vývoj epidemie COVID-19
testovaní nakažení uzdravení zesnulí
celá ČR 436372 9200 6502 319
Středočeský kraj 6658 1063 844 23
okres Příbram ? 52 48 1


Pořadatel: Rodiče dětí chtějí stornovat tábory, peníze nemáme z čeho vracet

Nepřehlédněte
20. dubna 2020   (06:19)
Pořadatel: Rodiče dětí chtějí stornovat tábory, peníze nemáme z čeho vracet

„Vybrali jsme od rodičů finance, ty jsme investovali do našeho tábořiště a přípravy programu. Zaplatili jsme zálohy elektřiny, objednali programové návštěvy a nakoupili vybavení. Peníze na vrácení nemáme,“ říká Jan Borůvka.


O možnosti, že by při dobrém vývoji epidemie nového koronaviru mohly být tábory až v srpnu, hovořil minulý týden ministr školství Robert Plaga (ANO) a epidemiolog Rastislav Maďar. Někteří pořadatelé táborů s tímto krokem nesouhlasí a napsali dopis zástupcům vlády a hlavní hygieničce, ve kterém je vyzývají k diskusi o podmínkách pro tábory od července.

Jan Borůvka pořádá dětské tábory spoustu let. Provozoval několik tábořišť, v letošním roce zakoupil jedno vlastní v Bělčicích. V rozhovoru prozradil, jaká je situace ohledně storna zájezdů, ale i to, jak se vypořádává se současnou krizí.
Jak dlouho a kde pořádáte dětské tábory?
Pod hlavičkou Klubu 112 je pořádáme již 13. rokem. Naší primární cílovou skupinou jsou děti příslušníků a zaměstnanců IZS, tj hasičů, policistů a záchranářů. Vystřídali jsme několik lokalit, před letošní sezonou jsme zakoupili první vlastní tábořiště v Bělčicích.
Kolik dětí se zúčastní každoročních turnusů?
Dříve naše tábory měly kapacitu až 130 dětí, ale letos jsme museli snížit počet na 100, protože Bandárie (naše tábořiště) má menší kapacitu, kterou ale chceme postupně navýšit na náš standardní počet. Letos máme, nebo jsme měli mít, čtyři turnusy a celkově téměř 340 dětí.

V jakých termínech obvykle přijímáte rezervace?
O naše tábory je zpravidla obrovský zájem. Tábory děláme trochu jinak než ostatní. Nabízíme atraktivní aktivity. V maximální míře dbáme na bezpečnost, kvalitu, zábavu, ale také na nové dovednosti a zkušenosti. Naším krédem je, že chceme děti posouvat dál. Nejsme místem pouhých her, ale děti se snažíme vychovávat a vzdělávat.
 
Na naše tábory se děti hlásí od října, kdy zpracujeme téměř polovinu přihlášek. Další velký boom je v lednu, protože rodiče přestanou řešit Vánoce a zaměří se na další palčivý problém, a to je prázdninový provoz. Nicméně, už od začátku března nám dorazilo asi jen 5 přihlášek a my nyní máme asi z jedné třetiny prázdnou kapacitu.
Kdo se podílí na pořádání táborů? Připravujete hygienická opatření?
 Většina našeho týmu jsou profesionálové ze záchranných a bezpečnostních složek. Připravujeme se na případná omezení na táborech. Sami si zpracováváme analýzu rizik a mnoho obětujeme na zajištění maximální hygieny dětí. Situace chceme využít a zajistit tak dětem nejčistší tábor v Čechách. Ale i tak se děti na táboře ušpiní a o to také přeci trochu jde. Správnou stravou, sportem, pobytem v přírodě posílíme jejich imunitu.
Souhlasíte s opatřeními, které prozatím zakazují pořádání táborů standardně od července?
Veškerá opatření sledujeme netrpělivě každý den. I když nás to stojí nemalé nervy a navíc, nás to dostane do nemalých problémů, respektujeme je. Respektu k autoritám učíme i naše děti. Nyní je zapotřebí se stejným respektem přistoupit i k opatřením. Ano. Líbilo by se nám vědět, že tábory budou celé léto. Ale chápeme, že situace je náročná a musíme se jí podřídit. My jako organizace to nějak přežijeme s obrovskými problémy, ale přežijeme.
Vzniknou vám pravděpodobně velké náklady..
Ano, budeme v obrovském propadu. Vybrali jsme od rodičů finance, ty jsme investovali do našeho tábořiště a přípravy programu. Objednali jsme a zaplatili již nějaké věci atd. Mnoho rodičů si myslí, že když uhradí za tábor, peníze se čerpají až v den nástupu. Ale my platíme zálohy elektřiny, objednáváme programové návštěvy, kupujeme vybavení. A to se děje po celý rok. Obracejí se na nás rodiče s tím, že to chtějí vystornovat a zda jim vrátíme všechno. Máme storno podmínky, ale ty jsou na problémy jednotlivců, a ne desítek zájemců.
Máte finanční prostředky na vyplacení storno poplatků?
Upřímně, nemáme z čeho vracet. Pokud se situace uklidní, budeme opravdu velmi rádi. A pokud nám přijdou i nějaké nové přihlášky, bude to konec téměř tři měsíců nervů, co bude a jak bude. I tak se připravujeme na sezonu, jako by normálně měla být. Nemůžeme si dovolit jen čekat. Musíme makat abychom nebyli v červenci zaskočení. Jsme naštěstí optimisté a věřím, že to společně dáme. Zde je zapotřebí apelovat na lidi, kteří nedodržují vládní nařízení. I jeden pitomec bez roušky může ohrozit naše letní plány. Když se najdou dva a více, tak to nikdy neskončí.
Takže opatření tedy kvitujete?
Přestal jsem podnikat, abych se mohl letos věnovat jen přípravě tábořiště. Nyní jsem zcela bez příjmů, bez vidiny pozitivní budoucnosti, ale respektuji nařízení. Doba vychovává individuality, které si myslí, že vždy mohou všechno. Já nebudu tlačit na vládu, aby něco spustila. Na 99 % má mou důvěru a souhlasím s jejich kroky. Lidé by měli více poslouchat, a také si vidět dál než na špičku nosu. Jestli se to spustí brzo, budeme Itálii a Španělsku závidět stavy mrtvých. Osobně bych nechal virus vyhladovět, ale na to je potřeba respektovat nařízení vlády všemi lidmi.
 
Půlka národa podniká na černo, daní na oko, optimalizuje náklady a příjmy, nevytváří rezervy. A nyní jen nadávají. Já jsem rezervu použil. Koupil tábořiště, které opravuji. Jsem nyní opravdu na prášky a v háji. Ale nebudu kritizovat nebo se snažit ovlivňovat něco, čemu na 100 % nerozumím.
Takže opatření tedy kvitujete?
Přestal jsem …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: Jan Borůvka

autor: Tomáš PečenkaNepřehlédněte

Přibylo lidí s úzkostí nebo sebevražednými myšlenkami. Na Příbramsku ukončili život dva lidé Přibylo lidí s úzkostí nebo sebevražednými myšlenkami. Na Příbramsku ukončili život dva lidé Během čtrnácti dnů spáchali sebevraždu skokem z hráze Orlické přehrady dva lidé. 26. května 2020   (21:43) Nepřehlédněte Příbramská studentka bojuje o finále Miss České republiky Příbramská studentka bojuje o finále Miss České republiky Barboru kromě dalších kol soutěže letos čeká i maturita a přijímací zkoušky na vysokou školu. 26. května 2020   (06:29) Nepřehlédněte Od úterý se otevřou všechny přechody s Německem a Rakouskem. Na Slovensko od středy na 48 hodin bez testů Od úterý se otevřou všechny přechody s Německem a Rakouskem. Na Slovensko od středy na 48 hodin bez testů Od úterý se otevřou všechny silniční a železniční přechody na hranicích s Rakouskem a Německem. Od středy budou moci Češi a Slováci mezi zeměmi cestovat bez nutnosti negativních testů na onemocnění covid-19 a bez karantény, pokud se vrátí zpět do své země do 48 hodin. 25. května 2020   (18:53) Nepřehlédněte Firmám do 50 zaměstnanců by stát mohl odpustit sociální odvody za červen až srpen Firmám do 50 zaměstnanců by stát mohl odpustit sociální odvody za červen až srpen Sociální pojištění a příspěvek na politiku zaměstnanosti, které platí zaměstnavatel, činí 24,8 procenta pracovníkova výdělku. 25. května 2020   (18:21) Nepřehlédněte Restaurace a hospody otevřou v pondělí. Lidé jsou natěšení, snad jim to vydrží, říká provozní pizzerie Restaurace a hospody otevřou v pondělí. Lidé jsou natěšení, snad jim to vydrží, říká provozní pizzerie Restaurace a hospody mohou v pondělí po více než dvou měsících otevřít hostům své vnitřní prostory, které musely 14. března uzavřít kvůli šíření koronaviru. 24. května 2020   (09:13) Nepřehlédněte


