vývoj COVID-19
4. 12. 2020
Bohostice 1
Bohutín 16
Borotice 1
Bratkovice 1
Březnice 25
Bukovany 2
Čenkov 1
Cetyně 7
Chotilsko 1
Dlouhá Lhota 2
Dobříš 45
Dolní Hbity 6
Drahlín 10
Drásov 4
Drevníky 5
Drhovy 1
Dubenec 1
Dublovice 6
Háje 2
Hluboš 1
Hudčice 1
Jablonná 3
Jesenice 3
Jince 3
Kamýk n. V. 9
Klučenice 2
Korkyně 1
Kosova H. 3
Kotenčice 1
Krásná H. 3
Láz 6
Lazsko 2
Lešetice 1
Lhota u Pb 2
M. Hraštice 9
Milín 14
Mokrovraty 2
Nalžovice 9
Nechvalice 5
Nečín 3
Nedrahovice 2
Nepomuk 2
Nová Ves p. P. 12
Nový Knín 5
Obecnice 7
Obořiště 4
Obory 2
Pečice 3
Petrovice 3
Počepice 9
Podlesí 2
Příbram 194
Příčovy 3
Prosen. L. 1
Radětice 1
Rosovice 2
Rožmitál p. T. 45
Rybníky 7
Sádek 1
Sedlčany 62
Sedlec-Prč. 29
Sedlice 4
Smolotely 5
Solenice 7
Stará Huť 3
Starosedlský H. 3
Suchodol 4
Svatý Jan 3
Tochovice 7
Trhové Dušníky 4
Tušovice 3
Velká Lečice 3
Věšín 6
Višňová 3
Voznice 3
Vrančice 4
Vys. Chlumec 7
Vysoká u Příbramě 1
Zduchovice 3
Županovice 1

Pořadatel: Rodiče dětí chtějí stornovat tábory, peníze nemáme z čeho vracet

Nepřehlédněte
20. dubna 2020   (06:19)
Pořadatel: Rodiče dětí chtějí stornovat tábory, peníze nemáme z čeho vracet

„Vybrali jsme od rodičů finance, ty jsme investovali do našeho tábořiště a přípravy programu. Zaplatili jsme zálohy elektřiny, objednali programové návštěvy a nakoupili vybavení. Peníze na vrácení nemáme,“ říká Jan Borůvka.


O možnosti, že by při dobrém vývoji epidemie nového koronaviru mohly být tábory až v srpnu, hovořil minulý týden ministr školství Robert Plaga (ANO) a epidemiolog Rastislav Maďar. Někteří pořadatelé táborů s tímto krokem nesouhlasí a napsali dopis zástupcům vlády a hlavní hygieničce, ve kterém je vyzývají k diskusi o podmínkách pro tábory od července.

Jan Borůvka pořádá dětské tábory spoustu let. Provozoval několik tábořišť, v letošním roce zakoupil jedno vlastní v Bělčicích. V rozhovoru prozradil, jaká je situace ohledně storna zájezdů, ale i to, jak se vypořádává se současnou krizí.
Jak dlouho a kde pořádáte dětské tábory?
Pod hlavičkou Klubu 112 je pořádáme již 13. rokem. Naší primární cílovou skupinou jsou děti příslušníků a zaměstnanců IZS, tj hasičů, policistů a záchranářů. Vystřídali jsme několik lokalit, před letošní sezonou jsme zakoupili první vlastní tábořiště v Bělčicích.
Kolik dětí se zúčastní každoročních turnusů?
Dříve naše tábory měly kapacitu až 130 dětí, ale letos jsme museli snížit počet na 100, protože Bandárie (naše tábořiště) má menší kapacitu, kterou ale chceme postupně navýšit na náš standardní počet. Letos máme, nebo jsme měli mít, čtyři turnusy a celkově téměř 340 dětí.

V jakých termínech obvykle přijímáte rezervace?
O naše tábory je zpravidla obrovský zájem. Tábory děláme trochu jinak než ostatní. Nabízíme atraktivní aktivity. V maximální míře dbáme na bezpečnost, kvalitu, zábavu, ale také na nové dovednosti a zkušenosti. Naším krédem je, že chceme děti posouvat dál. Nejsme místem pouhých her, ale děti se snažíme vychovávat a vzdělávat.
 
Na naše tábory se děti hlásí od října, kdy zpracujeme téměř polovinu přihlášek. Další velký boom je v lednu, protože rodiče přestanou řešit Vánoce a zaměří se na další palčivý problém, a to je prázdninový provoz. Nicméně, už od začátku března nám dorazilo asi jen 5 přihlášek a my nyní máme asi z jedné třetiny prázdnou kapacitu.
Kdo se podílí na pořádání táborů? Připravujete hygienická opatření?
 Většina našeho týmu jsou profesionálové ze záchranných a bezpečnostních složek. Připravujeme se na případná omezení na táborech. Sami si zpracováváme analýzu rizik a mnoho obětujeme na zajištění maximální hygieny dětí. Situace chceme využít a zajistit tak dětem nejčistší tábor v Čechách. Ale i tak se děti na táboře ušpiní a o to také přeci trochu jde. Správnou stravou, sportem, pobytem v přírodě posílíme jejich imunitu.
Souhlasíte s opatřeními, které prozatím zakazují pořádání táborů standardně od července?
Veškerá opatření sledujeme netrpělivě každý den. I když nás to stojí nemalé nervy a navíc, nás to dostane do nemalých problémů, respektujeme je. Respektu k autoritám učíme i naše děti. Nyní je zapotřebí se stejným respektem přistoupit i k opatřením. Ano. Líbilo by se nám vědět, že tábory budou celé léto. Ale chápeme, že situace je náročná a musíme se jí podřídit. My jako organizace to nějak přežijeme s obrovskými problémy, ale přežijeme.
Vzniknou vám pravděpodobně velké náklady..
Ano, budeme v obrovském propadu. Vybrali jsme od rodičů finance, ty jsme investovali do našeho tábořiště a přípravy programu. Objednali jsme a zaplatili již nějaké věci atd. Mnoho rodičů si myslí, že když uhradí za tábor, peníze se čerpají až v den nástupu. Ale my platíme zálohy elektřiny, objednáváme programové návštěvy, kupujeme vybavení. A to se děje po celý rok. Obracejí se na nás rodiče s tím, že to chtějí vystornovat a zda jim vrátíme všechno. Máme storno podmínky, ale ty jsou na problémy jednotlivců, a ne desítek zájemců.
Máte finanční prostředky na vyplacení storno poplatků?
Upřímně, nemáme z čeho vracet. Pokud se situace uklidní, budeme opravdu velmi rádi. A pokud nám přijdou i nějaké nové přihlášky, bude to konec téměř tři měsíců nervů, co bude a jak bude. I tak se připravujeme na sezonu, jako by normálně měla být. Nemůžeme si dovolit jen čekat. Musíme makat abychom nebyli v červenci zaskočení. Jsme naštěstí optimisté a věřím, že to společně dáme. Zde je zapotřebí apelovat na lidi, kteří nedodržují vládní nařízení. I jeden pitomec bez roušky může ohrozit naše letní plány. Když se najdou dva a více, tak to nikdy neskončí.
Takže opatření tedy kvitujete?
Přestal jsem podnikat, abych se mohl letos věnovat jen přípravě tábořiště. Nyní jsem zcela bez příjmů, bez vidiny pozitivní budoucnosti, ale respektuji nařízení. Doba vychovává individuality, které si myslí, že vždy mohou všechno. Já nebudu tlačit na vládu, aby něco spustila. Na 99 % má mou důvěru a souhlasím s jejich kroky. Lidé by měli více poslouchat, a také si vidět dál než na špičku nosu. Jestli se to spustí brzo, budeme Itálii a Španělsku závidět stavy mrtvých. Osobně bych nechal virus vyhladovět, ale na to je potřeba respektovat nařízení vlády všemi lidmi.
 
Půlka národa podniká na černo, daní na oko, optimalizuje náklady a příjmy, nevytváří rezervy. A nyní jen nadávají. Já jsem rezervu použil. Koupil tábořiště, které opravuji. Jsem nyní opravdu na prášky a v háji. Ale nebudu kritizovat nebo se snažit ovlivňovat něco, čemu na 100 % nerozumím.
Takže opatření tedy kvitujete?
Přestal jsem …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: Jan Borůvka

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Rekordní betlém ze slámy opět ožil v Čenkově Rekordní betlém ze slámy opět ožil v Čenkově Čenkov, obec mezi Příbramí a Hořovicemi, již jedenáctým rokem u místní Kapličky sv. Antonína hostí Betlém ze slámy. Jedná se o největší betlém v České republice, je zapsaný v české databázi rekordů, zaregistrován byl 15. prosince 2012 v rámci adventního koledování v Čenkově. 4. prosince 2020   (19:12) Adventní putování po Příbrami Adventní putování po Příbrami Advent by měl být časem klidu, pohody a vánočních příprav. Mnohdy si toto období sami kazíme předvánočním shonem. Pojďme letos trochu zpomalit a udělat si čas na sebe a hledání kouzla Vánoc. 4. prosince 2020   (15:13) Zastupitelé budou jednat o výši poplatku za odpady Zastupitelé budou jednat o výši poplatku za odpady Mezi každoročně aktualizované obecně závazné vyhlášky patří také vyhláška o místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění využívání a odstraňování komunálního odpadu. O výši poplatku budou jednat zastupitelé. 4. prosince 2020   (13:02) Požár pizzerie v Pražské způsobil škodu jeden a půl milionu korun Požár pizzerie v Pražské způsobil škodu jeden a půl milionu korun Policie nevyloučila cizí zavinění. 4. prosince 2020   (10:11) Pokud se sjezdovky otevřou až na Vánoce, přijdeme o pět milionů, říká šéf Monínce Pokud se sjezdovky otevřou až na Vánoce, přijdeme o pět milionů, říká šéf Monínce Skiareál Monínec přijde kvůli vládním opatřením asi o pět milionů. 4. prosince 2020   (07:34) Hasiči likvidují požár nové pizzerie v Příbrami, mělo dojít i k zahoření firemního auta Hasiči likvidují požár nové pizzerie v Příbrami, mělo dojít i k zahoření firemního auta KRIMI Lockdown a výdejové okénko bylo dobrodružství, mělo to „drive“, ale konečně jsme zase otevřeli dveře, říká kavárník Lockdown a výdejové okénko bylo dobrodružství, mělo to „drive“, ale konečně jsme zase otevřeli dveře, říká kavárník Jídla a pití bylo dostatek, co se týče kapacity, té už bylo méně. Lidé si dokonce tvoří rezervace na několik dní dopředu. Jak probíhal první den znovuotevření jsme se zeptali bistra rynk., Cafe Smoo a Taste Coffee. 3. prosince 2020   (19:49) Maskovaného zloděje na Příbramsku nezastavily ani výstřely Maskovaného zloděje na Příbramsku nezastavily ani výstřely KRIMI Hokejisté už chystají brusle Hokejisté už chystají brusle Hokejový klub HC Příbram dnes znovu přivítá své hráče na zimním stadionu. Zejména pro ty malé jsou to předčasné Vánoce, říká trenér Jan Chudý. 3. prosince 2020   (14:39)
Už jste chatovali s robotem? Možná o tom ani nevíte Už jste chatovali s robotem? Možná o tom ani nevíte Komunikaci se zákazníkem, který nakupuje na e-shopu, stále častěji zajišťují chatboti nebo voiceboti. Tedy aplikace s prvky úzké umělé inteligence, jenž si s vámi dokáží aspoň jednoduše popovídat. 3. prosince 2020   (13:04)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz