Policisté, kteří zachránili život ženě z potopeného auta, převzali ocenění
NEPŘEHLÉDNĚTE
14. prosince 2021 (14:57)
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka
Oba hrdinové ani na moment nezaváhali a ženu v bezvědomí z auta vyprostili a zahájili resuscitaci, ve které následně pokračovali záchranáři.
Minulý čtvrtek, krátce po jedenácté hodině dopoledne, přijali policisté oznámení o havárii osobního vozidla mezi obcemi Úklid a Bor na Příbramsku. Jako první přijeli k nehodě Tereza a Radek z Obvodního oddělení Sedlčany. Již z oznámení bylo patrné, že řidička skončila s vozidlem na hladině Úklidského rybníka. Oba hrdinové ani na moment nezaváhali a ženu v bezvědomí z auta vyprostili a zahájili resuscitaci, ve které následně pokračovali záchranáři. Po několika desítkách minut se u ženy podařilo obnovit základní životní funkce a byla transportována do příbramské nemocnice.
Policistům z Obvodního oddělení Sedlčany, ve složení Terezy Zrůbkové a Radka Pečeného, dnes za jejich hrdinský čin poblahopřáli ředitel Krajského ředitelství policie Václav Kučera a ředitel Územního odboru Příbram René Peták. „Jsem velice rád a potěšen, že v našich řadách máme takto odvážné policisty. Když jsem se o události a celém průběhu dozvěděl, šel mi mráz po zádech. Je to skvělý vzkaz do našich řad, že máme mezi sebou tak odvážné kolegy,“ řekl Kučera. „Jsem velice hrdý, že máme takto odvážné policisty, kteří šli i do takového rizika. Těším se na další spolupráci,“ poděkoval Peták.
„Dostali jsme oznámení, jaké policista nedostane každý den – havarované vozidlo v rybníku mělo být plné lidí. Po našem příjezdu kolega zkusil hloubku, kdy voda byla až po hrudník. Jakmile jsme přistoupili k vozidlu, ženu jsme vytáhli a začali s resuscitací, ve které pokračovali záchranáři,“ řekla policistka Tereza Zrůbková, kterou doplnil kolega Radek Pečený. „O postupu jsme se domlouvali již při cestě k nehodě, abychom neztratili při záchraně čas. Ženu jsme našli po hmatu, byla v zadní části auta,“ dodal.
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Vyrazte na borůvky. Doma si upečte voňavý koláč podle rodinného receptu
Sběr lesních plodů a borůvek prospívá nejen peněžence, ale také zdraví. A až se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Středočeský kraj plánuje nasadit téměř 50 elektrobusů
Na vybraných autobusových linkách ve středních Čechách by mělo v letech 2028 až 2030 …
DOPRAVA
Příbram ovládnou překážky! Obstacle Race 3.3 míří na rekordní účast a propojí Nový rybník se Svatou Horou
Před koncem září se Příbram stane dějištěm jedné z největších sportovních akcí …
SPORT
Už jste byli „V Prdeli“? Brdské rozcestí u Bártova dubu má své lidové jméno — a teď i vlastní cedulku
V brdských lesích existují místa, která mají oficiální názvy, a pak ta druhá — lidová, …
POZNÁVÁME BRDY
V Rožmitále pod Třemšínem se uskuteční sraz vojenské a historické techniky. Chybět nebude kaskadérská show ani hudba
Areál bývalých kasáren v Rožmitále pod Třemšínem ožije druhý srpnový víkend vojenskou …
Pohonné hmoty v Příbrami: Nejlevnější benzin pořídíte za 39,99 Kč u Silmetu
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,99 Kč do 42,50 Kč …
AKTUÁLNĚ
Možná nehledáte novou práci. Možná jen hledáte místo, kde bude vaše práce dávat větší smysl
Každý z nás se někdy zastaví a položí si jednoduchou otázku. „Dělám práci, která mě …
PR
Tipy na víkend: Dobříšský Festival hudby, Krásnohorské léto a další kulturní akce nejen pod širým nebem
Tento víkend se ponese hlavně v duchu kulturních akcí. Dobříšský zámek bude znít …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Vedra se vracejí. Už od neděle udeří tropické teploty, příští týden bude znovu velmi horký
Po krátkém a sotva znatelném oddechu od veder se do Česka vrátí výrazně teplé počasí. …
AKTUÁLNĚ
O víkendu se zavřou tunely na Pražském okruhu. ŘSD toho využije a opraví i výtluky u D5
Pražský okruh čeká o víkendu úplná odstávka dvou tunelů. Lochkov i Cholupice se na 24 …
DOPRAVA