Další články

Příbram porazila Olomouc 2:1. V tabulce se odrazila z posledního místa Příbram porazila Olomouc 2:1. V tabulce se odrazila z posledního místa Testem z matematiky a francouzštiny začne v pondělí ráno státní část maturitních zkoušek Testem z matematiky a francouzštiny začne v pondělí ráno státní část maturitních zkoušek Za krádež aviváží může skončit až na tři roky ve vězení Za krádež aviváží může skončit až na tři roky ve vězení S příchodem astronomického léta se oteplí, bude až 27 stupňů S příchodem astronomického léta se oteplí, bude až 27 stupňů Čapkův památník v červenci zpřístupní spisovatelovu garáž Čapkův památník v červenci zpřístupní spisovatelovu garáž Babiš: Postup hejtmanky Jermanové byl zbytečný. Trestní oznámení nepřinese žádný užitek Babiš: Postup hejtmanky Jermanové byl zbytečný. Trestní oznámení nepřinese žádný užitek Případem se zabývají kriminalisté z odboru extremismu a terorismu. 29. května 2020   (19:09) Rozsáhlý výpadek Vodafonu způsobily technické chyby Rozsáhlý výpadek Vodafonu způsobily technické chyby Vodafone jako kompenzaci výpadku nebude během dneška odečítat svým zákazníkům data z mobilních tarifů. Opatření se týká jak firemních, tak nefiremních zákazníků, tarifů i předplacených karet. 29. května 2020   (14:59) Víte, po kom se jmenují příbramské ulice? Město nainstaluje dodatkové tabule Víte, po kom se jmenují příbramské ulice? Město nainstaluje dodatkové tabule U některých názvů je to zcela jasné, některé by si zasloužili více pozornosti. Ta se jim nyní dostane díky projektu Poznejte ulice Příbrami. 29. května 2020   (14:37) Motorkář přišel při havárii u Lochovic o nohu, první pomoc muži poskytla projíždějící zdravotní sestra Motorkář přišel při havárii u Lochovic o nohu, první pomoc muži poskytla projíždějící zdravotní sestra
Foto: Neznámý vandal posprejoval fasádu vodojemu u Milína Foto: Neznámý vandal posprejoval fasádu vodojemu u Milína Příbramští policisté pátrají po pachateli trestného činu poškození cizí věci, za který může skončit až rok ve vězení. 29. května 2020   (10:26) Pátrání: Řidič nedal přednost motorkáři a z místa nehody ujel Pátrání: Řidič nedal přednost motorkáři a z místa nehody ujel Hejtmanka žádá policii, aby opět posoudila oznámení v kauze roušek Hejtmanka žádá policii, aby opět posoudila oznámení v kauze roušek Výsuvné sloupky v Pražské ulici budou mít akustické detektory sirén, záchranářům umožní bezproblémový přístup Výsuvné sloupky v Pražské ulici budou mít akustické detektory sirén, záchranářům umožní bezproblémový přístup Řidička Peugeotu po technické závadě zdemolovala oplocení Řidička Peugeotu po technické závadě zdemolovala oplocení Hasiči v ulici třída Kpt. Olesinského řídili dopravu kyvadlově. 28. května 2020   (19:45) Zákazníci Vodafonu nemohou volat, nefungují ani datové služby Zákazníci Vodafonu nemohou volat, nefungují ani datové služby Kdy pracovníci potíže odstraní, zatím není jasné. 28. května 2020   (17:22) Pohonné hmoty dál zdražily, nad 26 korunami za litr je už i nafta Pohonné hmoty dál zdražily, nad 26 korunami za litr je už i nafta Na Příbramsku nakoupíte litr Naturalu v průměru za 27,12 Kč/l, naftu pak za 26,90 korun 28. května 2020   (17:03) Do třetího ročníku participativního rozpočtu bylo přihlášeno sedmnáct projektů Do třetího ročníku participativního rozpočtu bylo přihlášeno sedmnáct projektů Do hlasování veřejnosti, které bude zahájeno 1. června, postoupilo deset návrhů. 28. května 2020   (14:26) Rodičům zůstává nárok na ošetřovné do 30. června, musejí však uvést objektivní důvody Rodičům zůstává nárok na ošetřovné do 30. června, musejí však uvést objektivní důvody Až do 30. června zůstává nárok na ošetřovné všem rodičům, kteří se z objektivních důvodů rozhodnou neumístit dítě do školy či školky. Důvod pak uvedou v aktualizovaném tiskopisu „Výkaz péče o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení“. Podpora zůstává ve výši 80 % denního vyměřovacího základu za kalendářní den. 28. května 2020   (11:18) Největší důlní neštěstí v Evropě se stalo na Březových Horách, zemřelo 319 horníků Největší důlní neštěstí v Evropě se stalo na Březových Horách, zemřelo 319 horníků Uzavírka Husovy a Milínské ulice čeká Příbram až v příštím roce Uzavírka Husovy a Milínské ulice čeká Příbram až v příštím roce Nepřihlásili jste dítě do výuky na prvním stupni? Do skupin lze přihlásit i další školáky Nepřihlásili jste dítě do výuky na prvním stupni? Do skupin lze přihlásit i další školáky CK Alexandria zrušila letní zájezdy.  Důvodem jsou výrazné změny podmínek v destinacích, které ovlivní kvalitu dovolených CK Alexandria zrušila letní zájezdy. Důvodem jsou výrazné změny podmínek v destinacích, které ovlivní kvalitu dovolených Zájezdy na léto už zrušily také CK Exim Tours a Fischer. 27. května 2020   (20:15) Lidé by se už neměli bát navštívit nemocnici a zanedbávat tak chronické problémy Lidé by se už neměli bát navštívit nemocnici a zanedbávat tak chronické problémy Přinášíme komentář ředitele příbramské nemocnice k proběhlé epidemii covid-19. 27. května 2020   (18:51) Příbram prodává turistický vláček, minimální cena je 483 tisíc korun Příbram prodává turistický vláček, minimální cena je 483 tisíc korun Firma B.E.S. ukončila šití roušek, nenašla dostatečný odbyt Firma B.E.S. ukončila šití roušek, nenašla dostatečný odbyt Zastupitelé jednali o odměnách, nic nakonec nezmění Zastupitelé jednali o odměnách, nic nakonec nezmění Ani jeden z návrhů zastupitelstvem neprošel. 27. května 2020   (09:34) Příbram při Horváthově debutu remizovala s Ostravou 0:0 Příbram při Horváthově debutu remizovala s Ostravou 0:0 Příbram byla díky podpoře z tribun od začátku aktivnější. 27. května 2020   (07:14) Příbram má nevymahatelné pohledávky v hodnotě 6,4 milionu korun Příbram má nevymahatelné pohledávky v hodnotě 6,4 milionu korun Jedná se o nevymahatelné a promlčené pohledávky za pronájmy bytů a nebytových prostor z minulosti. 27. května 2020   (06:47) Přibylo lidí s úzkostí nebo sebevražednými myšlenkami. Na Příbramsku ukončili život dva lidé Přibylo lidí s úzkostí nebo sebevražednými myšlenkami. Na Příbramsku ukončili život dva lidé Během čtrnácti dnů spáchali sebevraždu skokem z hráze Orlické přehrady dva lidé. 26. května 2020   (21:43) Nepřehlédněte Téměř pětina lidí v nouzovém stavu víc pila alkohol, větší spotřebu přiznali muži Téměř pětina lidí v nouzovém stavu víc pila alkohol, větší spotřebu přiznali muži Nejčastěji se k navýšení jeho konzumace přiznávali lidé ve věkové skupině 26 až 35 let. 26. května 2020   (17:32) Na příbramském nádraží hoří vlak, škoda se vyšplhala na milion korun Na příbramském nádraží hoří vlak, škoda se vyšplhala na milion korun Dobrovolníci Amelie pomáhali i v době koronaviru Dobrovolníci Amelie pomáhali i v době koronaviru Jako nejúspěšnější počin se ukázala online výzva „Roušky pro život s rakovinou“ 26. května 2020   (13:41) Jindřich Vařeka zatím neví, zda bude kandidovat do Senátu Jindřich Vařeka zatím neví, zda bude kandidovat do Senátu Zaměstnanci a plavčíci již bez roušek, kadeřnice odloží štíty Zaměstnanci a plavčíci již bez roušek, kadeřnice odloží štíty Roušky nebudou muset mít ani řidiči vozidel veřejné dopravy, pokud nebudou v přímém kontaktu s cestujícími při jejich odbavení. 26. května 2020   (08:05) Příbramská studentka bojuje o finále Miss České republiky Příbramská studentka bojuje o finále Miss České republiky Nepřehlédněte Polovina dětí se vrátila do školních lavic, výuka probíhá v omezeném režimu Polovina dětí se vrátila do školních lavic, výuka probíhá v omezeném režimu Od úterý se otevřou všechny přechody s Německem a Rakouskem. Na Slovensko od středy na 48 hodin bez testů Od úterý se otevřou všechny přechody s Německem a Rakouskem. Na Slovensko od středy na 48 hodin bez testů Nepřehlédněte Firmám do 50 zaměstnanců by stát mohl odpustit sociální odvody za červen až srpen Firmám do 50 zaměstnanců by stát mohl odpustit sociální odvody za červen až srpen Nepřehlédněte Od úterý už nebudou v obchodech vyhrazené hodiny pro seniory Od úterý už nebudou v obchodech vyhrazené hodiny pro seniory Opatření z druhé poloviny března mělo ochránit seniory jako hlavní rizikovou skupinu před nákazou nemocí covid-19. 25. května 2020   (16:35) ON-LINE: Zastupitelé znovu zasedají po přerušeném jednání z minulého týdne ON-LINE: Zastupitelé znovu zasedají po přerušeném jednání z minulého týdne Kvůli bezpečným rozestupům se bude jednat v estrádním sále kulturního domu. 25. května 2020   (15:59)


Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz