Polovina dětí se vrátila do školních lavic, výuka probíhá v omezeném režimu
25. května 2020 (19:43)
Do příbramských základních škol se dnes po dvouměsíční pauze vrátily děti. Zatím z prvního stupně. Přidaly se tak ke svým starším spolužákům z devátých tříd. Celkově v Příbrami nastoupilo 1003 dětí z 2111, do lavic se tedy vrátilo 48 procent nejmenších školáků.
foto: pribram.cz
Návrat však neprobíhá ve standardním režimu. Všichni se musí řídit manuálem upřesňujícím hygienické a další podmínky znovuotevírání škol, které vydalo ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Děti musí být například pouze v patnáctičlenných skupinách, musí dodržovat hygienická opatření a dodržovat odstupy.
foto: pribram.cz
Do ZŠ ve Školní ulici v Příbrami nastoupilo přibližně 50 procent žáků prvního stupně a všichni učitelé, co na prvním stupni učí. Škola má na prvním stupni 435 žáků, z toho 215 obnovilo výuku.
foto: pribram.cz
„V mé třídě je celkem 23 prvňáčků, dnes jsem uvítala patnáct z nich, přišli tedy v maximálním povoleném počtu,“ sdělila redakci Sylva Eliášová, učitelka prvního stupně základní školy ve Školní. Dle očekávání proběhl první den v naprostém respektování nařízení i od nejmenších. „Děti byly nadšené. Podělily se o zážitky, které měly po vynucené pauze. Ostatní děti, které se z různých důvodů nemohly do školních lavic dostavit, usedly doma k počítačům a učily se s námi on-line,“ dodala Eliášová s tím, že i po skončení výuky některé děti byly ve stejné skupině až do vyzvednutí od svých rodičů.
foto: pribram.cz
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Hovory M v D- klubu: nový cyklus inspirativních večerů odstartoval v lednu. Prvním hostem byl Vladimír Kořen
Příbramský D-klub vstupuje do nového roku s čerstvou energií. Od ledna zde odstartuje …
FOTOGALERIE
Proč je hladina Orlíku tak nízká? Povodí Vltavy vysvětluje: může za to sucho, ne opravy
Nízká hladina Orlíku v uplynulé sezóně vyvolala mezi lidmi spekulace, že se nádrž …
FOTOGALERIE
Podvodníci lákají na snadný přivýdělek sledováním videí
Internetoví podvodníci opět využívají lákavé nabídky „snadného výdělku“, tentokrát pod …
Technická práce, která má budoucnost. Silmet Technology hledá nové posily do týmu
Stabilní česká firma z Příbrami nabízí perspektivní práci pro servisní a montážní …
PR
Ve středních Čechách kvůli ledovce nejezdí část autobusů, potíže mají i vlaky
Ve středních Čechách v úterý ráno kvůli ledovce nejezdí velká část příměstských a …
Po mrazech přišla obleva a mrznoucí déšť vytváří ledovku
Česká republika se po několika mrazivých dnech dočkala výrazné změny počasí. Do …
Když se hýbe tělo, uklidní se i hlava: proč je sport klíčem k psychické pohodě
Pohyb se v posledních letech stal přirozenou součástí péče o duševní zdraví. Stále …
Středočeská divadla si rozdělí z krajských dotací 5,5 milionu korun
Tři středočeská divadla, kladenské, příbramské a mladoboleslavské, si rozdělí z …
Meteorologové vydali výstrahu na silnou ledovku
Přes střední Evropu postupuje k východu frontální systém a po přední straně brázdy …
Gastro agent: Šáša Burger
Rychlé občerstvení v centru města má jednoduchý úkol: nasytit, nezdržovat a …
Fast food





