Pořadatelé zrušili letošní Hudební festival Antonína Dvořáka
16. dubna 2020 (11:23)
Pořadatelé zrušili letošní Hudební festival Antonína Dvořáka v Příbrami. Kvůli pandemii koronaviru ho odložili na příští rok, nový termín zahájení 52. ročníku je 20. dubna 2021.
Přehlídka měla od konce letošního dubna do začátku června nabídnout 15 klasických koncertů, dvě operní představení pro děti či sérii vystoupení pod otevřeným nebem. Ještě na začátku koronavirové epidemie pořadatelé doufali, že se aspoň část koncertů odehraje. Nakonec to ale nebude možné.
"Na základě prohlášení vlády ČR k předpokládanému postupu při uvolňování opatření a omezení souvisejících s pandemií koronaviru není možné realizovat ani jeden z naplánovaných koncertů letošního ročníku Hudebního festivalu A. Dvořáka Příbram. S lítostí tak oznamujeme definitivní zrušení letošního ročníku, který přesouváme na příští rok," uvedla Svobodová.
Vstupenky za zrušené koncerty budou proplaceny podle pokynů na webu Ticketportal.cz. On-line platby budou automaticky vráceny na účet, z nějž byly uhrazeny. V případě nákupu přes prodejní místa bude možné vrátit vstupenky kdykoliv během dvou měsíců od chvíle, kdy budou tato místa opět otevřena.
Cílem festivalu je připomínat Dvořákovo dílo a přiblížit nejen příbramskému publiku v reprezentativní nabídce další tituly české a světové hudební tvorby. Festivalové koncerty se konají v Divadle Antonína Dvořáka, v kostele svatého Jakuba Staršího, Galerii Františka Drtikola a na Svaté Hoře, ale i v Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké, na dobříšském zámku, v Galerii Ludvíka Kuby a na radnici v Březnici a v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Třebsku.
foto: pribram.cz, ČTK
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
František Nedvěd míří do Rožmitálu. Večer plný písní, emocí a nové energie
Hudba, která pohladí po duši, známé melodie i čerstvé novinky. Už v sobotu 7. února od …
Leoš Mareš opět rozdával dobro – pomohl moderátorce s vážnou nemocí
Moderátor Leoš Mareš i letos nezklamal a pokračuje ve své tradiční dobročinné …
Papež Lev XIV. jmenoval Stanislava Přibyla novým pražským arcibiskupem. Přibyl působil na Svaté Hoře
Papež Lev XIV. 2. února jmenoval novým pražským arcibiskupem Mons. Stanislava Přibyla. …
Problém s kojeneckými výživami. Obsahují nebezpečný toxin!
Státní hygienická služba upozorňuje rodiče na závažné zdravotní riziko spojené s …
Pyrotechnika u zooparku Jeleni Homole: policie uznala pochybení, areál řeší následky
Krajské ředitelství policie Středočeského kraje prověřilo postup hlídky, která 1. …
FOTOGALERIE
Nový šéf středočeské policie pracoval v Příbrami přes sedmnáct let
Krajské ředitelství policie Středočeského kraje vede od 1. února plukovník Ondřej …
Nový bazén v Příbrami: tobogán zatím ne, autobusy odjedou pryč a parkování má plán
Kolem projektu nového plaveckého bazénu se po zveřejnění dokumentace objevila řada …
Nepřehlédněte
Bílá a hnědá ovládnou rok 2026. Do módy se vrací 80. léta i široké kalhoty
Bílá a hnědá, široké kalhoty a inspirace 80. léty minulého století. Právě tyto prvky …
Záchranáři zasahovali pod vrcholem Praha: přistál i vrtulník
V sobotu odpoledne se pod vrcholem Praha ve středních Brdech odehrála dramatická …
Jarní prázdniny: policie připomíná zásady bezpečného pohybu doma, na horách i na silnicích
S blížícím se obdobím jarních prázdnin je čas připomenout si, jak si děti i dospělí …





