17. 9. svátek má Naděžda

Pomyslné kormidlo po panu Ing. Jindřichu Vařekovi převezme Mgr. Jan Konvalinka

20. května 2019   (17:35)
Pomyslné kormidlo po panu Ing. Jindřichu Vařekovi převezme Mgr. Jan Konvalinka

Zastupitelé Příbrami právě v těchto chvílích zvolili nového starostu.


Po rezignujícím  Ing. Jindřichu Vařekovi (ANO) se ke dnešnímu dni  stal novým starostou města Příbrami pan Mgr. Jan Konvalinka. Příbrami vládne ANO s ODS a Příbramáky pro Příbram, dohromady mají 15 z 25 mandátů. Partneři ANO v radě s nominacemi souhlasili, s opozicí podle Vařeky hnutí nejednalo. Konvalinku v čele města podpořilo 18 zastupitelů, dva byli proti a pět se zdrželo hlasování.

Nově uvolněné místo 2. místostarosty obsadí dosavadní radní paní Mgr. Zorka Brožíková
(16 hlasů). Pan Ing. Jindřich Vařeka zůstává i nadále členem rady města.

Vařeka zastupitelům řekl, že původně už v práci starosty pokračovat nechtěl, protože úplně nezvládal starost o své osobní a rodinné záležitosti a měl pocit, "že si své odsloužil". Jeho náhradník ale nečekaně odstoupil a v Příbrami vznikaly nové síly, které podle Vařeky chtěly změnit dosavadní kurz na radnici. Jelikož měl obavy, že započaté projekty nebudou dokončeny, rozhodl se kandidovat podruhé, byť ho představa dalších čtyř let strávených na radnici netěšila.

"V hlavě jsem si to tehdy srovnal tak, že dva roky vydržím a potom se uvidí," uvedl. "Každý začátek má v sobě i zrnko svého konce, a tak i každý z nás jednou bude muset odejít. Otec i v posledních hodinách svého života pracoval, organizoval život sobě i lidem kolem, a já si po jeho smrti uvědomil, že se v této věci choval tak trochu pošetile. Dříve či později nastane chvíle, kdy neovlivníme vůbec nic. Letos jsem v těchto myšlenkách oslavil šedesátiny a musel bych sám sebe považovat za nemoudrého, pokud i za takových okolností bych nebyl schopen se zastavit. Děkuji všem, kteří mě tím obdobím provázeli. Uvědomuji si, že bez lidí kolem mne bych s pocitem určité hrdosti odcházet mohl jen stěží. Za lekci života děkuji i své opozici. Jsem pyšný, že jsem s Vámi mohl spolupracovat." dodal.

Vařeka poděkoval kolegům v radě i opozici a zvlášť pochválil přístup zastupitelů za KSČM, byť s jejich ideologií hluboce nesouhlasí. Cení si ale, že se ve své době jako první z bývalé opozice dokázali oprostit od osobních nevraživostí a hlasovali podle něj paradoxně zcela nepoliticky.

Pětatřicetiletý Konvalinka je původní profesí speciální pedagog, v minulosti byl ředitelem příbramského Centra zdravotních a sociálních služeb.

"Děkuji za hlasy podpory a  respektuji i vyjádření nesouhlasu. Děkuji panu starostovi za to, jakým způsobem město řídil. Příbram díky vám nabrala nový kurz a začala být městem, ve kterém má smysl žít, a za které se nemusíme stydět. Na Vašich vizích a plánech budeme nadále stavět. Čeká nás nemálo obtížných záležitostí, jejich realizace přinese nejeden spor a trápení. Přál by si však, aby zastupitelé mezi sebou v dalším období méně soupeřili. Zkusme tu energii, kterou v sobě máme, přetavit ve snahu o spolupráci. Voliči nás sem poslali proto, abychom řídili město, ne abychom poměřovali síly. Nechť jsou za námi vidět spíše činy, než množství slov," dodal Konvalinka ke svému zvolení.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz

autor: mirDalší články

Hořící vůz skončil v příkopu Hořící vůz skončil v příkopu Řidič vyvázl bez zranění 17. září 2019   (17:32) Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Ochrana fauny ČR představila dětem zvířata, žijící v minizoo na Novém rybníku. 17. září 2019   (16:35) Zloději se zaměřili na hygienu, odcizili i mýdlo Zloději se zaměřili na hygienu, odcizili i mýdlo Během dvou dnů řešili příbramští policisté tři vloupání do objektů. 17. září 2019   (14:03) Kriminalisté obvinili dva dealery drog. Jeden se hájil tím, že konopí pěstuje, protože se mu rostlinka líbí Kriminalisté obvinili dva dealery drog. Jeden se hájil tím, že konopí pěstuje, protože se mu rostlinka líbí Dva bratři ve věku přes 40 let prodávali na Příbramsku drogy. Při své činnosti sice nespolupracovali, ale rozhodně si nepřekáželi. Každý měl svou specializaci, jeden se zaměřoval na kokain, druhý na marihuanu a pervitin. 17. září 2019   (13:06) Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P budou mít parkování první dvě hodiny zdarma Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P budou mít parkování první dvě hodiny zdarma Na program včerejšího jednání Rady města byl opětovně zařazen bod týkající se placeného parkování pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P 17. září 2019   (10:21) Věznice Příbram chystá cvičení: Převrácený autobus a vězni na útěku Věznice Příbram chystá cvičení: Převrácený autobus a vězni na útěku V souvislosti s cvičením bude vyhlášen trauma plán. 17. září 2019   (09:02) Nohu z plynu! Kde tento týden budou policisté měřit rychlost? Nohu z plynu! Kde tento týden budou policisté měřit rychlost? Přinášíme informace o místech, kde se budou zdržovat policisté. 17. září 2019   (07:53) Úřady odmítly omezit rychlost v centru obce Kamýk nad Vltavou, nesouhlasí ani s vyznačením přechodů pro chodce Úřady odmítly omezit rychlost v centru obce Kamýk nad Vltavou, nesouhlasí ani s vyznačením přechodů pro chodce V centru obce je komunikace zúžena a je bez chodníku, lidé tedy musí vždy sejít na vozovku. Omezení rychlosti je však podle úřadů zbytečné 17. září 2019   (06:13) Čeká nás krutá zima. Nejen zvířata, ale už i zloději mají tendenci obalovat svá těla tukem Čeká nás krutá zima. Nejen zvířata, ale už i zloději mají tendenci obalovat svá těla tukem Nedovolená konzumace je momentálně velmi trendy 16. září 2019   (17:59) Na ulici Bratří Čapků kdosi vystěhoval půlku obývacího pokoje Na ulici Bratří Čapků kdosi vystěhoval půlku obývacího pokoje Příbramské Technické služby denně po městě zlikvidují kolem jedné tuny odpadů z černých skládek 16. září 2019   (15:27)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz