12. 12. svátek má Simona

Policisté kontrolovali vozidla, viditelnost chodců i cyklistů

29. listopadu 2019   (14:10)
Policisté kontrolovali vozidla, viditelnost chodců i cyklistů

Kontrolovaní od policejních hlídek dostávali reflexní předměty určené k lepší viditelnosti.


Již nějakou dobu jsou kratší dny a tma přichází o několik hodin dříve. S tím souvisí také problematika viditelnosti nemotorizovaných účastníků silničního provozu. Ti často podceňují fakt, že pokud budou pro řidiče motorových vozidel viditelnější, výrazně tím sníží riziko, že se stanou účastníkem dopravní nehody. Povinnost být vidět jim ukládá také zákon. Ne všichni ale tuto skutečnost dodržují. Převážně chodci a cyklisté jsou v tomto období velice rizikovou skupinou, proto se minulý týden ve čtvrtek středočeské policejní hlídky primárně zaměřily na jejich kontrolu. Kontrolovaly ale také řidiče motorových vozidel a zjišťovaly, zda dodržují předpisy související s provozem na pozemních komunikacích.

Policisté během dopravní akce ve Středočeském kraji zastavili a zkontrolovali více jak 750 vozidel a zjistili 121 dopravních přestupků. Celkem 115 přestupků vyřídili na místě příkazním řízením ve výši 35 400 korun a 6 přestupců oznámili na příslušný úřad k dalšímu projednání ve správním řízení. Nejčastějším prohřeškem řidičů byl nevyhovující technický stav vozidla a to celkem ve 26 případech. Bezpečnostní pásy během jízdy pak nepoužilo celkem 9 řidičů. Všechny vyřešili policisté na místě příkazním řízením. Nejvyšší povolenou rychlost porušili celkem 4 řidiči. Také tyto přestupce policisté vyřešili na místě příkazním řízením. Překročení hmotnosti vozidla policisté řešili ve dvou případech.

Celkem 14 chodců se pohybovalo mimo obec za snížené viditelnosti bez reflexních prvků. Chodci mají od února roku 2016 dle zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích povinnost mít na sobě reflexní prvky, když se pohybují mimo obec za snížené viditelnosti. Všechny chodce, kteří se dopustili výše uvedeného přestupku, policisté vyřešili na místě příkazním řízením. 

V rámci dopravní akce policisté odhalili 9 cyklistů, kteří porušili povinnost mít za snížené viditelnosti za jízdy rozsvícen světlomet s bílým světlem svítícím dopředu a zadní svítilnu se světlem červené barvy nebo přerušovaným světlem červené barvy. Celkem 8 cyklistů policisté vyřešili v příkazním řízení, jednoho oznámili příslušnému správnímu orgánu k projednání.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: PČR
pribram.cz

autor: topDalší články

Výsuvné sloupky zamezí vjezdu vozidel do Pražské ulice Výsuvné sloupky zamezí vjezdu vozidel do Pražské ulice Vjezdy do Pražské ulice budou nově o víkendu uzamykány tak, jako je tomu ve všedních dnech, tj. v deset hodin dopoledne 12. prosince 2019   (08:43) Svatá Hora o svátcích otevře jinak nepřístupnou chodbu Svatá Hora o svátcích otevře jinak nepřístupnou chodbu Součástí prohlídky jsou unikátní podlahové barokní hodiny, které byly nedávno zrestaurovány 12. prosince 2019   (06:07) Vánoční jarmark zaplnil školu Vánoční jarmark zaplnil školu V úterý se v budově základní školy ve Školní ulici uskutečnil vánoční jarmark za veliké účasti rodičů. 11. prosince 2019   (19:01) Macík: Vezeme i lyžařské brýle, když by zase vypadlo okno Macík: Vezeme i lyžařské brýle, když by zase vypadlo okno Slavnostní dakarské pódium čeká na závodníky 4. ledna a o den později závod odstartuje 11. prosince 2019   (17:02) Policisté zintenzivňují kontroly obchodních center Policisté zintenzivňují kontroly obchodních center Příbramští policisté zintenzivňují kvůli zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti či plynulosti silničního provozu výkon služby. Zaměřovat se budou především na obchodní centra, parkoviště u nich a na místa, kde se soustřeďuje větší množství osob. 11. prosince 2019   (14:28) Výtvarná soutěž pro děti „Vánoce v Čechách a Ledru“ Výtvarná soutěž pro děti „Vánoce v Čechách a Ledru“ Nakreslete vánoční obrázek pro Ježíška a zapojte se do jedinečné mezinárodní soutěže 11. prosince 2019   (12:17) Na namrzlé vozovce nezvládl řízení, „zaparkoval“ v příkopu Na namrzlé vozovce nezvládl řízení, „zaparkoval“ v příkopu Ve voze cestovaly dvě osoby 11. prosince 2019   (09:57) Stavba Krčínovy cyklostezky je zahájena Stavba Krčínovy cyklostezky je zahájena Dne 9. prosince 2019 byla poklepem základního kamene zahájena významná a dlouho očekávaná stavba cyklostezky Sedlčany – Prčice, též zvané Krčínova cyklostezka. Rozsáhlá stavba, která spojí město Sedlčany a Sedlec – Prčice, bude zprovozněna koncem listopadu roku 2020. 11. prosince 2019   (08:41) Jan Konvalinka: Poznal jsem, že politika, bohužel i ta komunální, není mírumilovným a klidným prostředím Jan Konvalinka: Poznal jsem, že politika, bohužel i ta komunální, není mírumilovným a klidným prostředím „Až budete mít za sebou sto dní, tak se do vás pustíme,“ vyslechl starosta města od příbramského zastupitele krátce po svém zvolení. 11. prosince 2019   (06:06) Příbram má přes čtyřicet problémových lokalit. Žije zde zhruba tisíc lidí Příbram má přes čtyřicet problémových lokalit. Žije zde zhruba tisíc lidí Město chce podporovat sociálně vyloučené obyvatele při získávání a udržení si bydlení. Na projekt získalo dotaci převyšující čtyři miliony korun 10. prosince 2019   (18:27)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz