15. 5. svátek má Žofie




Policisté varují před investičními podvody, spustili preventivní kampaň

6. prosince 2022   (13:16)
Policisté varují před investičními podvody, spustili preventivní kampaň
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Centrála upozornila na to, že období před vánočními svátky obecně nahrává rozličným podvodníkům a podvodům.


Kriminalisté vydali v předvánočním období varování před investičními podvody, jejichž počet i nadále vzrůstá. Národní centrála proti organizovanému zločinu spustila preventivní kampaň, která lidem radí, jak se podvodníky nenechat napálit. Policisté doporučují zjistit si o investiční příležitosti maximum informací, ověřit si je, dát si pozor na nevyžádané nabídky a nedůvěřovat ani tomu, když dané investování propaguje celebrita.

Centrála upozornila na to, že období před vánočními svátky obecně nahrává rozličným podvodníkům a podvodům. Investičním podvodníkům pak vyhovuje i zhoršená ekonomická situace a vysoká inflace - mohou tak s větším úspěchem slibovat „výhodnou“ investiční nabídku jako „příležitost, která přichází pouze jednou za život“.
Preventivní kampaň nazvaná Nebuď labuť! připomíná, že základním předpokladem investičních podvodů je získání důvěry potenciálních obětí. Pachatelé je přesvědčují k uzavření lákavé investice buď osobně, nebo formou on-line nabídky. Zranitelní jsou v tomto ohledu zejména senioři.
"Důsledně prozkoumejte každý aspekt investiční nabídky, a to i od osoby, kterou osobně znáte a pokládáte ji za důvěryhodnou. I ta mohla být oklamána," apelovala centrála na veřejnost. "Stejně tak se nenechte zmást lákavou výhodnou nabídkou investování propagovanou známou osobností. Její jméno a tvář mohou být zneužity," pokračovala.

Zopakovala také, aby si lidé dávali pozor na to, komu a kde sdělují soukromé informace.

Za charakteristické rysy investičního podvodu centrála označila slib snadných peněz nebo pasivního příjmu, příslib vysokých výnosů v krátkém časovém období či oslovení pomocí hromadného e-mailu. Obecným varovným znakem podvodu či extrémního rizika je "zní to příliš dobře, než aby to byla pravda" a tlak na nákup investice "hned teď". "Pokud nerozumíte přesně nabídce 'výhodné' investice, nic nepodepisujte, zejména v časové tísni, stresové situaci a pod tlakem," vyzvala centrála lidi.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Divadlo patří dětem: největší rodinný festival na  50 000 m², jeden nezapomenutelný den Divadlo patří dětem: největší rodinný festival na 50 000 m², jeden nezapomenutelný den V neděli 24. května se Příbram znovu promění v jedno velké dětské království. Festival … KULTURA LDM Group začíná v Příbrami stavět 130 bytů. Cílem je moderní a dostupné bydlení pro město LDM Group začíná v Příbrami stavět 130 bytů. Cílem je moderní a dostupné bydlení pro město LDM Group, vedená zakladatelem a CEO Dominikem Halmošim, zahajuje v Příbrami výstavbu … Tipy na víkend: Připomínka ukončení druhé světové války, společné výlety do přírody a celá řada divadelních představení Tipy na víkend: Připomínka ukončení druhé světové války, společné výlety do přírody a celá řada divadelních představení Tento víkend nabídne opravdu pestrý program! Můžete si připomenout ukončení druhé … NEPŘEHLÉDNĚTE Tajné schůzky, odposlechy a podezření z manipulací. Policie dva roky sledovala vedení příbramské nemocnice Tajné schůzky, odposlechy a podezření z manipulací. Policie dva roky sledovala vedení příbramské nemocnice Manažeři příbramské nemocnice čelí vážnému podezření z ovlivňování veřejných zakázek … AKTUÁLNĚ Do Česka míří studený a deštivý víkend. Na Moravě může napršet až 40 milimetrů Do Česka míří studený a deštivý víkend. Na Moravě může napršet až 40 milimetrů Česko čeká výrazně chladnější a na mnoha místech také deštivý víkend. Počasí ovlivní … POČASÍ FK Příbram zve regionální kluby na poslední domácí utkání sezóny. Děti mají vstup zdarma FK Příbram zve regionální kluby na poslední domácí utkání sezóny. Děti mají vstup zdarma FK Příbram připravil pro fotbalové kluby z celého regionu speciální nabídku na … SPORT Fandi Česku v Kulturním domě v Příbrami Fandi Česku v Kulturním domě v Příbrami Kulturní dům Příbram zve všechny, kdo chtějí fandit českému týmu na Mistrovství světa … SPORT Nafta v Příbrami zlevnila, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu Nafta v Příbrami zlevnila, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,59 Kč do 43,90 Kč … DOPRAVA Lidé poznají Bahna jinak. Bývalá tanková střelnice odhalí vzácnou přírodu Brd Lidé poznají Bahna jinak. Bývalá tanková střelnice odhalí vzácnou přírodu Brd Milovníci přírody, Brd i nevšedních zážitků mají jedinečnou příležitost nahlédnout do … ZAJÍMAVOSTI
Zámek Hořovice jako ideální tip na výlet za historií i odpočinkem Zámek Hořovice jako ideální tip na výlet za historií i odpočinkem Hledáte nenáročný výlet, kde se spojí historie, krásné interiéry i procházka v parku? … TIP NA VÝLET
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz