18. 1. svátek má Vladislav

Policisté mají své pohádky, seznamují děti s bezpečnostními zásadami

2. dubna 2015   (17:44)
Policisté mají své pohádky, seznamují děti s bezpečnostními zásadami
foto: sxc

Autorem knihy je ostravský soudce Roman Pokorný.



Koncem minulého týdne, dne 26. března se rozezněly zemí „ Policejní pohádky“. Jde o novou publikaci, která obsahuje 16 pohádek a příběhů. Jejím autorem je ostravský soudce Mgr. Roman Pokorný a byla vydána za podpory Moravskoslezského kraje. Do čtení se zapojili policisté napříč republikou, četli ve školách, školkách a v nemocnicích.

Ani děti z Příbramska nebyly výjimkou, několik příběhů z knihy jim přečetla prap. Bc. Hana Boukalová z cizinecké policie. Zavítala na Základní školu v Jiráskových sadech v Příbrami. Její čtení si vyslechli žáci druhé třídy. Připravila si pro ně několik příběhů. Kniha nabízí povídání o ztracené Jitce, o pytláku Ondřejovi, o holčičce, co zapálila les, o ukradené tříkolce, o nalezeném prstýnku a mnoho dalších zajímavých vyprávění.

Dějem pohádek provádí policista Honzík a v závěru vždy ještě spravedlivý soudce Přemysl zopakuje správné pravidlo. Příběhy zahrnují časté protiprávní situace a dětem přibližují zásady bezpečného chování nebo je upozorňují, jakého jednání se mají vyvarovat. Uvnitř publikace, kterou policistka poté škole věnovala, je také CD, audiovizuální podobu pohádek načetli policisté i soudce. Poutavé ilustrace paní Šárky Nogové navíc přitahují děti ke čtení a nenásilnou formou se pak ratolesti seznamují s bezpečnostními zásadami.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: text i
autor: Monika Schindlová, mluvčí příbramské policie








Další články

Proč je setrvávání v toxických vztazích trendem dnešní doby? Proč je setrvávání v toxických vztazích trendem dnešní doby? Toxické vztahy tu byly vždy, ale až v posledních letech se o nich mluví otevřeně a … Masopust v Podlesí nabídne program pro děti i dospělé. Veselí odstartuje už v knihovně Masopust v Podlesí nabídne program pro děti i dospělé. Veselí odstartuje už v knihovně Podlesí se i v letošním roce chystá na tradiční masopustní veselí, které každoročně … Masopust Volejbalisté Příbrami padli s Brnem v pěti setech. Dramatický duel rozhodl tie-break Volejbalisté Příbrami padli s Brnem v pěti setech. Dramatický duel rozhodl tie-break Sedmnácté kolo základní části ČEZ extraligy mužů nabídlo v Příbrami divákům atraktivní … Sport Podbrdsko online: poklady regionu, které jinde nenajdete. Starší ročníky jsou zdarma v archivu Podbrdsko online: poklady regionu, které jinde nenajdete. Starší ročníky jsou zdarma v archivu Sborník Podbrdsko už více než třicet let odkrývá příběhy, objevy a zapomenuté … Historie Vysoký Chlumec a Klučenice uspěly v soutěži Zlatý lajk. Patří mezi nejlépe komunikující obce v regionu Vysoký Chlumec a Klučenice uspěly v soutěži Zlatý lajk. Patří mezi nejlépe komunikující obce v regionu Městys Vysoký Chlumec a obec Klučenice patří mezi nejlépe komunikující samosprávy v … Nepřehlédněte Podkroví Muzea města Dobříše ožilo tvořivostí Podkroví Muzea města Dobříše ožilo tvořivostí V podkrovních prostorách Muzea města Dobříše vznikl na konci loňského roku nový … Oblastní nemocnici Příbram čekají provozní změny, ale i stavební úpravy, stěhování i nové vstupy Oblastní nemocnici Příbram čekají provozní změny, ale i stavební úpravy, stěhování i nové vstupy Příbramská nemocnice v první polovině roku 2026 upraví provoz několika oddělení. Změny … Brdy pod kontrolou: Policisté řeší stovky přestupků ročně Brdy pod kontrolou: Policisté řeší stovky přestupků ročně Ve středočeské části Chráněné krajinné oblasti Brdy zajišťují už deset let veřejný … Rožmitálští hasiči mají novou výstroj. Město uspělo se dvěma dotacemi Rožmitálští hasiči mají novou výstroj. Město uspělo se dvěma dotacemi Město Rožmitál pod Třemšínem úspěšně získalo dvě dotace na podporu jednotky sboru …
Děti v restauracích: klid pro hosty, nebo diskriminace? Děti v restauracích: klid pro hosty, nebo diskriminace? Některé restaurace v Česku i zahraničí zakazují vstup dětem. Zastánci vítají klidnou … ANKETA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz