Pondělí bude velmi větrné a přinese sníh
4. dubna 2021 (14:32)
V pondělí bude na většině území České republiky vát silný vítr, který bude na horách dosahovat rychlosti až 110 kilometrů za hodinu. V pondělí odpoledne může navíc na mnoha místech sněžit a v noci na úterý hrozí téměř v celém Česku vznik náledí. Vyplývá to z dnes zveřejněného varování Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Výstraha před silným větrem platí od pondělních 07:00 do 21:00. Jižní až jihozápadní vítr může dosahovat v nárazech rychlosti 55 až 70 kilometrů v hodině, na horách až 110 kilometrů. Večer se vítr změní na severozápadní a zeslábne.
Kvůli silnému větru hrozí poškození stromů a možné jsou i menší škody na budovách, upozorňují meteorologové. Lidem doporučují zajistit uvolněné předměty kolem domů, věnovat zvýšenou pozornost řízení a rozhodně se nevydávat na hřebeny hor.
Studená fronta přinese do Česka v pondělí odpoledne také intenzivní srážky. Zejména v severních, středních a východních Čechách není podle ČHMÚ vyloučen rychlý přechod z deště ve sněžení.
V pondělí večer by se měl vítr uklidnit a ustat by mělo i sněžení. V noci na úterý ale bude kvůli nízkým teplotám hrozit v celém Česku vznik náledí. Opatrní by proto měli být řidiči, ale i chodci. Starší nebo méně mobilní lidé by podle meteorologů měli od pondělního podvečera do úterního dopoledne omezit vycházení ven.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Ministerstvo vrací první etapu obchvatu do řízení. Město potvrzuje postup příprav a nový harmonogram
Další zdržení, nový termín a návrat na začátek. Ministerstvo dopravy zrušilo územní …
Nepřehlédněte
Topení pevnými palivy: když zima prověří zásoby i trpělivost
Zimní období každoročně ukazuje, jak dobře jsou domácnosti připravené na skutečně …
PR
V Příbrami se ve Zdabořské ulici srazily dva osobní vozy
Ve středu krátce před šestou hodinou večerní přijali policisté na tísňové lince 158 …
AKTUALIZOVÁNO
Sledujte dnes online jednání zastupitelstva. Zastupitelé rozhodnou i o dražbě domu za 20 milionů
Zastupitelstvo města Příbram se dnes schází k prvnímu letošnímu jednání. V jednacím …
ON-LINE PŘENOS
Meteorologové varují před novou sněhovou pokrývkou. Ve čtvrtek může sněžení komplikovat dopravu
Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před novou sněhovou pokrývkou, která se …
Řidič osobního vozu u Petrovic skončil v příkopu
Všechny složky integrovaného záchranného systému zasahovaly ve středu 28. ledna …
Hornické muzeum zve děti na jarní prázdniny plné her, tvoření a objevování
Hornické muzeum Příbram připravilo během jarních prázdnin celodenní program pro děti …
Silná námraza v Brdech láme větve. Vojenské lesy varují před vstupem do hřebenových partií
V nejvyšších partiích Brd panují v posledních dnech nebezpečné podmínky. V polohách …
V Příbrami byly nalezeny použité injekční stříkačky. Strážníci je zajistili k odborné likvidaci
Strážníci Městské policie Příbram během své pravidelné hlídkové činnosti opět …
Chřipková epidemie pokračuje. Ještě pár týdnů bude nemocných přibývat
Ve Středočeském kraji v uplynulém týdnu vzrostl počet lidí s respiračními onemocněními …





