11. 8. svátek má Zuzana
Policisté kontrolovali vozidla, viditelnost chodců i cyklistů

29. listopadu 2019   (14:10)
Policisté kontrolovali vozidla, viditelnost chodců i cyklistů

Kontrolovaní od policejních hlídek dostávali reflexní předměty určené k lepší viditelnosti.Již nějakou dobu jsou kratší dny a tma přichází o několik hodin dříve. S tím souvisí také problematika viditelnosti nemotorizovaných účastníků silničního provozu. Ti často podceňují fakt, že pokud budou pro řidiče motorových vozidel viditelnější, výrazně tím sníží riziko, že se stanou účastníkem dopravní nehody. Povinnost být vidět jim ukládá také zákon. Ne všichni ale tuto skutečnost dodržují. Převážně chodci a cyklisté jsou v tomto období velice rizikovou skupinou, proto se minulý týden ve čtvrtek středočeské policejní hlídky primárně zaměřily na jejich kontrolu. Kontrolovaly ale také řidiče motorových vozidel a zjišťovaly, zda dodržují předpisy související s provozem na pozemních komunikacích.

Policisté během dopravní akce ve Středočeském kraji zastavili a zkontrolovali více jak 750 vozidel a zjistili 121 dopravních přestupků. Celkem 115 přestupků vyřídili na místě příkazním řízením ve výši 35 400 korun a 6 přestupců oznámili na příslušný úřad k dalšímu projednání ve správním řízení. Nejčastějším prohřeškem řidičů byl nevyhovující technický stav vozidla a to celkem ve 26 případech. Bezpečnostní pásy během jízdy pak nepoužilo celkem 9 řidičů. Všechny vyřešili policisté na místě příkazním řízením. Nejvyšší povolenou rychlost porušili celkem 4 řidiči. Také tyto přestupce policisté vyřešili na místě příkazním řízením. Překročení hmotnosti vozidla policisté řešili ve dvou případech.

Celkem 14 chodců se pohybovalo mimo obec za snížené viditelnosti bez reflexních prvků. Chodci mají od února roku 2016 dle zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích povinnost mít na sobě reflexní prvky, když se pohybují mimo obec za snížené viditelnosti. Všechny chodce, kteří se dopustili výše uvedeného přestupku, policisté vyřešili na místě příkazním řízením. 

V rámci dopravní akce policisté odhalili 9 cyklistů, kteří porušili povinnost mít za snížené viditelnosti za jízdy rozsvícen světlomet s bílým světlem svítícím dopředu a zadní svítilnu se světlem červené barvy nebo přerušovaným světlem červené barvy. Celkem 8 cyklistů policisté vyřešili v příkazním řízení, jednoho oznámili příslušnému správnímu orgánu k projednání.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: PČR
pribram.cz

autor: top

Další články

Začal se ukájet a běžel ke mně, říká žena, kterou v pondělí večer obtěžoval v Příbrami onanista Začal se ukájet a běžel ke mně, říká žena, kterou v pondělí večer obtěžoval v Příbrami onanista Informační centrum se přesune do bývalého fotoateliéru v Pražské ulici Informační centrum se přesune do bývalého fotoateliéru v Pražské ulici Město chce tímto krokem oživit nákupní zónu v Pražské ulici. 11. srpna 2020   (13:03) Psal jsem ráno řeckému premiérovi, aby se na to ještě podívali, řekl Babiš k povinným testům Psal jsem ráno řeckému premiérovi, aby se na to ještě podívali, řekl Babiš k povinným testům Řecké rozhodnutí o povinných testech Babiše překvapilo. 11. srpna 2020   (11:30) Až se sochy zřítí a dopadnou na zem, zbude z nich prach a má být konec světa. Hrad Vargač je naplněn tajemstvím Až se sochy zřítí a dopadnou na zem, zbude z nich prach a má být konec světa. Hrad Vargač je naplněn tajemstvím O víkendu bylo v Plzni zrušeno vystoupení Mareše, v Příbrami se show uskuteční O víkendu bylo v Plzni zrušeno vystoupení Mareše, v Příbrami se show uskuteční Příbramská Summer party se koná 21. 8. 2020 v letním kině v Příbrami a kromě již zmíněného Leoše Mareše vystoupí také Pavel Callta nebo kapela Holki. 11. srpna 2020   (08:19) Bezpečnostní přeliv na Orlíku se má začít stavět v dubnu 2021 Bezpečnostní přeliv na Orlíku se má začít stavět v dubnu 2021 Hodnota zakázky je zhruba 1,5 miliardy korun. 11. srpna 2020   (06:30) Budete cestovat do Řecka? Přibalte negativní test na covid Budete cestovat do Řecka? Přibalte negativní test na covid Turisté z několika evropských zemí, včetně České republiky, budou smět do Řecka od 17. srpna jen s negativním testem na covid-19. 10. srpna 2020   (17:38) AKTUALIZOVÁNO Deset hasičských jednotek likviduje požár pole u Podluh. Vítr hnal oheň do lesa Deset hasičských jednotek likviduje požár pole u Podluh. Vítr hnal oheň do lesa Tuzemské cestovky ruší některé zářijové zájezdy do exotických destinací Tuzemské cestovky ruší některé zářijové zájezdy do exotických destinací Rušení cest se týká především Egypta a Turecka zhruba do poloviny září. 10. srpna 2020   (14:05)
Meteorologové varují: Ženou se bouřky s přívalovými dešti Meteorologové varují: Ženou se bouřky s přívalovými dešti Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami a vydatnými dešti. Bouřky zasáhnou většinu území republiky od pondělního poledne do půlnoci, během úterý se bude situace opakovat. 10. srpna 2020   (12:42)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz