Poplatek 5 korun za přespání v cykloboxech nepomohl. V noci lehly popelem, jeden muž se zranil
27. července 2024 (08:34)
Dalších 5 fotografií v galerii
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka
K požáru došlo pět minut po půlnoci.
Hasiči v noci na dnešek vyjížděli k příbramskému vlakovému nádraží. Zavolali je sem lidé, kteří viděli vycházející plameny z cykloboxů. Podle jejich mluvčího Dominika Pěničky se při požáru zranil jeden člověk, hasiči úschovnu kol uhasili.
K požáru došlo pět minut po půlnoci. „Na místě jsme zadrželi muže (1978), kterému shořely svršky a uskladněné potraviny,“ řekla pribram.cz policejní mluvčí Vlasta Suchánková.
Podle Suchánkové byl kromě cykloboxů plameny zasažen i osobní automobil, který byl v místě zaparkován. „Celou věc šetříme jako trestný čin poškození cizí věci. Jak k požáru došlo, je předmětem vyšetřování," dodala mluvčí s tím, že záchranná služba ošetřila muže, který byl popálen na horní končetině.
Podle Suchánkové byl kromě cykloboxů plameny zasažen i osobní automobil, který byl v místě zaparkován. „Celou věc šetříme jako trestný čin poškození cizí věci. Jak k požáru došlo, je předmětem vyšetřování," dodala mluvčí s tím, že záchranná služba ošetřila muže, který byl popálen na horní končetině.
Příbram v polovině července přistoupila k zpoplatnění cykloboxů. Podle technických služeb (TS) se množily případy, kdy byly zneužívány sociálně slabými lidmi. Poplatek byl stanoven v nejmenší možné výši – 5 korun za 24 hodin.
Cykloboxy byly postaveny v roce 2018. Osm jich je pod vlakovým a osm pod autobusovým nádražím. Do každého se vejdou až dvě jízdní kola pro dospělé osoby. Boxy ochrání kola nejen před zloději, ale i před nepřízní počasí a jsou vhodné také pro uložení kočárků, koloběžek nebo in-line bruslí.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Při nehodě tří aut u Milína se lehce zranili tři lidé
•Hasiči zasahují u požáru uhlí v obci Drahenice, zřejmě se samovznítilo
•Řidiči u Dubna vletěla do auta vosa. Naboural do svodidel a přetočil vůz na střechu
Další články
SK Spartak Příbram slaví historický postup do divize. Po 70 letech je zpátky mezi elitou krajského fotbalu
Fotbalová Příbram má důvod k velkým oslavám. SK Spartak Příbram po dlouhých 70 letech …
SPORT
Středočeský kraj vyhlásí výběrové řízení na nového šéfa příbramské nemocnice
Středočeský kraj vyhlásí výběrové řízení na nového šéfa příbramské nemocnice. Nahradí …
ZDRAVOTNICTVÍ
Trendy bizár jídla: když jídlo přestává být jen jídlo
V posledních letech je čím dál víc vidět jeden výrazný posun: jídlo už dávno není jen …
LIFESTYLE
Meteorologové varují: Situace se dynamicky vyvíjí, energie je na Z a JZ Čech více než včera
Po sobotním bouřlivém počasí, které se prohnalo částečně i naším regionem, můžeme …
AKTUALIZOVÁNO
Zničené náhrobky, pobořená zeď. Poslední židovská památka v Příbrami volá o pomoc
Židovský hřbitov v Příbrami je jednou z nejtišších, ale zároveň nejvýmluvnějších …
HISTORIE
Příbram si dnes připomíná 134 let od březohorské důlní katastrofy. Tragédie, která změnila české hornictví
V neděli 31. května uplynulo 134 let od největší tragédie v dějinách českého rudného …
HISTORIE
Nový seznamovací trend „SHREKKING“ šokuje. Lidé randí s „horšími partnery“ schválně
Sociální sítě opět zaplavuje nový vztahový trend, který budí emoce i ostrou kritiku. …
LIFESTYLE
Příbram má bronz z Balkánu! Jan Štěpánek vybojoval medaili na IMMAF
Jan Štěpánek z Pankration Gymu Příbram vybojoval na mezinárodním turnaji Balkan Open …
SPORT
Ředitel ZŠ Březové Hory Mgr. Josef Strejc MBA: Škola má být místem, kde se děti cítí bezpečně a učí se s chutí
ZŠ Březové Hory je jednou z mála škol v Příbrami, která staví výuku na slovním …
ROZHOVOR
Studenti z Dubna si zahráli na policisty. Vyzkoušeli si zbraně, zásahy i zastavování aut
Třicet studentů oboru Bezpečnostně právní činnost ze SOŠ Dubno si vyzkoušelo, jak …
FOTO









