25. 6. svátek má Ivan

Politika je opravdu jenom pro ty, co se naučí necítit rány

ROZHOVOR
3. října 2018   (15:10)
Politika je opravdu jenom pro ty, co se naučí necítit rány

Jak se cítí 1. místostarostka Mgr. Alena Ženíšková opouštějící po čtyřech letech radnici? Také otevřeně přiznává, koho by rozhodně nevolila



Paní místostarostky Aleny Ženíškové, která si za čtyři roky svého mandátu získala mnoho příznivců, za pár dnů politické starosti skončí. V komunálních volbách nekandiduje. Jak hodnotí roky v politice a proč se rozhodla odejít?

Práce mne velmi bavila, ráda jsem přispěla k rozvoji našeho města, ale bohužel politika je to, co zabilo moji chuť pokračovat dál. Kdo si to nevyzkoušel, neuvěří, co všechno se pod pokličkou komunální politiky skrývá. Zanechávám za sebou se svými kolegy, alespoň to tak cítím, pořádný kus práce. Nebýt politiky, s chutí bych pracovala dál. Politika je zlá a nezná mezí, často ubližovala nejenom mně, ale i mým dětem. To je důvod mého odchodu.“

Co konkrétně Vám vadilo?

Politikaření povýšené nad zájem občana a zdravý rozum. Celá řada opozičních zastupitelů měla jen jeden cíl, a to škodit za každou cenu, jen aby se náhodou něco vládnoucí koalici nepovedlo a nedalo jim to politický náskok. Bohužel, často jsem měla i u našeho koaličního partnera pocit, že sebeprezentace leží v žebříčku jejich hodnot výše než vlastní práce.

Z čeho máte za ty čtyři roky největší radost?

Největší radost mám z toho, že stále ještě existuje spousta lidí, kteří dokáží poděkovat a ocenit práci druhých. Pro mne je obyčejné poděkování tou největší odměnou. Jsem opravdu šťastná, když za mnou lidé, se kterými jsem spolupracovala, kterým jsem pomohla, ale i ti ostatní, jen tak přijdou a řeknou „Děkuji Vám za všechno“. Zahřeje to, potěší a v těchto vypjatých chvílích mne to i rozbrečí. Svou práci jsem opravdu měla ráda.

Ženy obvykle nemají hroší kůži a nedokáží se obrnit tak, jako muži. Které chvíle od vstupu do politiky pro vás byly nejtěžší?

Otázka velmi těžká. Bylo to hodně o emocích, které těžko napíšete do textu. Nestydím se za to, když řeknu, že jsem se nikdy nenabrečela tolik, jako za poslední čtyři roky v politice. Mělo to jediný důvod lidská zloba, nenávist a závist. Muži tomu asi odolávat umí, já to neuměla a ani jsem se to nedokázala naučit. Vždy jsem se oklepala a šla dál, ale celé čtyři roky byly těžké, nejen pro mě, ale i pro mé blízké. Politika je opravdu jenom pro ty, co se naučí necítit rány.

Jaké jsou vaše plány do budoucna?

Ještě nevím, teď si odpočinu, srovnám si myšlenky a svůj osobní život. Potom se uvidí.

Jakou koalici byste ráda viděla na radnici?

Koalici lidí, kteří doopravdy umí vzít za práci. Pak se dá hodně dokázat. Já vím, že to zní banálně, ale opravdu by to chtělo partnera, který dokáže měnit přístupy a posunovat věci kupředu. Samotná ochota zvedat ruku při hlasování mi nepřipadne dost. Vyžadovala bych víc.

Je podle Vás nějaká strana, kterou byste k povolební práci nedoporučila?

Ano, ze spolupráce bych zcela vyloučila stranu „Šance pro Příbram“. Ta má praktiky podomních prodejců. Slibují kvalitu a výhodnost, konkurenci pomluví, prodají a lidi až později zjistí, že koupili šmejd. Bohužel, některé věci už pak nejde vrátit. Pan Král škodil celé čtyři roky a podkopával nám nohy. Nikdy nezapomenu na jeho zlé, zákeřné útoky na zastupitelstvu. Stejně tak na jeho návrh na mé odvolání, když vzniklo Centrum sociálních a zdravotních služeb.

