město říká, že reaguje na dlouhodobé prosby obyvatel. Petice tvrdí opak
Na příbramském Drkolnově se rozhořel spor o plánované parkoviště v Družstevní ulici. …
AKTUÁLNĚ
/FOTO UVNITŘ/ Policie pátrá po šestnáctileté dívce z Příbramska
Policie České republiky vyhlásila pátrání po šestnáctileté Janě Bohaté z Příbramska. …
AKTUÁLNĚ
Čapí rodinky pod dohledem kamer: V Milíně i v Rožmitále lidé sledují malé čápy
Návrat čápů každoročně přitahuje pozornost lidí napříč regionem. Zatímco v Milíně už …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Srážka dvou aut u Dubence: Zraněnou řidičku museli hasiči z vozu vyprostit
Dvě osobní auta se v úterý odpoledne srazila na silnici 18 u obce Dubenec na …
AKTUALIZOVÁNO
Hlubošská olympiáda, tradice, která vede děti ke sportu
Mateřská škola Hluboš letos uspořádala již 18. ročník Hlubošské olympiády, tradiční …
ŠKOLSTVÍ
Na středočeských silnicích v květnu zemřelo sedm lidí, na Příbramsku zemřel řidič po pádu auta z mostu
Na středočeských silnicích zemřelo v květnu při dopravních nehodách sedm lidí, o dva …
DOPRAVA
Příbramské divadlo uvede premiéru Zamilovaného Shakespeara. Příběhu lásky, který inspiroval Romea a Julii
Jak mohla vzniknout největší milostná hra všech dob? Odpověď nabízí romantická komedie …
KULTURA
Nové kolumbárium a velké opravy. Hřbitov na Hvězdičce čeká přestavba za miliony
Město Příbram zahajuje první etapu rozsáhlých úprav městského hřbitova na Hvězdičce. …
POLITIKA
Převaláci už jsou v Kazachstánu. Proběhl další unikátní transport
Další krok v návratu koní Převalského do volné přírody se uskutečnil v neděli 31. …
AKTUALIZOVÁNO
Příbramský Oxygen ovládl Evropu. Juniorky získaly zlato, kadetky přidaly stříbro
Obrovský úspěch slaví příbramský klub Oxygen. Jeho závodnice se vrátily z mistrovství …
SPORT




