Poslední týden roku bude teplý a větrný, občas zaprší
25. prosince 2023 (08:46)
foto: pixabay
Dnešní vítr bude v nárazech dosahovat rychlosti až 70 kilometrů za hodinu, odpoledne a večer postupně zeslábne.
Poslední týden letošního roku bude nadprůměrně teplý, maxima se budou držet kolem deseti stupňů Celsia. Občas zaprší, na horách mohou být srážky sněhové. Dnes a ve čtvrtek bude foukat silný vítr. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Stálé také platí výstraha před záplavami.
Dnes budou nejvyšší denní teploty mezi osmi až 12 stupni Celsia. Pršet by mělo i na horách. "Vlivem tání sněhu se budou zvedat hladiny toků místy s dosažením stupňů povodňové aktivity," uvedli meteorologové. Ráno platil nejvyšší povodňový stupeň na zhruba 15 místech.
Vítr bude v nárazech dosahovat rychlosti až 70 kilometrů za hodinu, odpoledne a večer postupně zeslábne. V úterý už by měl být vítr jen mírný. Nejvyšší teploty se opět dostanou nad deset stupňů. Přeháňky se vyskytnou ojediněle. Podobné počasí bude i ve středu.
Ve čtvrtek vítr opět zesílí. Bude polojasno až oblačno, v pátek se pak začne od severozápadu zatahovat. Podmračené počasí vydrží i o silvestrovském víkendu, na většině území ČR se objeví občasný déšť nebo přeháňky, od středních poloh mohou být smíšené nebo sněhové. Nejvyšší teploty se budou od čtvrtka opět držet kolem deseti stupňů Celsia.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Silný vítr Česko stále neopouští, foukat bude až do pondělního dopoledne
•Středočeští hasiči měli v noci velké množství výjezdů, hlavně ke spadlým stromům
•Na středočeských silnicích leží zbytky rozbředlého sněhu, místy je ledovka
Další články
Prázdninový hit: úzkokolejka, kterou děti milují. Vlak jede každý den
Jindřichohradecká úzkokolejka se po 3,5 letech pauzy vrátila na koleje a nabízí přesně …
TIP NA VÝLET
Okresní soud reaguje na článek o hrající fontáně. Technologie je podle něj nefunkční a obnova by stála statisíce
Po zveřejnění článku o hrající fontáně na náměstí Arnošta z Pardubic, která je už …
ANKETA
Soutěž: Vyhrajte dvakrát dvě VIP vstupenky na zahájení Silmet Rally Příbram
Silmet Rally Příbram se jede už o nadcházejícím víkendu. A díky generálnímu partnerovi …
SOUTĚŽ
Každý déšť spláchne plast do řek. Jednoduchá síť na kanálu tomu dokáže zabránit
Mikroplasty už nejsou hrozba budoucnosti. Jsou v pitné vodě, v dešti, v lidské krvi i …
ZAJÍMAVOSTI
Po víkendových přeháňkách přijde obrat. Česko čeká návrat tropů, teploty příští týden překročí třicítku
Po krátkém ochlazení se do Česka vrátí pravé letní počasí. Meteorologové očekávají, že …
POČASÍ
Příbramská nemocnice nasadí technologii, kterou má jako první v ČR. Robotické operace začnou 2. září
Oblastní nemocnice Příbram má jako první nemocnice v ČR k dispozici nejnovější …
AKTUÁLNĚ
Fesťáczek Presents poprvé ovládne Lesní divadlo Skalka. Rodiny čeká den plný hudby, divadla i zábavy
Rodinný festival Fesťáczek letos přichází s novým názvem Fesťáczek Presents a vůbec …
AKTUÁLNĚ
Nový hit internetu: Espresso s energy drinkem. Opravdu funguje, nebo je to jen trend?
Sociální sítě v posledních měsících zaplavuje nový nápoj, který si získává stále větší …
ZAJÍMAVOSTI
Brdonoš je plnoletý. 18. ročník přinese změny, které tu ještě nebyly
V Podlesí se chystá 18. ročník triatlonu Brdonoš. Letos s novým konceptem, ale se …
SPORT
Policie varuje: Koloběžkáři riskují pokuty i vážné nehody.
Elektrokoloběžek na silnicích rychle přibývá, s nimi ale i počet přestupků a …
DOPRAVA