Chtěla byste ještě něco dodat závěrem?

Díky za možnost poděkovat touto cestou všem, kteří mi pomáhali tvořit. Moc bych si přála, aby na mé místo nastoupil někdo, kdo bude ochoten a schopen spolupracovat s těmi, se kterými jsem pracovala já. Tak trochu se bojím o to, abych se jednoho dne neohlédla a nezjistila, že všechno to trápení bylo marné. Přeji si, aby vaše volba byla srdcem, a proč? Protože srdce neošálíte tak snadno jako rozum. Srdce všechny ty změny, ke kterým v našem městě došlo, vidí.
Čtyři roky v politice mi hodně vzalo, ale i dalo…. ale o tom snad někdy jindy. Přeci jen jako žena v politice vidím věci trochu jinak než muži.

Štastnou volbu přeji všem, kteří přijdou k volbám.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: jk








Další články

Proč většina lidí při ohrožení ztuhne? Pravda, o které se moc nemluví Proč většina lidí při ohrožení ztuhne? Pravda, o které se moc nemluví Když se člověk ocitne v ohrožení, málokdy reaguje tak, jak si představuje. Většina … LIFESTYLE Záhada opuštěného sídla králů: Na Vrškamýku dodnes straší krutý rytíř Záhada opuštěného sídla králů: Na Vrškamýku dodnes straší krutý rytíř V hlubokých lesích nad řekou Vltavou se ukrývá jedno z nejvýznamnějších míst české … TIP NA VÝLET Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny spadly i o několik korun Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny spadly i o několik korun Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 37,89 Kč do 39,90 Kč … DOPRAVA Chystáte se na vodu? Ne všechny řeky mají dost vody, před cestou si ověřte jejich sjízdnost Chystáte se na vodu? Ne všechny řeky mají dost vody, před cestou si ověřte jejich sjízdnost S blížícími se letními prázdninami a obdobím dovolených začínají tisíce Čechů plánovat … NEPŘEHLÉDNĚTE Čekalík Kids Vol. 1: Vodník Pěnkava připlouvá — ideální odměna za školní rok Čekalík Kids Vol. 1: Vodník Pěnkava připlouvá — ideální odměna za školní rok Na poslední školní den děti v Příbrami rozhodně nezapomenou. V pátek 26. června se u … NEPŘEHLÉDNĚTE Bolest, práce a spravedlnost. Má mít Česko menstruační volno? Bolest, práce a spravedlnost. Má mít Česko menstruační volno? Menstruační volno je téma, které se v posledních měsících dostává do popředí veřejné … ANKETA Češi míří do Alp a Dolomit. Krásy Česka přitom často přehlížejí Češi míří do Alp a Dolomit. Krásy Česka přitom často přehlížejí Turistika je obrovským trendem a Češi stále častěji vyrážejí do rakouských Alp nebo … NÁZOR Dítě nechce k rodiči? Nově ho nikdo nutit nebude. Zákon se mění Dítě nechce k rodiči? Nově ho nikdo nutit nebude. Zákon se mění Když dítě odmítá kontakt s jedním z rodičů, žádný soud ani pokuty nedokážou změnit … AKTUÁLNĚ Úpal nebo úžeh? Dva letní nepřátelé, které si lidé často pletou Úpal nebo úžeh? Dva letní nepřátelé, které si lidé často pletou Stačí jedno odpoledne na pláži bez klobouku nebo hodina v rozpáleném autě a lidský … NEPŘEHLÉDNĚTE
Pivní slavnosti na Řimbabě 2026: regionální piva, barokní pec a pokračující tradice v Bohutíně Pivní slavnosti na Řimbabě 2026: regionální piva, barokní pec a pokračující tradice v Bohutíně Bohutín si loni poprvé vyzkoušel, jak chutná vlastní pivní festival — a ukázalo se, že … KULTURA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz