20. 9. svátek má Oleg

Policisté zvýší dohled u škol

30. srpna 2019   (16:24)
Policisté zvýší dohled u škol

Během prvního zářijového týdne bude u škol zvýšený dohled nad bezpečností silničního provozu


Prázdniny končí a pro naše školáky začíná další školní rok, který s sebou přináší snůšku povinností a opětovné usednutí do školních lavic.

Tak jako každý rok, třídy základních škol navštíví i noví žáci “prvňáčci“ a právě pro ty, je toto období velmi významné. Už končí čas neustálých her, zábavy a bezstarostného trávení dne v mateřských školách a nastává jim období, které nastolí určitý řád a povinnosti. 

Jelikož pro každého „prvňáčka“ je to období jedinečné, nepoznané a plné nových informací se kterými se bude muset vyrovnat, musíme se i my “rodiče“ obrnit spoustou trpělivosti a hlavně pozornosti. Našim dětem být oporou a partnerem v nadcházejících dnech, zachovat klidnou hlavu a nastolit v kruhu rodinném přátelskou atmosféru bez hádek a stresů. To platí pro všechny rodiče či příbuzné školáků, protože jak víme, dětí jsou stále duchem v letních radovánkách a nedochází jim možná rizika jejich nepozornosti. Buďme tedy obezřetní a řiďme se drobnými radami, které nám nadcházející školní čas pomůžou v klidu zvládnout a mohou předejít nepříjemným situacím.
 • Doprovázejte děti před budovu školy, pokud děti doprovázet nemůžete, poproste o pomoc jejich starší sourozence, či prarodiče.
 • Poučte děti o bezpečném chování při cestě do školy i ze školy. Ukažte dětem nejkratší a nejbezpečnější cestu do školy a školní družiny.
 • Oblečení dětí opatřete ochrannými reflexními prvky, jejich viditelnost se při nepřízni počasí a za snížené viditelnosti zvýší až 200 krát. 
Jelikož ani Policii České republiky není bezpečí a zdraví vašich dětí lhostejné, pořádá každoročně v rámci preventivních aktivit, a to nejen na začátku školního roku, dopravně preventivní akci „Zebra se za tebe nerozhlédne!“.

Projekt je realizován Policejním prezidiem České republiky od roku 2007 po celém území České republiky. Cílem tohoto projektu je zvyšovat povědomí správného chování chodců v silničním provozu. V rámci tohoto projektu bude na začátku školního roku zvýšený počet policistů na přechodech pro chodce v blízkosti školních zařízení, kdy policisté budou nejen dohlížet na bezpečnost a plynulost silničního provozu, ale hlavně na přechodech pro chodce působit preventivně.

Jelikož i chodec je účastník silničního provozu, zopakujte dětem základní pravidla, kterými by se měly vždy řídit.
 • Po chodníku se chodí vpravo.
 • Pokud musíte jít po cestě, kde se nenachází chodník, jděte vždy po levé straně pozemní komunikace, co nejblíže ke krajnici.
 • Než přejdete ulici, nejdříve se řádně rozhlédněte vlevo, vpravo a opět vlevo, poté co nejrychleji přejděte.
 • Pokud je to možné, přecházejte silnici po přechodu pro chodce, nikdy nepřecházejte silnici na zastávce před stojícím autobusem. Vyčkejte, až autobus opustí zastávku, a až poté s náležitým rozhledem můžete přejít komunikaci.
 • Jestliže je přechod pro chodce vybaven semaforem, respektujte jeho světelné signály. Tak jako po chodníku se po přechodu pro chodce chodí vpravo.
 • Do vozovky vstupujte, až když vozidla bezpečně zastaví a s řidiči před vkročením do vozovky navážete oční kontakt. Nemůžete si být nikdy jisti tím, že řidič právě neladí rádio, či se nevěnuje svému mobilnímu telefonu. Musíte chránit hlavně sami sebe.
 • Vždy si počínejte tak, aby řidič měl šanci zastavit vozidlo před přechodem pro chodce.
 • Silnice a její blízké okolí není místo na hraní her.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: PČR
pribram.cz

autor: topDalší články

Barbora dostává novou střechu Barbora dostává novou střechu Huť Barbora se mění k nepoznání. Právě v těchto dnech dostává novou střechu 19. září 2019   (19:35) Příbramští skauti byli okradeni Příbramští skauti byli okradeni Po pachateli pátrají policisté 19. září 2019   (17:04) Při natáčení seriálu Pan Tau běhalo po Kotenčicích slůně Bimbo Při natáčení seriálu Pan Tau běhalo po Kotenčicích slůně Bimbo Přístřeší během natáčení našlo slůně na zahradě místních obyvatel. Dnes je tato filmová hvězda nejvyšší a druhou nejstarší slonicí v pražské ZOO 19. září 2019   (14:15) Čelní střet dvou aut uzavřel silnici u Lešetic Čelní střet dvou aut uzavřel silnici u Lešetic Jedna osoba utrpěla zranění 19. září 2019   (11:41) Ministr vnitra ocenil čtyři příslušníky HZS Středočeského kraje Ministr vnitra ocenil čtyři příslušníky HZS Středočeského kraje Jedním z hrdinů je Bc. Pavel Maňas, profesionální hasič z Příbrami 19. září 2019   (09:12) Zloděj „fajnšmekr“ odcizil konzervy s tuňákem v hodnotě čtyř tisíc Zloděj „fajnšmekr“ odcizil konzervy s tuňákem v hodnotě čtyř tisíc Nyní mu hrozí až dva roky za mřížemi 19. září 2019   (08:47) V Památníku Vojna v Lešeticích se otevře výstava k listopadu 1989 V Památníku Vojna v Lešeticích se otevře výstava k listopadu 1989 Součástí kulturního programu bude rovněž plánovaný pochod z náměstí T. G. Masaryka v Příbrami do Památníku Vojna 19. září 2019   (06:13) Krajský soud odsoudil březnického vraha na 17 let Krajský soud odsoudil březnického vraha na 17 let Případ vraždy čtyřiašedesátiletého muže otřásl Březnicí koncem dubna tohoto roku. Krajský soud poslal ve středu Lukáše B. do vězení. 18. září 2019   (19:23) Pouťové atrakce nepustí téměř celý příští týden automobily na náměstí T. G. M. Pouťové atrakce nepustí téměř celý příští týden automobily na náměstí T. G. M. Letos poprvé po rekonstrukci náměstí T. G. Masaryka proběhne Václavská pouť přímo v centru města 18. září 2019   (17:43) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli Byl vyhlášen i traumaplán 18. září 2019   (14:18)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz