Policisté děkují veřejnosti za pomoc při pátrání po pohřešovaných osobách
1. dubna 2021 (09:04)
foto: pribram.cz
Policisté velmi děkují za rychlou reakci občanů a jejich projevený zájem spolupracovat s policií.
V úterý 30. března jsme pátrali na Příbramsku po dvou osobách. V ranních hodinách jsme přijali oznámení o 71letém seniorovi z Příbrami, který brzy ráno odešel vyvenčit psa a domů se již nevrátil. Do pátrací akce byla následně zapojena i veřejnost prostřednictvím médií a muže se podařilo díky tomu najít v dopoledních hodinách na kraji Příbrami. V pořádku byl poté převezen domů.
V nočních hodinách nám bylo oznámeno pohřešování 16letého mladíka ze Sedlčanska, který odešel kolem jedné hodiny odpolední z domu, nevzal si telefon ani peněženku. I při tomto pátrání napomohla veřejnost, která nám poskytla určité poznatky vedoucí k nalezení chlapce. Včera krátce po poledni byl vypátrán v jedné obci na Dobříšsku a také on se v pořádku vrátil do svého bydliště.
Policisté velmi děkují za rychlou reakci občanů a jejich projevený zájem spolupracovat s námi, poděkování patří i médiím, která pátrací akce zveřejňují.
Loni proběhlo na Příbramsku 14 větších pátracích akcí, kdy jsme hledali sedm seniorů, tři děti a čtyři pacienty nemocnic. Každoročně se ztratí několik starších osob při výletech, houbaření nebo jen nenajdou cestu domů z nákupu. V zimním období je nutno najít člověka během pár hodin, jinak dojde k jeho prochladnutí, v letních měsících zase hrozí dehydratace a různá zranění. Důležité je pohřešovaného člověka najít co nejdříve, ale je to obtížné. Pátrací akce jsou většinou poměrně složité a náročné jak personálně, tak i na použití techniky, jedná se o rozsáhlé plochy k propátrání v nepřehledném terénu.
Pokud se osoba ztratí a má u sebe mobilní telefon, ať neváhá a co nejdříve se ozve na tísňovou linku. Mohou tak učinit i jeho příbuzní, kteří seniora postrádají. Rozhodně to nechce čekat až na dobu, kdy se začíná stmívat. V případě bloudění je nejlépe jít jedním směrem a orientovat se podle nějakého bodu v krajině. Člověk určitě narazí na nějakou lesní či polní cestu, která ho někam dovede. Co se týká veřejnosti, pokud potká dezorientovanou či tak působící osobu, ať okamžitě volá na policii. Raději prověříme několik planých poplachů nebo osobu převezeme domů, než vystavovat dříve narozené újmě na zdraví či životě.
por. Bc. Monika Schindlová, DiS.
por. Bc. Monika Schindlová, DiS.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: por. Bc. Monika Schindlová
DiS./Jakub Pečenka
DiS./Jakub Pečenka
autor: por. Bc. Monika Schindlová, DiS.
Další články
Nová Restaurace 27 mění pohled na českou kuchyni. Příbram má další důvod vyrazit ven
Příbram má nový podnik, který stojí za pozornost. Restaurace 27 vznikla jen pár kroků …
PR
U Bukovan havaroval autobus, na místě zasahovali hasiči i záchranka
U další nehody autobusu zasahovali záchranáři ve čtvrtek ráno na silnici u obce …
AKTUALIZOVÁNO
Velikonoce pod dohledem policie: řidiči na Příbramsku chybují, kontroly přitvrdí
Policisté na Příbramsku se před velikonočními svátky zaměřili na kontrolu řidičů – a …
AKTUÁLNĚ
Semifinále 2. ligy: Příbram padla v nájezdech. Vyrovnaný duel s Prostějovem rozhodla až loterie
Semifinále mezi Příbramí a Prostějovem začalo dramatem, které se lámalo až v …
SPORT
Drama v Dobrošovicích: Řidič autobusu zkolaboval za volantem a srovnal se zemí kapličku
Vážná dopravní nehoda ochromila ve středu odpoledne provoz v obci Dobrošovice na …
AKTUALIZOVÁNO
Chcete jaro plné zpěvu? Pak pomozte ptákům. Dnes je jejich mezinárodní den
Každý rok na 1. dubna připadá Mezinárodní den ptactva. Možná to zní jako apríl, ale …
ZAJÍMAVOSTI
Velikonoce omezí provoz lékárny ONP, pacienti mohou využít náhradní provozy
Lékárna ONP bude během velikonočních svátků uzavřena. Nemocnice zároveň informuje o …
MUDr. Daniel Bělík: Vrací hráče zpět na led. Bezpečně, rychle a s respektem k tělu
Na ledě rozhodují góly, ale v zákulisí často rozhoduje zdraví. A právě tam stojí …
ROZHOVOR
V Příbrami se zkomplikovala oprava chodníku kolem kostela na náměstí J. A. Alise
V Příbrami se zkomplikovala rekonstrukce historického chodníku kolem kostela svatého …
AKTUÁLNĚ
Příbram slaví úspěch v boxu a kickboxu, osm vítězství z víkendu
Příbramský tým bojovníků z Rasken Gymu pokračuje v úspěšném tažení. O víkendu 28. …
SPORT




