Poslední srpnový víkend k vodě vyrazí už jen otužilec. Počasí bude připomínat spíše podzim
28. srpna 2020 (13:42)
Poslední prázdninový víkend nám přinese citelné ochlazení, přibyde velká oblačnost a s ní i výskyt srážek. Teplotní rozdíly mezi chladnějším západem a teplejším východem republiky budou dosahovat rozdílu až 10 °C. S návratem teplého letního počasí nemůžeme počítat ani začátkem září, ba naopak. Nejen meteorologický podzim, který začíná 1. září, ale i typický podzim už je tady.
V pátek odpoledne se začne postupně obloha zatahovat. Počasí bude ovlivňovat studená fronta, po jejímž přechodu sem pronikne studený vzduch od severozápadu. Večer může dorazit déšť a ojediněle bouřky. Noční teploty klesnou na 11 až 7°C.
O víkendu budeme potřebovat silnější vrstvu oblečení a deštník
V sobotu už nám tričko nepostačí, budeme se muset přiobléknout. Podle ČHMÚ bude zataženo až oblačno a místy musíme počítat s deštěm nebo přeháňkami, které budou ráno a večer intenzivnější. Oproti pátku se výrazněji ochladí, přes den očekávejme teploty mezi 19 a 22 °C. V noci se nám pak ochladí na 16 až 12 °C.
Neděle bude ve stejném duchu, jako sobota. Jen se ještě trochu ochladí, denní teploty budou 18 až 21 °C a noční teploty budou klesat na 15 až 11 °C.
Co se týče větru, alespoň ten se o své slovo nehlásí. Po celý víkend bude slabý nebo mírný, hlavně v pátek.
Nový pracovní týden pak začne ve stejném znamení jako víkend. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat do 18 °C. Meteorologové předpovídají oblačno až zataženo, které bude doprovázeno deštěm a přeháňkami. Ranní teploty se budou pohybovat okolo 10 °C. Od středy bude postupně oblačnosti ubývat a denní teploty by měly stoupat k 22°C.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČHMÚ
autor: Jana Fedorová
Další články
Parkování, bydlení i hospodaření města. Šance pro Příbram - Naše Česko představuje kandidáty
Šance pro Příbram - Naše Česko představila kandidátní listinu pro podzimní komunální …
VOLBY 2026
Komáři mají svůj den. Proč připadá Světový den komárů právě na 20. srpna?
Stačí večer vyrazit ven a jejich přítomnost člověk většinou pozná během několika …
ZAJÍMAVOSTI
Hrady a zámky po setmění ožijí. Hradozámecká noc nabídne příběhy, tajemství i romantiku
Už v sobotu 22. srpna se po celé republice otevřou hrady, zámky a další památky také …
AKTUÁLNĚ
Havárie vodovodu v Husově ulici ochromila dopravu v Příbrami, řidiči stojí v kolonách
Doprava v centru Příbrami aktuálně tvrdě kolabuje kvůli havárii hlavního vodovodního …
AKTUALIZOVÁNO
Rozkvetlá louka jako klimatizace? U Příbrami to funguje
V krajině, která se v srpnu změnila v rozpálenou kulisu, existují místa, kde se život …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Kulturní jízda pro každého výletníka Čapka i Dvořáka za cenu jedné vstupenky
Spojte letní výlet s historií, literaturou a hudbou. Na Příbramsku a Dobříšsku můžete …
TIP NA VÝLET
Robotická chirurgie přichází do Příbrami. Pomůže i pacientům s nádorovými onemocněními
Na začátku září zahájí Oblastní nemocnice Příbram provoz robotického chirurgického …
AKTUÁLNĚ
Z hospody do záchranné stanice: Neuvěřitelný příběh lišáka Větrníka z Hrachova pokračuje i po dvanácti letech
Dojemný životní příběh lišáka Větrníka, který jako malé osiřelé mládě našel azyl v …
ZVÍŘATA
Alkohol dětem? V Německu končí. U nás je to pořád kulturní tradice
Německo ruší výjimku, která dovolovala čtrnácti- a patnáctiletým pít pivo nebo víno v …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Výstraha: Česko čekají silné bouřky! Dorazí vítr, přívalový déšť i kroupy
Česko se musí připravit na další výraznou bouřkovou situaci. Meteorologové vydali …
AKTUALIZOVÁNO





