25. 6. svátek má Ivan

Pomyslné kormidlo po panu Ing. Jindřichu Vařekovi převezme Mgr. Jan Konvalinka

20. května 2019   (17:35)
Pomyslné kormidlo po panu Ing. Jindřichu Vařekovi převezme Mgr. Jan Konvalinka

Zastupitelé Příbrami právě v těchto chvílích zvolili nového starostu.


Po rezignujícím  Ing. Jindřichu Vařekovi (ANO) se ke dnešnímu dni  stal novým starostou města Příbrami pan Mgr. Jan Konvalinka. Příbrami vládne ANO s ODS a Příbramáky pro Příbram, dohromady mají 15 z 25 mandátů. Partneři ANO v radě s nominacemi souhlasili, s opozicí podle Vařeky hnutí nejednalo. Konvalinku v čele města podpořilo 18 zastupitelů, dva byli proti a pět se zdrželo hlasování.

Nově uvolněné místo 2. místostarosty obsadí dosavadní radní paní Mgr. Zorka Brožíková
(16 hlasů). Pan Ing. Jindřich Vařeka zůstává i nadále členem rady města.

Vařeka zastupitelům řekl, že původně už v práci starosty pokračovat nechtěl, protože úplně nezvládal starost o své osobní a rodinné záležitosti a měl pocit, "že si své odsloužil". Jeho náhradník ale nečekaně odstoupil a v Příbrami vznikaly nové síly, které podle Vařeky chtěly změnit dosavadní kurz na radnici. Jelikož měl obavy, že započaté projekty nebudou dokončeny, rozhodl se kandidovat podruhé, byť ho představa dalších čtyř let strávených na radnici netěšila.

"V hlavě jsem si to tehdy srovnal tak, že dva roky vydržím a potom se uvidí," uvedl. "Každý začátek má v sobě i zrnko svého konce, a tak i každý z nás jednou bude muset odejít. Otec i v posledních hodinách svého života pracoval, organizoval život sobě i lidem kolem, a já si po jeho smrti uvědomil, že se v této věci choval tak trochu pošetile. Dříve či později nastane chvíle, kdy neovlivníme vůbec nic. Letos jsem v těchto myšlenkách oslavil šedesátiny a musel bych sám sebe považovat za nemoudrého, pokud i za takových okolností bych nebyl schopen se zastavit. Děkuji všem, kteří mě tím obdobím provázeli. Uvědomuji si, že bez lidí kolem mne bych s pocitem určité hrdosti odcházet mohl jen stěží. Za lekci života děkuji i své opozici. Jsem pyšný, že jsem s Vámi mohl spolupracovat." dodal.

Vařeka poděkoval kolegům v radě i opozici a zvlášť pochválil přístup zastupitelů za KSČM, byť s jejich ideologií hluboce nesouhlasí. Cení si ale, že se ve své době jako první z bývalé opozice dokázali oprostit od osobních nevraživostí a hlasovali podle něj paradoxně zcela nepoliticky.

Pětatřicetiletý Konvalinka je původní profesí speciální pedagog, v minulosti byl ředitelem příbramského Centra zdravotních a sociálních služeb.

"Děkuji za hlasy podpory a  respektuji i vyjádření nesouhlasu. Děkuji panu starostovi za to, jakým způsobem město řídil. Příbram díky vám nabrala nový kurz a začala být městem, ve kterém má smysl žít, a za které se nemusíme stydět. Na Vašich vizích a plánech budeme nadále stavět. Čeká nás nemálo obtížných záležitostí, jejich realizace přinese nejeden spor a trápení. Přál by si však, aby zastupitelé mezi sebou v dalším období méně soupeřili. Zkusme tu energii, kterou v sobě máme, přetavit ve snahu o spolupráci. Voliči nás sem poslali proto, abychom řídili město, ne abychom poměřovali síly. Nechť jsou za námi vidět spíše činy, než množství slov," dodal Konvalinka ke svému zvolení.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz

autor: mirDalší články

Město je ochotno podílet se na výstavbě protihlukových stěn Jihovýchodního obchvatu Město je ochotno podílet se na výstavbě protihlukových stěn Jihovýchodního obchvatu V pátek 21. června měli občané možnost předkládat připomínky ke stavbě obchvatu. Své námitky podalo i samotné město 25. června 2019   (12:52) Alka má nové vedení Alka má nové vedení Novou ředitelkou je Mgr. Lenka Mottlová, která má mnohaleté zkušenosti s řízením a rozvojem sociálních služeb pro cílovou skupinu osob se zdravotním postižením. 25. června 2019   (09:51) Uplynulá sobota změnila život hned několika rodinám Uplynulá sobota změnila život hned několika rodinám Při sobotních dopravních nehodách bylo zraněno 11 osob, pro pět z nich přilétl vrtulník 25. června 2019   (07:31) Tropy ve městě? Nemusí být úmorné Tropy ve městě? Nemusí být úmorné Venkovní bazén pojede tento týden ve víkendovém režimu a otevře již v 11 hodin 25. června 2019   (06:01) Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Dechová zkouška u dotyčného vykázala hodnotu bezmála tři promile alkoholu. 24. června 2019   (19:41) ORL péče v příbramské nemocnici nebude přes léto dostupná každý den ORL péče v příbramské nemocnici nebude přes léto dostupná každý den V létě dojde k omezení provozu ORL v areálu I. Akutní případy ošetří ambulance na Zdaboři, ale pouze v některých dnech 24. června 2019   (16:19) Pod pohrůžkou zabití oloupil mladíka o telefon Pod pohrůžkou zabití oloupil mladíka o telefon Agresorovi hrozí deset let za mřížemi 24. června 2019   (13:59) Zatímco školy budou prázdné, na některých školních hřištích to i o prázdninách bude žít Zatímco školy budou prázdné, na některých školních hřištích to i o prázdninách bude žít Pro děti, které zůstávají v době prázdnin ve městě, zůstanou v době letních prázdnin otevřena některá školní hřiště 24. června 2019   (12:49) Firma z Příbrami je lídrem Středočeského kraje Firma z Příbrami je lídrem Středočeského kraje Společnost CVP Galvanika z Příbrami obsadila v prestižní soutěži "Ocenění českých lídrů" první místo za celý Středočeský kraj. 24. června 2019   (10:22) PR S plavčíky na Nováku se zatím nepočítá, bylo by jich třeba příliš mnoho S plavčíky na Nováku se zatím nepočítá, bylo by jich třeba příliš mnoho Podle norem by v areálu muselo být několik desítek plavčíků. 24. června 2019   (08:32)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz