Policisté se zapojili do Evropského dne proti vloupání
21. června 2020 (06:21)
Téma vloupání do obydlí a rekreačních objektů nepřerušily ani měsíce ve stínu koronavirové krize. Jak naznačují statistická data, je v oblasti zabezpečení nemovitých objektů stále co zlepšovat. Rady a tipy projektu „Zabezpečte se, chraňte majetek sobě i svým sousedům“ doplnila již podruhé celoevropská kampaň Evropské sítě prevence kriminality.
Vzhledem k nadcházejícímu rizikovému období letních dovolených v pátek odstartovala kampaň v hypermarketu Albert v Brodské ulici. Preventisté s informačním stánkem, kde se zájemci dozvěděli nejdůležitější zásady zabezpečení i důležité zdroje informací, rozdávali po celé dopoledne i další předměty, jako například reflexní pásky, křížovky nebo zápiskové bloky.
Během dne se zde zastavovaly desítky lidí, kterým ochotné policistky vysvětlovaly účel preventivní akce. Zmiňovaná kampaň vhodně doplnila koncept preventivního projektu „Zabezpečte se, chraňte majetek sobě i svým sousedům“, jehož prostřednictvím policisté oslovují veřejnost s problematikou zabezpečení objektů již od roku 2018. Smyslem projektu bylo předávání informací o aktuálních trendech v oblasti vloupání do objektů zároveň s tipy na efektivní obranu proti pachatelům krádeží. Novinkou letošního roku je další rozšíření mobilní aplikace „Zabezpečte se“ dostupné v App Store i v Google Play. Stávající aplikace s nabídkou návodů i ověřených kontaktů na dodavatele různých typů kvalitního zabezpečení majetku se v roce 2020 rozšíří o informace k elektronickému zabezpečení majetku.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky
Město vstupuje do třetí sezóny oblíbených bleších trhů, které doplňují tradiční …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Senior přejel do protisměru a srazil se s protijedoucím autem
U dopravní nehody před Čenkovem zasahovali ve středu 15. dubna odpoledne záchranáři. …
AKTUALIZOVÁNO
Hasiči ve Středočeském kraji loni evidovali 2670 požárů, nejvíce hořelo na Příbramsku
Hasiči ve Středočeském kraji minulý rok evidovali 2670 požárů, což bylo meziročně o …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Sucho se prohlubuje. Podle hydrologů už stromy trpí vodním šokem
Jaro zatím nepřináší krajině tolik potřebnou vláhu. Hydrologická i meteorologická data …
AKTUÁLNĚ
Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec.
Příbramsko známe všichni. Ale známe ho opravdu?
Spouštíme novou sérii krátkých …
VIDEO
V Příbrami začnou opravy březohorských ulic, zkomplikuje se parkování
Stavbaři budou v Příbrami od příštího pondělí opravovat Nádvoří Msgre. Korejse a …
AKTUÁLNĚ
Brdy očima dětí: CHKO vyhlásila velkou výtvarnou soutěž k desátému výročí
Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Správa CHKO Brdy, společně se spolkem …
AKTUÁLNĚ
Ve Středočeském kraji čeká výměna řidičáku přes 65 tisíc lidí. Vyřídit ji lze online během pár minut
Více než 65 tisíc řidičů ve Středočeském kraji si letos musí vyměnit řidičský průkaz. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pes v rozpáleném autě, had v obýváku, bobr v přepadu. Příbramští hasiči řešili 31 zvířecích záchran
Zvířata v nesnázích volají o pomoc stejně jako lidé – a hasiči jsou u toho. V …
ZVÍŘATA
Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků
Velký zájem o dálkový pochod Praha-Prčice, který nepolevuje ani po desítkách let, …
AKTUÁLNĚ






