Policisté dopadli sériového zloděje, který řádil na Příbramsku
12. července 2024 (15:11)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Příbramským kriminalistům se podařilo objasnit 7 případů krádeží, kterých se v Příbrami dopouštěl 40letý muž. Po poslední loupeži se snažil ukrýt v lese.
Na policisty se začátkem července obrátil majitel restaurace v Příbrami, kterému někdo rozbil okno a následně odnesl notebook. Majitel měl ale ve svém podniku kamerové záznamy, které policistům poskytl. Policisté proto začali okamžitě propátrávat terén a zanedlouho spařili muže, který odpovídal osobě na kamerových záznamech. Když si podezřelý policistů všiml, dal se na útěk a chtěl se ukrýt v nedalekém lese. To ale nevyšlo podle jeho představ a policisté muže velmi rychle vypátrali a našli u něj jak odcizený notebook, tak i nářadí, které ještě předtím odcizil v kůlně.
Při následném výslechu se kriminalistům podařilo muži prokázat dalších 6 krádeží na Příbramsku, a to vloupání do lahůdek, vloupání do osobního vozidla, kůlny, ale i prodejny elektrokol.
Příbramští kriminalisté muže následně obvinili z pokračujícího přečinu krádeže, poškození cizí věci, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Vzhledem k tomu, že na obviněného byl vydán příkaz k dodání do výkonu trestu, putoval rovnou na 2,5 roku do vězení.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Příbramští policisté odvolali pátrání po pohřešovaném muži, sám se přihlásil
•Odjíždíte na dovolenou? Nenabízejte svůj dům či byt zlodějům
•Policisté pátrají po pachateli, který v Pražské ulici posprejoval fasádu
Další články
Prodej budovy Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a gastronomie získal podporu zastupitelů. O podmínkách se rozhodne v červnu
Středočeský kraj chce od města Příbrami koupit školní budovu v ulici Gen. R. Tesaříka …
AKTUÁLNĚ
Zoopark Jeleni Homole hlásí spor o přístupovou cestu. Majitel podal podnět na státní zastupitelství
Zoopark Jeleni Homole zveřejnil prohlášení, ve kterém upozorňuje na spor s novým …
ZVÍŘATA
Až do nebes v Příbrami: Monika Absolonová vystoupí ve sportovní hale
Příbram se může těšit na výjimečný hudební večer. Monika Absolonová vystoupí 17. …
KULTURA
Černá sobota na Příbramsku: Další auto skončilo na střeše u Milína
Série nehod s vozy převrácenými na střechu pokračuje. Po odpolední havárii u Sedlčan …
AKTUÁLNĚ
Podvodníci se vydávají i za příbramskou policii! Lidem berou úspory přímo po telefonu
Kriminalita páchaná v kyberprostoru neustává a drzost podvodníků roste. Nově se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nehoda u Libíně: Auto skončilo na střeše, zraněnou ženu transportovali do Příbrami
Odpolední havárie u obce Libíň na Sedlčansku si vyžádala zásah záchranářů, policistů i …
AKTUALIZOVÁNO
Nový trávník u sochy „PŘÍBRAM JAKO NA DLANI“ vyvolal diskusi
V uplynulých dnech probíhaly v okolí sochy PŘÍBRAM JAKO NA DLANI terénní úpravy, …
NÁZOR
Překonali jsme hranici, o které se nám dřív ani nesnilo. Na Facebooku nás je už přes 34 000!
34 000 lidí. 34 000 příběhů. 34 000 důvodů, proč to celé dává smysl.
A my si toho …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Ředitelka ZŠ Příbram II, Jiráskovy sady 273 Šárka Bodnárová: „Každé dítě má jiný talent, naším úkolem je ho rozvíjet“
Základní škola Příbram II, Jiráskovy sady 273 je tradiční komunitní škola umístěná v …
ROZHOVOR
Hrušně a jabloně: Když Brdy rozkvétají vzpomínkami
Když bloudíme napříč záběhelskými, padrťskými pláněmi, míjíme Kolvín nebo se …
POZNÁVÁME BRDY




