18. 1. svátek má Vladislav
Policisté kontrolovali vozidla, viditelnost chodců i cyklistů

29. listopadu 2019   (14:10)
Policisté kontrolovali vozidla, viditelnost chodců i cyklistů

Kontrolovaní od policejních hlídek dostávali reflexní předměty určené k lepší viditelnosti.


Již nějakou dobu jsou kratší dny a tma přichází o několik hodin dříve. S tím souvisí také problematika viditelnosti nemotorizovaných účastníků silničního provozu. Ti často podceňují fakt, že pokud budou pro řidiče motorových vozidel viditelnější, výrazně tím sníží riziko, že se stanou účastníkem dopravní nehody. Povinnost být vidět jim ukládá také zákon. Ne všichni ale tuto skutečnost dodržují. Převážně chodci a cyklisté jsou v tomto období velice rizikovou skupinou, proto se minulý týden ve čtvrtek středočeské policejní hlídky primárně zaměřily na jejich kontrolu. Kontrolovaly ale také řidiče motorových vozidel a zjišťovaly, zda dodržují předpisy související s provozem na pozemních komunikacích.

Policisté během dopravní akce ve Středočeském kraji zastavili a zkontrolovali více jak 750 vozidel a zjistili 121 dopravních přestupků. Celkem 115 přestupků vyřídili na místě příkazním řízením ve výši 35 400 korun a 6 přestupců oznámili na příslušný úřad k dalšímu projednání ve správním řízení. Nejčastějším prohřeškem řidičů byl nevyhovující technický stav vozidla a to celkem ve 26 případech. Bezpečnostní pásy během jízdy pak nepoužilo celkem 9 řidičů. Všechny vyřešili policisté na místě příkazním řízením. Nejvyšší povolenou rychlost porušili celkem 4 řidiči. Také tyto přestupce policisté vyřešili na místě příkazním řízením. Překročení hmotnosti vozidla policisté řešili ve dvou případech.

Celkem 14 chodců se pohybovalo mimo obec za snížené viditelnosti bez reflexních prvků. Chodci mají od února roku 2016 dle zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích povinnost mít na sobě reflexní prvky, když se pohybují mimo obec za snížené viditelnosti. Všechny chodce, kteří se dopustili výše uvedeného přestupku, policisté vyřešili na místě příkazním řízením. 

V rámci dopravní akce policisté odhalili 9 cyklistů, kteří porušili povinnost mít za snížené viditelnosti za jízdy rozsvícen světlomet s bílým světlem svítícím dopředu a zadní svítilnu se světlem červené barvy nebo přerušovaným světlem červené barvy. Celkem 8 cyklistů policisté vyřešili v příkazním řízení, jednoho oznámili příslušnému správnímu orgánu k projednání.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: PČR
pribram.cz

autor: topDalší články

Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Renovace hlubošského zámku, který byl v roce 1958 prohlášen za kulturní památku, se prodraží o 50 milionů korun 18. ledna 2020   (19:31) Zbyněk Prousek poradí, jak se bránit obchodním praktikám „šmejdů“ Zbyněk Prousek poradí, jak se bránit obchodním praktikám „šmejdů“ Každodenně se setkáváme s případy, kdy jsou povětšinou naši senioři zlákáni, oklamáni a okradeni takzvanými „šmejdy“. V Příbrami bude o této problematice přednášet Zbyněk Prousek. 18. ledna 2020   (17:16) Městští strážníci zadrželi pachatele, který se vloupal do knihovny Městští strážníci zadrželi pachatele, který se vloupal do knihovny Díky rychlému zásahu městských strážníků nestačil nic odcizit. 18. ledna 2020   (14:23) Dotkněte se, nakoukněte, zatočte s kličkou. Do příbramské galerie dorazila výstava Divadla bratří Formanů Dotkněte se, nakoukněte, zatočte s kličkou. Do příbramské galerie dorazila výstava Divadla bratří Formanů V jedinečný svět fantazie a hry se Galerie Františka Drtikola promění v neděli 19. ledna při slavnostní vernisáži 18. ledna 2020   (13:10) Chřipka útočí ze všech stran, již má první oběť. Jak se nenakazit? Chřipka útočí ze všech stran, již má první oběť. Jak se nenakazit? Hygienici zaznamenali raketový vzestup chřipky 18. ledna 2020   (10:09) Jan Konvalinka: Rekonstrukce příbramského akvaparku se může oddálit o roky Jan Konvalinka: Rekonstrukce příbramského akvaparku se může oddálit o roky Proti rekonstrukci s předpokládanými náklady 440 milionů korun se v minulých dnech postavila ODS i Piráti 18. ledna 2020   (08:09) Na výjezdu z Příbrami havarovaly dva vozy, nehoda si vyžádala čtyři zraněné osoby Na výjezdu z Příbrami havarovaly dva vozy, nehoda si vyžádala čtyři zraněné osoby Policisté silnici obousměrně uzavřeli. 17. ledna 2020   (19:46) Meteorologové varují: Ledovka pokryje silnice, očekávejte komplikace v dopravě Meteorologové varují: Ledovka pokryje silnice, očekávejte komplikace v dopravě Kvůli mrznoucímu dešti bude v sobotu ledovka 17. ledna 2020   (17:21) Hasiči likvidovali požár auta, mezitím byli okradeni Hasiči likvidovali požár auta, mezitím byli okradeni Dosud neznámý pachatel využil nestřeženého momentu a okradl příbramské hasiče. 17. ledna 2020   (17:20) Nepřehlédněte Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení K uvalení vazby byly dva důvody ze tří možných. 17. ledna 2020   (13:17) NepřehlédněteKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz