22. 5. svátek má Emil




Policisté hledali výbušninu ve vodní elektrárně Kamýk

FOTOGALERIE
10. října 2014   (08:50)
Dalších 10 fotografií v galeriiPolicisté hledali výbušninu ve vodní elektrárně Kamýk
foto: sxc

Obyvatelé okolí nemuseli mít strach, jednalo se pouze o cvičení.



Včera 9. října ráno našel provozní elektrikář podezřelý předmět v podzemních prostorách elektrárny Kamýk. Okamžitě zavolal na tísňovou linku 158. Jeho volání ovšem bylo už dopředu očekávané, protože se jednalo o plánované cvičení Policie ČR. To mělo prověřit souhru právě policie s obsluhou elektrárny a havarijního štábu provozu.

„Operační středisko okamžitě po telefonátu vyslalo na místo hlídku z obvodního oddělení Milín, která prověřila pravdivost oznámení a vzápětí požádala o příjezd dalších posilových hlídek jak z Milína, tak ze Sedlčan, které zajišťovaly uzávěru kolem elektrárny,“ popsala policejní mluvčí Monika Schindlová.

K podezřelému nálezu vyjížděl i pyrotechnik a psovod se psem, který je vycvičený na vyhledávání výbušnin. V elektrárně mezitím docházelo k evakuaci zaměstnanců a zálohování dat z kamerového systému. Psovi se následně podařilo nalézt ještě další balíček v horní části elektrárny. Pyrotechnik obě bomby zneškodnil a odvezl je do nedaleké pískovny k řízené likvidaci.

„Havarijní cvičení prokázalo, že všichni zúčastnění jsou velmi dobře připraveni situaci zvládnout a řešit mimořádné události. Nanečisto si mohli vyzkoušet a procvičit postupy při odvracení teroristické hrozby a najít případná úskalí zásahu,“ uzavřela Schindlová.

Fotogalerie

Policisté hledali výbušninu ve vodní elektrárně Kamýk (1) Policisté hledali výbušninu ve vodní elektrárně Kamýk (2) Policisté hledali výbušninu ve vodní elektrárně Kamýk (3) Policisté hledali výbušninu ve vodní elektrárně Kamýk (4) Policisté hledali výbušninu ve vodní elektrárně Kamýk (5) Policisté hledali výbušninu ve vodní elektrárně Kamýk (6) Policisté hledali výbušninu ve vodní elektrárně Kamýk (7) Policisté hledali výbušninu ve vodní elektrárně Kamýk (8) Policisté hledali výbušninu ve vodní elektrárně Kamýk (9) Policisté hledali výbušninu ve vodní elektrárně Kamýk (10)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Májovky v Dobříši: Kolotoče, adrenalin a MIG 21 v hlavní roli Májovky v Dobříši: Kolotoče, adrenalin a MIG 21 v hlavní roli Dobříš se opět promění v místo, kde to žije od rána do večera – DOBŘÍŠSKÉ MÁJOVÉ … KULTURA Ceby benzinu šly v Příbrami nahoru, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu a Prim Ceby benzinu šly v Příbrami nahoru, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu a Prim Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,99 Kč do 44,40 Kč … DOPRAVA Atommuzeum v Brdech vás zavede do časů studené války Atommuzeum v Brdech vás zavede do časů studené války Hluboko v brdských lesích se ukrývá místo, které bylo kdysi jedním z nejstřeženějších … TIP NA VÝLET Rožmitál investuje do oprav chodníků, silnic i bezpečnosti ve městě Rožmitál investuje do oprav chodníků, silnic i bezpečnosti ve městě Město Rožmitál pod Třemšínem pokračuje v jarních investicích do oprav chodníků, … Příbram čeká víkendový nářez: Svatohorský Downtown slaví 10 let. Dorazí vítěz Asia Express i rapové legendy PSH Příbram čeká víkendový nářez: Svatohorský Downtown slaví 10 let. Dorazí vítěz Asia Express i rapové legendy PSH Historické centrum Příbram už tuto sobotu ovládne adrenalin, hluk kol, skoky mezi zdmi … SPORT Drama kolem výborů, krácená dotace pro HC Příbram a dotaz na „náhubkový“ řád. Zastupitelstvo tentokrát jelo rychle, ale bylo o čem mluvit Drama kolem výborů, krácená dotace pro HC Příbram a dotaz na „náhubkový“ řád. Zastupitelstvo tentokrát jelo rychle, ale bylo o čem mluvit Ve středu 20. května se příbramští zastupitelé sešli na dalším jednání. A i když šlo o … POLITIKA Kultura, která spojuje celý region: Březnicko čeká rok s loutkami Kultura, která spojuje celý region: Březnicko čeká rok s loutkami Malí i velcí diváci, milovníci pohádek, loutek a kouzelných příběhů – zbystřete. Od … KULTURA Sledujte s námi! Ve středu v 16:00 zasedá příbramské zastupitelstvo. Co se bude řešit? Sledujte s námi! Ve středu v 16:00 zasedá příbramské zastupitelstvo. Co se bude řešit? Ve středu 20. května od 16:00 se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka opět sejdou … ON-LINE PŘENOS Licenční komise FAČR neudělila v první instanci licenci čtyřem klubům. Mezi nimi je i FK Příbram Licenční komise FAČR neudělila v první instanci licenci čtyřem klubům. Mezi nimi je i FK Příbram Licenční komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) v první fázi licenčního řízení … SPORT
Lesem v Brdech občas otřese exploze. Pyrotechnici tam likvidují ostrou munici Lesem v Brdech občas otřese exploze. Pyrotechnici tam likvidují ostrou munici Exploze občas vyleká obyvatele pod brdskými hřebeny a pochopitelně i turisty, co se … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz