24. 5. svátek má Jana

Popálení zanechává jizvy na těle i na duši

14. května 2019   (16:36)
Popálení zanechává jizvy na těle i na duši

Projekt PÁLÍ! ochraňuje další a další děti, aby nezažily bolest a tak strašné následky, jako oni.


Popálení a opaření jsou třetím nejčastějším smrtelným úrazem u dětí. Ročně utrpí v Česku úraz popálením, který vyžaduje zásah lékaře, přes 100.000 lidí. Přes 300 lidí každý den. Z toho cca 140 dětí. Každý den. Každé 4 minuty jedno dítě.
 
Přitom 95 % těchto strašlivých úrazů lze předejít.
 
Program prevence a pomoci PÁLÍ! je ucelený program, zaměřený na předcházení popáleninovým úrazům, krizovou intervenci popáleným, jejich rodinám a blízkým, a podporu a pomoc popáleným teenagerům v návratu do plnohodnotného života ve zdravé společnosti.

„Máme možnost získat náš první finanční příspěvek na šíření prevence do škol ve výši 25 - 50.000 Kč. Náklady na prevenci na jedno dítě činí 40 Kč. Náklady na léčbu středně těžkého popáleninového úrazu činí cca 2 miliony Kč. Těžké popáleniny přes 4 miliony,“ uvedla paní Ivana Nikitinská ze společnosti Avalone, jejíž projekt PÁLÍ! si ČSOB vybrala do svého finále.
 
Bojujte a pomáhejte s námi! Hlasujte pro spolek AVALONE

Hlasovat můžete ZDE.

"Chcete-li se stát naším finančním partnerem, se ctí přijímáme. Budete jedním z prvních, navždy na čestném místě. Pomůžeme-li ochránit alespoň jedno jediné dítě od nezměrné bolesti a celoživotních devastujících následků, tak naše snaha má smysl,"  dodala Nikitinská.

 
 
 
 
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz

autor: mir foto AvaloneDalší články

PID v praxi: Za 84 Kč můžete jet do Prahy i zpět, pokud se nezdržíte příliš dlouho PID v praxi: Za 84 Kč můžete jet do Prahy i zpět, pokud se nezdržíte příliš dlouho Za měsíc se spouští PID, víme, kolik zaplatíte za cestu. 23. května 2019   (19:25) Nový majitel teplárny chce letos investovat 140 milionů, rekonstrukce neomezí dodávky tepla Nový majitel teplárny chce letos investovat 140 milionů, rekonstrukce neomezí dodávky tepla Nový provozovatel počítá i se zachováním počtu zaměstnanců. Do Příbrami by se mohlo přesunout i sídlo firmy. 23. května 2019   (17:22) Uzavírka ulice Balbínova končí Uzavírka ulice Balbínova končí Do konce května měla být z důvodu výměny vodovodního řadu uzavřena křižovatka ulic Balbínova, Hrabákova a Na Leštině. Práce jsou již dokončeny a křižovatka bude v průběhu pár hodin otevřena. 23. května 2019   (15:19) Město zakládá své kulturní centrum, fungovat bude od září Město zakládá své kulturní centrum, fungovat bude od září Jedna z verzí počítala s integrací všech kulturních organizací do jednoho centra, od této myšlenky se ale upustilo. 23. května 2019   (12:45) Zranění se z nepřístupných Brd brzy svezou na čtyřkolce Zranění se z nepřístupných Brd brzy svezou na čtyřkolce Nová technika bude sloužit pro transport zraněných imobilních osob, případně pro hlášení skrytých ohnisek požárů uvnitř nepřístupného terénu CHKO Brdy 23. května 2019   (10:55) Z třetího prvním Z třetího prvním Jan Konvalinka se vyjadřuje ke svému zvolení na pozici starosty města Příbrami. 23. května 2019   (08:48) Některé příbramské základní školy zakazují dětem mobily i o přestávkách Některé příbramské základní školy zakazují dětem mobily i o přestávkách Příbramské základní školy sice regulují používání mobilů mezi žáky, využití moderních technologií při výuce se však nebrání 23. května 2019   (06:16) Děkujeme za stále narůstající návštěvnost! Děkujeme za stále narůstající návštěvnost! Hranice 2 milionů návštěv v tomto roce padla. Jak to vnímá majitel portálu pribram.cz Tomáš Pečenka? 22. května 2019   (20:16) ROZHOVOR HC Příbram zakoupil licenci 2. hokejové ligy České republiky HC Příbram zakoupil licenci 2. hokejové ligy České republiky Hokejový klub HC Příbram se rozhodl pro následující sezónu 2019/20 zajistit pro své hráče licenci třetí nejvyšší soutěže ledního hokeje v České republice 22. května 2019   (17:34) Parkování v centru omezí vinaři, dopravu poblíž divadla dětské atrakce Parkování v centru omezí vinaři, dopravu poblíž divadla dětské atrakce O nadcházejícím víkendu musí řidiči v Příbrami počítat s několika dopravními omezeními 22. května 2019   (14:36)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz